Bakirelik bu kadar önemli mi hala?

Arkadaşlar toplumumuzda hala bakirelik gibi tabular var. Bakirelik sadece bir zar'dan mı ibaret etrafımızda yaşadığımız ilişkilerde bakirelik kavramı yanlızca vajinadan birleşme olması olarak bakılıyor diğer herşey serbest . Şimdi sorum hem kız hemde erkek arkadaşlarıma . Erkekler : Bakirelik nekadar önemli sizin için ?

Kızlar : Erkek arkadaşınız sizin bakire olup olmadığınıza nekadar önem gösteriyor olmazsa olmazmı ?

• Bakirelik çok önemli
    52% (12)90% (18)70% (30)Oy Ver
  • Bakirelik önemli değil önemli olan sevgi
    48% (11)10% (2)30% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar herkes bu soruyu sordugum için tepki veriyor ben bakirelik farklı algılanıyor diye bu soruyu sordum biraz düşünün diye elbette bende bakirelik'ten yanayım ancak toplumumuzda malesef her haltı yiiyip sadece zar'ını korumuş birsürü insan var özellikle şimdiki gençlik böyle bana tepki vermeniz bu saçmalığı kaldırıcak ise verin ama ben şuan herkesin sormak isteyipte sormadığını soruyorum . Burda bana hakaret ederek sizler namuslumu oluyorsunuz saçmalamayın yhaa

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• bana göre bekaret önemli erkek kiz fark etmez sahsim adima konusuyorum sadece yapan yapar beni iglilendirmez

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bekaret bütün vücudu korumaktır sadece zarı korumak değildir.

3|6
    1|0
    • elbette ama bunu tespit etmek imkansız ..

• Evet imkansız..Duyduğum şeylere ben bile şaşırıyorum.Diktirmeler ,renk topları vs vs .Kalbinde Allah korkusu olan birini bulman lazım bu devirde.Kapalı ya da açık diye ayrım yapmıyorum.Allah herkese hayırlısını nasip etsin ne diyeyim...

• amin ..

• sadece tek kişi ile olduğu sürece ve evlenmeyi planladığın kişi ile olursa sorun değil benim için

0|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı ..

• erkek arkadaşım böyle bir soruyu sormamıştı bile bana

1|2
    0|1
  • Önemli. Biz ne dersek diyelim bu değişmeyecek.

0|0
    0|0
  • bekaretini bozandamı suç bozdurandamı?. tamam bekareti gitti. tek kabahatli kz mı burda. kızlığı bozlmadan herşyi yapmak serbest, yeterki kızlık zarına zarar gelmesin. çok yanlış bu fikir. namuslu ile namussuz bu şekilde tanımlanmamalı. kızların kabahati; sevmek, güvenmek.

3|0
    0|1
  • ben bekaretimi kaybettim çok küçük yaşlarda komşum yüzünden. malesef bakire olmadığımı sonradan öğrendim . bişeyde yapamadım dediğim adam geldi 80 yaşına. yorumları okuduğumda çok üzüldüm gerçekten .evet önemli olabilir ama çok aşağılayıcı yorumlarda bulunanlar var . ben bu düşüncelere sahip insanların hiçbiriyle aynı yastığa baş koymak istemem . bugün şu başlık altındaki yorumları okuduktan sonra evlenmeyi düşünmemem gerektiğini anladım

3|0
    1|3
    • Arkadaşım ben senin gibi talihsiz ce bekkaretini kaybedenler için de yazdım aslında bakirelik önemli evet ama senin gibi birisi namussuzmu şimdi haklısın soruyu sorduğum için nerdeyse beni linç edicekler sen namuslusun o şerefsiz namussuz asla bunu unutma moralini de bozma ..

• Arkadaşım seni seven kişiye anlatmalısın durumu adam gibi biri ise sorun etmiycektir ..

• bende böyle düşünüyorum arkadaş dinen caiz filan demiş ama bu bir travma bu boyutunu hiç dikkate alan yok psikolojim darma dağınık.neyse teşekkür ederim . anlayışlı insanların olması çok güzel gerçekten

• bekaret = namustur tüm bedenin namusudur , halt yeyip bakire kalan , bakire değildir o.. dur ; bekaretimle gurur duyuyorum o işleri de yapmam , alcağım adamda BAKİR OLMALI karşılıklı her şey..

