Ateist- müsülman-hristiyan-putperest-yahudi gelin hep birlikte tartışalım. ?

ilk önce bu sitede niye din bölümü yok ? cinsellik var da din bölümü niye yok ? neyse...

evet benim merak ettiğim bir şeyi soracağım lütfen insanları yargılamadan cevap verin

ben müslümanım ama şuan hala araştırmaktayım çünkü ailem müslüman diye ben de müslümanım...

evet ben gerçekten de çok zor bir hayat geçiriyorum yani her şey üst üste geliyor insanın artık ne hevesi kalıyor namaz kılmaya ne de gücü kalıyor dua etmeye artık yoruldum biz niye hep beterin beteri olur diyoruz ki ? niye beterin beteri de iyinin iyisi değil ? kendimizle ilgili kötü şeyler olduğunda ya şeytaana ya kadere ya da kısmet değilmişe bağlıyoruz dimi ? niye kısmet değlmiş hayırlısı olmaz mış ee hayırlısı olsun ozaman başkaları da aynı yerden doğmdı mı onlara hayırlısı bize sürün ya kulum sürün.

allah varsa nerede ? herşeyin bir yaratıcısı varsa peki ya allah... ? bunu hiç düşündünüz mü ?

allah niye azıcık olsun gün yüzü göstermiyor da dinsizlere afedersiniz ama bi yerlerini silecek kadar para veriyor ?

bu haksızlık niye bu kadr tamam karşı gelmek günah ama artık bende insanım taş değilim değiliz.

herşeyin fizik kurallarıyla açıklanamyacağını biliyorum ama bazıı şeylerede açıklık getirmeyince de olmuyor.

sizden bu yazdıklarımla ilgili düşüncelerinizi istiyorum her dinden insan yazabilir ateist yahudi müslüman...

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• bizde maalesef çok kişi ailesi müslüman diye kendide müslüman oluyor ve komik olan bazıları diğer inanç sahiplerini kafir sayıyorlar hiç düşünmüyorlarki kendi başka ülkede doğsa gene müslüman olabilecek miydi yada geçerli din müslümanlık diyelim kendi müslüman doğdu bu şans verildi dünyadaki diğer insanlardan farkı ne ki bu şans ona veriliyor?

senin bunlara kafa yorman normal ve güzel şeyler insan her şeyi araştırmları doğruyu bulacaksa kendi bulmalı ayrıca kafanın karışması da çok normal ve bu senin de sorduğu bazı soruların cevabını belki de hiç bir zaman bilemicez.

isteyen dinlere inanır saygı duyarım ama kimse asıl amacı, iyi insan olma amacını kaçırmasın

dinlerde ki adalet sistemine de inanmıyorum bu hayat sınav olabilir ama bazıları maalesef daha kolay sorularla başlıyor...

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Öncelikle istemediğin şeylerin olması çok normal. Eğer her istediğin olsaydı dünya cennet olurdu. Neymiş efendim bazen namaz kılmak sıkarmış, dayanmak zormuş. Her şey yolunda olduğu zaman elbette yaşamak güzeldir. Ancak bu hususla ilgili yüce Allah buyuruyor ki

El Hac Suresi 11. Ayet: İnsanlardan kimi Allah'a yalnızca bir yöndern kulluk eder. Şöyle ki : Kendine bir iyilik dokunursa pek memnun olur, bir de musibete uğrarsa çehresi değişir ( dinden yüz çevirir ) O, dünyasını da ahiretini de kaybetmiştir. İşte bu, apaçık ziyanın ta kendisidir.

Görüyorsun değil mi , insanların ne kadar nankör olduğunu yüce Allah söylüyor. Mesele Alalhü tealayı görmek değildir. Kimse sınava girmeden önce cevap anahtarını görmez. O zaman sınavın ne manası kalır ? Allah'ı görseydi herkes O'na inanırdı. Demek ki sıkntıda da bollukta da kulluğumuza devam etmek zorundayız İşlerin iyi gitmemesini Allah'tan şüphe ederek değil de O'nun mektubundan deva bularak aşmalıyız...

1|1
    0|0
    • aradım gerçekten ama artık olmuyor yani bir de bugün yaşdaıklarımı düşündükçe evden dışarıya adım atamıyorum yinede sağl.

