Hamileyken sigara kullanmak çok zarar verir mi bebeğe?

Ablam 22 yaşında ve 8 aylık hamile. Karnı neredeyse burnuna geldi ama, fosur fosur sigara içmeye devam ediyor. Günde bir paket sigarayı bitiriyor. Onu defalarca uyarmamıza rağmen bizi dinlemiyor. Bırakamam diyor, azaltmıyor da. Bebeğe birşey olursa diye korkuyorum. Acaba sizlerin çevresinde de hamileyken sigara kullanan anne adayları var mı? Veya hamileliğinde sigara kullanıp doğum yapanlar var mı?

0|0
2|23

En İyi Erkek Görüşü

• Benim çevrem de öyle biri olamaz. Kalamaz çevrem de. Günde 1 paket sigara içmek ne demek ya. O çocuğa doğurunca ben senin annenim diyebilecek mi o şimdi. Demesin bu annelik değil çünkü. Annelik böyle bir şey değil. İçmeyi birak içilen ortamda bile olmaması o havayı solumaması lazim. Enişten nasıl müsaade ediyor?

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kocaman adamar kadinlar sigara yuzunden oluyor. Hamile bir kadin sigara ictigi zaman bebegi henuz anne karnindayken sigaraya baslamis olur. Akcigerleri, solunum yolları, sinir sistemi ve beynine vs zarar verebilir degil verir. Ablan anne olmasin bence. Ona anne denmemeli.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Ne kadar zarar verir ona tam bir şey diyemeyiz ama zarar verir.

0|0
    0|0
  • Arkadaşımın çocuğunda zeka geriliği var. Sebebi sigara.

0|0
    0|0
  • tabi ki verir

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • çocuk doğsa bile çok yaşamaz. kendi evladın mı sigara mı ikisinden birini bırakmak zorundasın demeniz lazım

0|0
    0|0
  • Evet yengem kullaniyordu yigenimin kalbinde delikve akcigerinde sorunlarla doğdu. 2 yil icerisinde 7-8 amrliyat gecirdi. en sonunda dayanamadi ve vefat etti

0|0
    0|0
  • sigara hertürlü zararlıdır

0|0
    0|0
  • ablana git söyle o bir katil, el kadar yavruu öldürüyor. ha pkk ha hamileyken bebeğine zarar veren anne müsfetteleri

0|0
    0|0
  • aşırı zarar veriyor hatta engelli olmasına neden ola bilir bebeğin

0|0
    0|0
  • hem de çok zararı var.

0|0
    0|0
  • çocuğuda tiryaki yapıcak ırıspı cıcı

0|1
    0|0
  • Çocuk salak olur.

0|0
    0|0
  • Benim Yengemde Hamileyken Sigara İçti Ve Bebeği Uzun Süre Kafasını Tutamadı

0|0
    0|0
  • ne kadar viddansızmış 1 ay içmese ölürmğ

0|0
    0|0
  • Çok zararlı bırak bir paketi bir dal bile zararlı

0|0
    0|0
  • Burnuna sok sigaralari

0|0
    0|0
  • demek ki çocuga önem vermiyor ablan benim eşim bıraktı hiç kullanmıyor o da 8 aylık

0|0
    0|0
  • eğer hamileyken sigara içerseniz çocuğunuz bizim sınıftakiler gibi olabilr :D

0|0
    0|0
  • Tiryaki olarak doğar

0|0
    0|0
  • Yazık ya bebeğe

0|0
    0|0
  • Bebek için tehlike arz ediyor; daha da ötesi Akciğer sağlığı için Astım, KOAH, Bronşitin en temel nedeni. Aman bıraktırın şu sigarayı.

0|0
    0|0
  • Çocuk keş olarak doğar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...