Aids neden oyle olmuyor?

Bir cinsel iliski yasarsan aids kaparsin gibi seyler soyluyorlar. Bunun onlenmesi icin de prezerfatifler falan kullanilio ama evlenince neden aids kaparsin denmiyor? O zaman ne farkli oluyor?

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hayat kadınları okadar çok ilişki yaşıyorlarki ve kimin nereden geldiği belli değil adam başka ülkeden aids li kadınla ilişki yaşıyor farkında olmadan türkiye ye geliyor hayat kadınına gidiyor onada bulaşıyor ondan da başkasına bulaşıyor ama evlilikte sadece eşler birbirleriyle ilişki yaşayınca öyle bir durum olmuyor hayatım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• aids kan yoluyla bulasiyor, sende ve esinde yoksa ve ikiniz de tek esliyseniz nereden nasil bulasacak?
    hastaneden filan bulasabilir aidsli kan olur vs. ama cok dusuk ihtimal. o yuzden bulasmamasi ongorulur

1|0
    0|0
  • evlenmeden önce bazı testlerden geçiliyor bunlardan biri de aids. ikinizdede oksa rahatça girebilirsin ilişkiye. Ve daha sonrasında kimseyle birlikte olmazsan böyle birşey olma ihtimali olmaz.

1|0
    0|0
  • Aids tek esli insanlarda olamaz.. ancak coook buyuk tesadufler silsilesi ile.. ancak hergun degisik biri ile yatanin kapmasi cok olasi.. bosa denmemistir su laf.. cok gezen itin ayagina b*k bulasir

0|0
    0|0
  • Bunu söylemelerindeki amaç evlenmeden seks yapmanı veya yapılmasını engellemek işte.

1|0
    0|0
  • Amcam anlatmış bak döne döne ona gider diyor 😆

http://m.youtube.com/watch?v=HgdIYA3OOH8

0|1
    0|0
  • Evlenmeden önce HIV testi yapılıyor. En basitinden bu yüzdendir. Ama yine risk var, çünkü HIV testinin işe yaraması için virüsü kaptıktan sonra üç ay geçmesi gerekiyor ama yine de olasığı çok azaltıyor.

Birden fazla kişiyle cinsellik yaşıyorsan risk artar. Sadece Aids değil, bir sürü hastalık var, farklı virüsler, mantarlar vs.

Sadece mantığını çalıştır.

0|0
    0|0
    • Iyide bnim bu konuda hic bilgim yoktu ogrenmek icin yazdim zaten neden mantigini kullan gibi bir cumle kuruyorsun

• Olay çok basit, Fatma'da HIV virüsü var. Kadir ise Fatma ile korunmasız ilişkiye girerse büyük ihtimal bu virüsü kapar ve sonra birlikle olduğu kişilere de bulaştırır.

Ama misal, kadir ile Fatma prezervatif kullansaydı büyük ihtimalle virüs Kadir'e bulaşmayacaktı.

Kadir hiç bir cinsel ilişkiye girmeseydi çok küçük bir ihtimalle bu virüsü kapardı (kan nakli gibi).

HIV, insan vücuduna girince kolaylıkla bağışıklık sistemini ele geçirip varlığını korur, ama dış ortamda hava ile temas ettiği an bozulur, etkisizleşir. Yani sadece kan yolu ve cinsel ilişki ile bulaşabilir.

• Aids'in en büyük özelliği ise bulaştıktan uzun süre için hiç bir hastalık belirtisi göstermemesi. Kimilerinde ise hiç bir zaman belirti göstermemesi ama başkalarına bulaştırabiliyor olması (taşıyıcılar), ayrıca yazdığım gibi, bulaştıktan en az 3 ay sonra yapılan testlerde varlığı belli oluyor testlerde.

• Aids genel de anal ilişkiyle bulaşır. İki bir taşıyıcıdan kan yoluyla ancak hastalığı kaparsın ki bu da mesleğini fuhuş sektörün de gerçekleştiren ve birçok kişiyle beraber olan insanlar da riskin yüksek olması anlamına gelir.

0|1
    0|3
  • Tek eşlilik çünkü.

0|1
    0|0
  • evlenmeden once hepatit marker testlerı yapılması zorunlu oyuzden evlenınce aıds kapma olasılıgın anca kocan senı aldatırsa ya da sen kocanı aldatırsan olur

0|0
    0|0
  • ikinizde de yoksa kimden aids kapacan boynuzlanmadığın süre

0|0
    0|0
  • Hee bende onu anlamıyorum eğer Kars'ı tarafta yoksa neden AIDS olayım ki rahat bırakın ya 😝😂

0|0
    0|0
  • Kaderinde varsa yine kaparsın :D

0|0
    0|0
  • Cok kisiyle yatan jadinda olur

0|0
    0|0
  • çünkü eşin tek eşli olup seni başkasıyla aldatmazsa sağlıklı iki insan sevişmesinden aids olmaz

0|0
    0|0
  • Cunku kan örneği alıyorlar nikahtan once tatlım

0|0
    0|0
  • Orospuu paranın peşinde sorsan soylemez aids oldugunu ama evlendigin kisi söyler kapmassın?

0|0
    0|0
  • Boşver bende anlam veremiyorum o yüzden ten tene değimeli hiç kılıf kullanmıyorum ben

0|0
    0|0
  • Kandırma işte, senin gözünü korkutuyorlar ;-)

0|0
    0|0
  • adis hiv vürüsün yol açtıgı bağışıklık yetmezligi hastalıgı bağışıklık hücrelrini yok eder
    bağışıklık üretemez hale gelir
    hiv vürüsü kan yolu cinsel ilişki bulaması cinsel yola bulaşması vajinal anal oral yolla sperm vajinal akıntı vajinal sıvı adet kanı ile enfekte olur kan yolu buşaşmsı güvenli kan alşı verişi enjetör batması kesik yara varsa hiv li kan teması bulaşır
    faktörler güvenli olmayan seks patneri çok eşili cinsel patner saysı fazla olması seks işçisi olmak para karşılıgı seks işçisi ile ilişkiye girmek - hiv+ taşıcısı biri ile ilişki olur sa buşlaşma riski yüksek
    kan testi yaptırcan
    aids hiv testi yaptıracan
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

0|0
    0|0
    • evlikte kan testi gerekli rapor olmadan nikah onayı vermez devlet ayıca hiv aids den başka hastalıklar var - hepatit b - hepatit c -frengi sifiliz - hpv genital siğil

• Medicine fatal error hadi bunu da açıklayın ataizler

0|0
    0|0
  • Çünkü evlendiğini kadına sadece sen sahip oluyorsun yanı erkek başka kadınlarla kiristirmiyorsa bulaşmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Eşin aids se kaparsın. O yüzden kan testi yapıyorlar evlenmeden önce.

Bu arada bu soruyu sorduğuna göre yaşın 18den küçük sanki

0|0
    0|0
    • 19 yasindayim. Bu tur konulara egilimim hic yok bilgimde o yuzden merak ettim

• Hiv varsa evlenilmez zaten

0|0
    0|0
  • Bende eits geçirdim ve şimdi iyilestim darısı eits tedavisi olanların başına onu diyenlere sor

0|0
    0|0
  • saglik raporu alip evleniyorsun aids olmadigini biliyorsun. ha sonradan kaparsan onu bilemeyiz.

1|0
    0|0
Yükleniyor...