1|12
    4|0
  • Bakıre değilsen şerefsizsindir açık ve net. Ben bir bayan olarak bunu söyleyebilirim. Nasıl olurda kocan haric başkasının altına yatarsın ya ? NASIL BİR DÜŞÜNCE NASIL BİR GENİŞLİK BU ?

3|11
    7|0
    • Bak benim sorum yanlış anlaşılmasın şuan toplumumuzda artık bakirelik farklı anlam'a döndü tabiki bende bakireliğin olmasından yanayım ama dürüstlük bitti ben bakireyim diyor ama her haltı yiyor ..

• sağolun teşekkürler yeni nesil böyle heves edip brilerinin altına yatıyor.

• kocan senden önce kaçıyla yatmıştır bunu düşündün mü fındık beyinli bagnaz .. kızları aşagılık duruma düşüren sizin gibi ucubeler .. kadınla erkek eşittir artık aklınıza sokun!

• Önemlı değil derler evlendımı bal gibi de bakire isterler

1|4
    1|3
    • erkeklerin %80 i için önemlidir senin muhatabın %20 lik seks düşkünleri olduğu için böyle düşünüyorsun sanırım

• şer'an kurallarda böyledir tabiki hakkın var eğer bu kuralları gözetiyorsan

• Bakıreydım ben erkek arkadaşlarım olmuştu geçmişimde öpüşmekten ıleri gitmemiştim. Siz bakırsınız sanırım tebrık ederım sizi bilseydım sizinle evlenırdım yemınle. kaldı mı sizin gibi 36 yasında bir erkek.

Erkekler Ne Diyor 11

• bakirelik ayrı şeydir bekaret zarı denen şeyi korumak ayrıdır. önce zarın neden yaratıldığını inceleyelim

bir bebek doğumdan başlayıp belli bir yaşa yani ortalama ergenlik yaşına kadar taharet yani temizlik olayını yapamaz. bu temizlik esnasında vajinanın mikrop almaması için yarattı allah. allah yarattığı insanlara güveniyor. o nedenle böyle bir ispat mekanizması oluşturmaz. bu insanların güvensiz işler yapmasından dolayı kendilerinin sonradan akıl ettiği bir ispat yöntemidir.

gelelim bekarete. bekaret zarı korumak değil tüm bedeni korumaktır ruhu korumaktır. bekaret evlenmemiş ve el değilmemişliktir. her türlü sevişme tekniklerini uygulayıp zarı korumak bekaret değildir.

benim görüşüme göre tümüyle kendini korumak eşine saklamak helal olanı yapmak en idealidir ve önemlidir. duygusal demagojilerle bekaret zarı önemli değil önemli olan insanlık diyerek haram olanı mübah kılp tüm değerlerin yok olmasına sebep olmak yersiz bir çırpınış. kimse bu demagojilerle haramı mübah kılmasın ve henüz işlemedikleri günaha ruhsat çıkarmasın fetva aramasın

1|2
    0|0
    • Arkadaşım benim amacımda bu zaten cevabın için teşekkürler .. Burda aslında kim ne düşünüyor onu öğrenmek istedim yoksa bende seninle aynı düşüncedeyim saygılar ..

• rica ederim ben teşekkür ederim. bu tür sorular sayesinde en azından gençlere bilgi verme şansımız oluyor

• bence hem kız hem erkek tamiz olmalı her haltı yiyip bakireyim diye dolaşmak çok daha kötü bence ama ben bakirim bakire bir kız istemek de en doğal hakkım insan bence ömründe sadece 1 kişiye ait olmalı belki geri kafalı dersiniz bilemem ama modernleşmek sizin için rahatça herkesle sex yapmaksa bilemem kadın erkek eşit olmalı her konuda bakire kız istiyoran bakir kalacaksın herşeyi yapıp da bakirelik arayan da ayrı bir kişidir

0|0
    0|0
  • bekaret önemlidir arkadaş.

