Evlenmek için bakirelik ön koşulu neden?

Evleneceği kişinin bakire olması gerektiğini düşünen kişiler sizce neden böyle bir ön koşul ararlar?

Seçeneğinizin gerekçesini de yazarsanız sevinirim.

Dürüstlüğünüz için şimdiden teşekkürler.

• Evlendikten sonra da başkasıyla ilişkiye girer korkusundan
    12% (1)33% (1)18% (2)Oy Ver
  • Bekaretini verdiği insanla kıyaslanma ve kaybedebilme endişesinden
    12% (1)0% (0)9% (1)Oy Ver
  • İlk olma hevesinden
    76% (6)67% (2)73% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bu konu her ne kadar dile getirilemese de toplumsal bir sorunumuzdur. Ciddi anlamda yorum yapan arkadaşlarımız da belli bir yaşın üstünde olanlardır. Ne acıdır ki 20 saat içerisinde üstünde düşünülmesi, tartışılması gereken bir konuya gelen yorum ve yanıt 12. Bunun yerine saçma sapan anlamsız sohbete dönüşebilecek gereksiz sorular tavan yapıyor. Buradan benim çıkardığım sonuç, günümüz gençliğinin içinde bulunduğu trajikomik durumdur. Vay benim güzelim memleketimin geleceğine...
Tüm yanıt ve yorum gönderen arkadaşlara teşekkürler..

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• ankete girmedim ama şu açıklamayı uygun buldum.

allah kadın ve erkeği her konuda eşit yaratmış. bir çok organıda şekil değişsede işlev olarak aynıdır. örneklersek kadında da erkekte de meme vardır. erkek de memeden zavk alır kadın da. erktede 1 damla kadar süt çıkar. klitoris penisle aynı dokudadır. o da penis gibi süngerimsi doku ile oluşmış ve kan dolarak setleşir. hatta iyice gerip bakarsanız şeklide penise benzer.

tek fark şudur. erkek cinsel konuda iradesi zayıf kadın ise güçlü yaratılmıştır. ve bu hayvanlardada böyledir. erkeğin bu özelliğinden dolayı zina yaşanmasın diye erkeğe birden fazla nikah yapmaya izin vermiştir.

şimdi bu bilgiler doğrultusunda. allahın verdiği en güzel özellik olan cinselliğe karşı güçlü irade nefsine hakimiyet özelliklerine sahip olan kadın nasıl iradesizlik yapar zevk için nikahsız ilişkiye girer. bu kadar güçlü iradeye sahipken iradesizlik yapan biri daha başka konularda ne kadar iradeli olur. bir yaşam sürülebilirmi. en önemli konuda iradesiz olan daha basit konularda ne yapar. evlilik kurumu ciddiyet isteyen bir kurum. oyuncak değil. yarın evli iken nasılsa alan aldı anlayışına kapılmaz mı. kocam yetmedi deyip çözümü başkasında aramazmı. nasıl güvenilir.

dinimiz öyle kolaylık sağlıyor ki. normalde mastürbasyon günahtır ama , şu izni vermiş. şayet arzularınız aşırı derecede artmış ve zina yapacak dereceye gelmişse zinadan koruyacağı için mübahtır demiş. mastürbasyonla isteklerini karşılasalar olmazmı. iradesiz bir kadınla evlilik olmaz

0|1
    0|0
    • Neden tüm olayları dine dayandırdığımızı anlayamadım. Çünkü bir genelleme yapacak olursak, dinen yasak olduğu halde yaptığımız o kadar çok örnek sayılabilir ki, bu olay çok masum kalabilir. Neyse ben yine de dini açıdan değil de daha çok sosyal açıdan yaklaşarak yorumunuza teşekkür ediyorum, ancak mastürbasyonun gerçek birleşmenin yerini tutamayacağını söylüyorum. Gelişen tıp bilimi ve teknoloji karşısında kadınlarda bakireliğin reel anlamda önemini yitirdiğini biliyoruz. Bakirelik beyinde mi ?

