Türkiye'de cinsel eğitimi ilerletmek için neler yapılması gerek?

Türkiyede cinsel konular hala tabu

İnsanlar arkadaşlarıya bile konuşamıyor hala bu konuları.Normal sorunlarını anlatacak yer arıyorlar ve perişan oluyorlar..

Genç insanlar ,özellikle kızlar cinselliğin kötü ve çok acı verici ve ayıp üstünede utanılacak birşey olduğunu öğrenerek büyüyorlar.

Dizilerde sağolsunlar bol bol hayat kadını rolü alan insanlar ise tamamen zıt anlamında yanlış örnek veriyorlar...

Peki orta yol nasıl bulunur sizce?

Sağlıklı bir cinsel eğitimi ,özellikle ergen yetişkinler için nasıl sağlanabilinir?

Artık cinselliğin kötü ve tabu olduğu düşüncesinden nasıl kurtulabiliriz ve cınelliği doğal ,naturel ve güzel birşey olduğuna kabullenebiliriz?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• sizin gibi 3-5 tane olursa eğitim tam olur :)

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Liselerde cinsellik adı altında ders koyulabilir.Burda da tepki olmaması için kızlarla erkekler

farklı sınıflarda olmalı.

2|0
    0|0
  • Sen sanırım yurtdışında yaşıyorsun?

1|0
    0|0
    • yes fransada ne alaka kardesim? :D türkiyede yasasamda bu sorundan rahatsiz olurdum

• Kötü anlamada söyleemdim yurtdışında yaşadığını sorunu çok iyi teşhis etmişsin ama çözmek zor bayağı işte kızları bırak erkeklerin bile zor durumda olanları.Yurtdışı rahat onun için sormuştum soruyu.

• Bu bizim ülkemizde çok zor çünkü en başta çocukken yetişirken böyle yetiştiriliyoruz ve dinimizdede cinsellik yönünden bir çok yasak var ve bu sebepten bu konuyu ülke olarak zor asariz hadi şehirlerde büyüyen ve kendini geliştiren insanlar bu eğitimi anlar ve uygular ama köyler yani zor

1|0
    0|0
  • sözünüze katılmak istiyorum izninizle evet biryerden çok haklısınız aileler erkekler için normal olarak görürken kızlar için anormal olarak görmekte bunun sebebleri ise eskiden beri bilinçlenmemeleri kızları hep uzak tutmaları ve biz bu evrenin her iki yakasındayız eski ve yeni ortasındayız ancak bu bilinçlenme yıllar içinde kendi yerini alacaktı.milli eğitim bakanlığın yönetmeliğinde yok islami kurallar açısından sorun yaşatacak türkiye açısından türkiye iki değerlere sahip avrupalı türkiye ortadoğulu türkiye ancak bu kişinin kendi eğitmesiyle doğru yoldan sapmaması ve cinsel eğitimi kendi kendine öğrenerek bilinçlenmesi

0|0
    0|0
  • bir bayan cinselliğin, dediğin gibi; naturel ve güzel oldugunu kabullendiğinde işler sarpa sarabilir. bu bence iyi bişey değil. kimse kötü ve olağan dışı görmüyor cinselliği zaten. herkesin içinde bir kıvılcım mevcut.

0|0
    1|0
  • bu konu okullarda öğretilmez..önce cinsellikte bakirelik tabuları yıkılacak...kız ve erkek arkadaş cinselliği yaşayarak öğrenecek...bu arada aile ile arkadaşlık olgusu en yüksek ve şeffaf seviyede olacak...ondan sonra bu konuda ilerleme sağlanır...

0|0
    0|0
    • yoo bence illede genc yasta seks uygulamaya gerek yok, buna karsiyim aslinda ,yinede baskalarina karismiyorum ama ,bende sirf bir adamla (şu anki kocam ) la yasadim ve onunla beraber ögrendim..ikimizde bakireydik yani.ama buna ragmen ben herzaman yasitlarimdan fazla bilgili olmusumdur..bence egitimle cok alakasi var

• kaç yaşındaydınız ilk birlikteliğinizde...

• Türkiye'de bu iş ailelere düşer.

Kendimi her ne kadar medeni bir insan olarak görsem de cinsel problemlerimi bir arkadaşıma anlatmam özellikle de evlilikten sonra...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ailelere düşüyor iş... Çocugu ıle yakından ılgılenılırse çogu hal olur..

0|0
    0|0
    • dogru ama okullarda önemli..ben anneme herseyi sorabildim herzaman ama bazen okul tarafindan haberdar veya bilgi edinmek daha iyi oluyor.onlar daha iyi anlatiyor sanirim

• okullarda yeterı kadar olmasada verılıyor bılgıler. Bıyolojı derslerı olsun. Saglık bılgılerı derslerı olsun..

Daha fazlasını ne şekılde verecekler..

• ayrıca çocuk egıtımı daha çok aılesınden ve çevresınden alıyor. O tabuları ve adet geleneklerı aılesınden ögrenıyor.

Eger kı bırey olarak yetişmeyi becerırse ancak özgur dusnuyor..

Yükleniyor...