• tanrıya inanmıyorum ve tartışmakta istemiyorum...ama geriliyorum artık yani bırakın insanların inançlarını bu lanet dünyada nurcular gibi irandaki mollalar gibi tiplerin kıçına girmek zorunda değil kimse...ya da papanın gelmişini geçmişini ya hayret birşey budanında a.q bu arada...

3|0
    1|0
  • Ya neden Ateisti Yahudiyi davet ediyorsun. Düşünsene sen daha İslamiyeti tam bilmiyorsun. Bunların hepsinin cevabı var merak etmende çok güzel. Ancak başkalarını davet ettiğin konuda sen dinin ne diyor onu tam bilmelisin. Gerçekten kafana takılan ne varsa cevap veririm.

2|0
    0|0
  • ah kardeşim ahh sizin beyninizi kim yıkıyo bilmiyorumki allah sana bi beden vermiş can vermiş akıl vermiş fikir vermiş sahib o senin sahibini neden bu kadar incitiyosun

2|0
    2|0
    • peki o yaratıcının olduğuna nereden biliyorsun ? tamam müslümanım ama objektif olmak ve kendi dinimi kendim seçmek istiyorum sadece bazı sorulara cevp arıyorum ynlış anlaşılmasın.

• Öğretmenin seni bütün derslerden tam puanla geçirse ama sen hiçbirşey bilmediğin halde,nasıl bir insan olarak mezun olursun?Bilgisiz kültürsüz cahil.DÜnya cennet gibi olsa insanlar değerini yine de bilmez bozarlar.Sıkılırlar.İntihar ederler.Herşey güllük gülistanlık olmamalı.Yoksa olgun bir insan olmak hayal olur.Hepimiz baba parası yiyen zengin züppeleri gibi sorumsuz,olgunlaşmamış insanlar olurduk.

1|0
    0|1
  • Gördüğüme şahitlik ederim görmediğime inanırım ama bazıları görüp inanmak istiyor görünce herkes inanır.

1|0
    0|0
  • boşver dini falan.bir getirisi yok geçmişte denedim.şimdi daha huzurluyum

3|0
    1|1
  • TARTIŞMAYA HİÇ GEREK YOK MÜSLÜMAN OLMAYANI DOST EDİNMEYİNİZ!

3|0
    2|2
    • :D :D : D: D:D :D

• Allah pisliği akıllarını kullanmayanların üzerine yağdırır.

1|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 4

• dağlardaki çiçekler çok güzel

1|0
    0|0
  • duvar gibi döşemişsin yazıyı panpa. :((((88

neyse, okumadım ama müslümanım :D halimdende memnunum sıkıntı yok asdgahsd diğerleride beni ilgilendirmez.

1|0
    0|1
  • din konularında benimde şüphelerim oldu aklım karıştı.. Çünkü bana göre herşeyin bir açıklaması var ve mantıklı bir senaryosu. ne bileyim bunların hepsinin yüce bir varlık tarafından yaratıldığının ve onun bizi koruyup gözettiği bana hep saçma gelir hiç varlığını hissedemedim ve gerekten tam anlamıyla varlığının bir ispatı yok

Ve ben ALLAH'a inanmak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum :/

2|0
    0|0
    • inanç ispatlanamaz ispatlanmadığı için inanıırız zaten sen anneni sadece seni douğrduğu sana baktığı için mi seviyorsun yoksa çok çok farklı bir bağ mı var aranızda ? işte alalh la kul arasınnda ki bağda böyle bir şey. sebepsiz de sevmeyi inanmayı öğrenebilmeli insan

• Bırakın insanın dinleriyle ilgilenmeyi ne iğrenç müslüman insanlar var ne iğrenç de ateistler falan var. İnsanları dinine göre yargılayacağınıza insanlığına bakın

Birbirlerinizin dinine saygı duymayı öğrenin. Domuz etini yasaklamayı değil köleliği yasaklamayı öğrenin. Müslümanlığa zorlamayı değil onu anlamayı onu öyle kabul etmeyi öğrenin..

1|0
    0|0
    • tamam da bunun benim sorumla ne allakası var şimdi ? senin kuyruğuna birileri basmış anlaşılan

Yükleniyor...