0|2
    1|0
    • arkadaşım bekaret önemli evet ama bana şunu söylermisin nerden biliceksin eline erkek eli değmediğini sen bakireliğe sadece zar olarak bakıyorsan birşey diyemem afedersin ama anal oral sevişme yaşadığını bilmiyorken bakireyim diyenler mi namuslu ..

• ben neden evlenmiyorum sanıyorsun :)

• hayırlısı, inş aradığını bulursun

• her seyı yasayp sadece zarı duruyosa oda adam kndrma aynı sey ben bakıreyım dıyen sevişmemelide bnce

0|2
    2|0
  • Çooook önemli ekmek alırken herkes senin ekmeğini ellese ki senin ellerin temiz olabilir ama diğer adam orasını burasını elleyip burnunu karıştıp toza toprağa batırdığı eliyle mıncıklayıp sen gidip o ekmeği alıp yermisin? bakirelikte öyle bişey... çok önemlii... hem kızın hem erkeğin iffetini koruması çok önemli bakın ayrım yapmıyorum 2 si içinde önemli

1|1
    4|0
    • ben neyden bahsediyorum sen neyden bahsediyorsun başlığı okumuş hemen cevap yazmışsın sorumu okurmusun lütfen kızlar zar harici her haltı yediğini gizlerde nerden anlıycaksın anlındamı yazıyor ..

• ya soruyuda okudum nasıl anlayabilirsin zaten anlaşılır demiyorum ki... sadece bu benim yorumum...

• eğer tüm namus iki bacak arasında ise o zaman ne bakireler var ama ruhları beter olanlar var bence bir kız bakire değil diye kötü değildir kalbi önemli niyeti önemli.

1|0
    0|0
    • arkadaşım beni burda anlıyan ve gerçek düşüncelerini söylediğin için teşekkür ederim . sanki burda bu soruyu sorarak ben bakirelik düşmanı oldum ..

• senın kız kardesın yada kızın varsa onlar ıcınde boyle dusunur musun merak ettım? zarı yırtıldıktan sonra br kızın kac kısıyle beraber oldugunu bılemezsın bu bır ıkıncısı zardan ıbaret degl elbet sen cocugunu ahlaklı yetıstremedıkten sonra

1|1
    2|0
    • arkadaşım ben bakirelik önemli değil diyerek nerde yazmışım soruyu yanlış anlamışsın ben bakirelik derken sadece zar olarak bakanlardan bahsediyorum anal oral yapmış her haltı yemiş ama bakire bumu namuslu şimdi ..

• zar degil ama önemli

0|1
    1|0
  • bakirelik önemli diyenler ben 20 tane kadınla yattım ve bunların hepsi evlendi çocukları var,benden sonrada başkalarıyla yattılar,sizin gibi bakire meraklısı erkekler içinde anal yapmış kızlar denk gelirse napıcaksınız?bekaret zar değildir bunu kafanıza sokun şuanki sevgilim bakire ama vücudunu eritiyorum istesem bozarım ama işim olmaz,bakire meraklısı biriyle evlensin:))

5|0
    0|4
    • arkadaşım cevabın için teşekkürler burda bu soruyu anlıyan az kişilerden birisin sağol ..

• Önemli değilse kendine örneğini bu sitede de gördüğümüz 20 küsür cm lik penisleri arkadan önden almış bir hatun al ve sonsuza dek mutlu olarak yaşa.

1|3
    2|1
  • bakire olup hertürlüsünü yapan kişiler var devir kötü zarım sağlam kalsın ama anal oral serbest diyen kızlar var,en iyisi geçmiş geçmişte kalmıştır bedenini tatmin etmiş die evdemi kalsın kızlar?

2|0
    1|2
    • ben görücü evlenicem ama kızlar evde kalmaz diktirenleri çocuk aldıranları gördüm,eksileyin sorun yok birlikte yaşadığım kızı biriyle gördüm kız kapanmış yanındaki kocasıymış adamıda görsen adammmm !kızlar ne yapsada evde kalmazlar Allah hayırlısını versin

• yaşadım arkadaşım nedemek istediğini biliyorum ..

• seni çok iyi anlıyorum...

Yükleniyor...