Arkadaşlar bir sorum olacak ama bilen yanıtlasın?

bir arkadaşım var aids taşıyıcısın demişler eşine bulaştırırmı?

Güncellemeler:
karısıda biliyor bu arada

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Bulaşır

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Tabikide bulaşir.

0|1
    0|0
  • Prezervatif kullanılıyorsa bulaşmamış olma olasılığı yüksek, öyle kolay bulaşan bir şey değil hiv, hamilelik süresince de bulaşmıyor doğumda bulaşıyor, (belki sezaryen önlüyordur bilmiyorum bunu araştıracak)

0|1
    0|0
    • sanmam eşin kullanırmı ınsan

• çok karışmak iyi değil devlet in ilgis var onları takıp eder ama sağlığında bir olumsuzluk olmadı gercek dışıdır diye sandım artık

• Sağlığı uzun süre etkilemez, 5-10 yıl gibi bir süreçte bağışıklık çöker ve bütün hastalıklara açık hale gelir vücut. Basit bir grip zatürre olur hemen

• Bulaştırır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bulaşır tabiki.. ah be hocam vallahi benim ana kuralım tanımadığım etmediğim kız ile kesinlikle korunmasız ilişkiye girmem... ancak sevgilim olduğu takdirde... bende sevmiyorum korunmayı, tam hissetmediğim için ama sağlık herşeyden önemli

0|1
    0|0
  • Bulastirmamasi imkansiz. Kondomla dahi iliskiye girse opusurken ya da ilişkiye girdiklerinde kesin bulaşır

0|1
    1|0
  • bulaşır cinsel yolla

0|1
    0|0
  • Geçmiş olsun. Onlarinda gruplari var. En iyi doktorlar bilir... bir grubu bulastirmiyir ama bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • çocuklarına bulasacagından emin olabilirsin rahat duramamış mı p**evenk

0|1
    0|0
  • Bulaştırabilir. Çok büyük ihtimalle. Korunmalı

0|1
    0|0
  • eşine geçmiş olsun, taşıyıcı işte herkese taşıyo

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Aids herturlu bulasicidir dostum. Cinsel birlesme, kan veya tukuruk yoluyla

0|1
    0|0
  • aids- hiv pozitif taşıycısı lie cinsel temas olursa enfekte buşlaşma ihtimali yüksek
    kurtuluşu yok tedavisi yok ama ilaçlar ömrü uzatılır yaşam kalitesi yüksekltir
    5 yıl 10 yıl ömrü var

hiv vürüsü --hiv İnsan Bağışıklık Yetmezlik Virüsü), AIDS'e yol açan virüs. HIV virüsü, bağışıklık sistemine zarar vererek hastalığa neden olur. Vücudu mikroplardan koruyan bağışıklık sistemi çalışmadığında, mikroplar daha kolay hastalığa neden olabilir. bağşılık sistemini yok eder mesela girip oldugun iyileşemezsin atlatamazsın ölürsün -
    aids hiv testi yaptıracan kan testleri
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

0|1
    0|0
    • yanılmışlar ozaman çünki o süreyi geçti yaşam kalıtesinde hiç bir olumsuzluk yok

• henüz bağşıklık çökmeşi

• eşine de bulaştırmıştır

Yükleniyor...