Tek testisi olan birisinin çocuğu olma ihtimali varmıdır ?

arkadaşlar 16 yaşındayken testis tümörü olmuştum. o dönemde sol testis alındı ve 6 kür kemoterapi almıştım. daha sonrası izole bir hayat yaşadım ve herhangi bir cinsellik yaşamadım. açıkçası olumsuz bişey çıkacak endişesiyle hep erteledim. şu an bu durumda olan birileri var mı, çocuk sahibi olunur mu bunu öğrenmek istiyorum

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Bildiğim ve duyduğum kadarıyla tek testis te çocuk olmak için yeterli eğerki spem eksikliğin yoksa yeterli diye duydum sperm testi yaptırarak öğrenebilirsin tabi bunuda

0|0
    0|0
    • normal bir erkeğe göre eksiklik sözkonusu değil midir peki?

En İyi Erkek Görüşü

• Burdakilere sorulmaz bu. Anlayan bir doktora gideceksin utanılacak bir durum değil.

0|0
    0|0
    • rahatça söylenecek bişey değil sonuçta. o yüzden burdan araştırmak istedim

• Anlıyorum halini kardeşim ama gerçekten utanmanı gerektirecek bir durum yok. Bir doktora sor rahat edersin.

• tedavi boyunca yaklaşık 3 yıl hep ürologların arasındaydım ama hiç bu konuyu dile getirmek istememiştim. inşallah

Kızlar Ne Diyor 1

• Sağ testis sağlam kaldığı sürece olunur çünkü spermler epididimiste üretilir erkeklerd biri sağda biri solda olmak üzere iki epididimis mevcur. Senin sağ epididimisin sağlam ve sperm üretiyor o yüzden çocuk sahibi olabilirsin

0|0
    0|0
    • herhangi bir üretim eksikliği olmaz mı yani? normal bir erkeğe göre yani?

Erkekler Ne Diyor 2

• Doktora sormalisin burdakiler ne dese bibboş bence

0|0
    0|0
    • en azından bunu yaşamış ya da şahit olmuş birileri vardır diye sormuştum. çokda rahatça söylenecek bişey değil o yüzden burdan sormak istedim

• Dogru da bunu yasayan ilk gördüğüm sensin misal cok dusuk bir ihtimal insallah etkisi olmaz gecmis olsun

• sağolasın. kötü bişey ya

• Olunur kanka, tek testisle de olur önemli olan sağlıklı olması.

0|0
    0|0
    • sağlıklı olması önemli tabiki. fakat kemoterapinin etkisi sağlam spermleride öldürmesi olarak dymuştum. kolay kolay sorulmuyo malesef

Yükleniyor...