• ben teşekkür ederim. aslında böyle önemli konularda soru yöneltmekle size müteşekkirim. ben genelde sağlık ve cinsellik konularına yorum yapıyorum. en çok gençlerimizin cahillik yaptığı ve yanlış bilgiye sahip olduğu konular olduğundan. bazen de sıkılıyorum inan. ters ilişkiye girecek kız kalkmış buradan kendine fikir istiyor. öteki elinde metre penis boyu derdine düşmüş

• Aynen katılıyorum. Güncellememi okuduysanız ne kadar aynı görüşte olduğumuzu da fark etmişsinizdir. Ne yazık ki geleceği emanet etmek zorunda kaldığımız gençlerin daha toplumsal daha sosyal sorunlarla uğraşmak yerine, buradaki soru ve cevaplarla mastürbasyon yaptıklarını görmek üzücü.

Kızlar Ne Diyor 6

• İlk ve temiz birine sahip olmak için.Bekaret bu kadar önemli olmasaydı herkes genelevden kadın alırdı.

0|2
    0|0
    • Aynı düşünceyi evleneceğiniz erkek için de söyleyebilir misiniz?

• Sanki dünya daha yaşanabilir olurdu gibi değil mi :))) çok teşekkürler içten düşünce ve duygular için.

• ben bunun erkeklerdeki yetersizlik korkusundan kaynaklandığını düşünüyorum. beni benden öncekiyle kıyaslayıp yetersiz bulabilir endişesidir bunun altına yatan sebep

0|0
    0|0
  • erkek neden koruyamıyor bakirliği bi soruda benden

0|0
    0|0
    • yaratılış fıtrat meselesi. erkeler cainsel konuda iradesiz. ama kadınlar iradeli yaratılmış

• dinimize baglama bence, fıtrat farklıdır bu konuyla bu sadece bakış açısı uyduruk şeylerle gelmeyin

• ne bileyim bana gore sacma

0|0
    0|3
    • Bana göre de saçma ama ne yazık ki toplumumuzda hala bu düşünce var. Sorumda yapanlar sence neden yapıyorlar diye sormuştum.

• Bakirelik dinle alakali

0|1
    0|1
    • Yani? Olaya dini açıdan veya sosyal açıdan bakmak farklı mı demek istiyorsun.

• Evet

• beyefendi , konu şurda : bir eş alcaksın . çocuğun olcak ondan neslin devame tcek... ee şimdi zinakar bir kadın mı iyidir , namuslu bir kadın mı tercihin ne olur ? nasıl bir kadınla evlenmek istersin çocuklarının nası başka adamların hevesi olmasını mı istersin olay bundan ibaret , bekarete bu gözle bakın...

0|6
    0|0
    • Peki, henüz gözü açılmamış tertemiz, masum bir bakire ile evlendim, daha sonra sütçüyle tüpçüyle onunla bununla (nasıl olsa bakirelik endişesi de yok ya) boynuzu taktı, ben de farkında değilim, mutlu aile onurlu nesil mi olacak? Yoksa benimle evlendiği andan itibaren namusuyla evinin kadını olan biri mi?

• bilmiyorum artık dediğim şartlardakiler yapmaz , dr git gitme bilmem kabul eder etmez , son olarak namus işi bu kanında vars evlenmeden öncede yapar evlendikten sonra da kandırır , seçeğin kadını araştır , sordur seç ... ama dediğim gibi müslüman ama sözde değil ! namazlı ibadetinde biriyse ÖYLE ŞEYLER YAPMAZ... iyi günler..

• Çok teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 5

• mide meselesi.

0|1
    0|0
  • aramıyorum, aramama sebebimde yaşadığım bir hadise

0|0
    0|1
  • D seçeneği : Grup sex veya para karşılığı sex yapmadığını nerden bileyim?

0|1
    0|0
    • Bunları yapmış olması ile sadece bir kaç erkekle ayrı zamanlarda birlikte olmuş olması düşünceni değiştirir mi?

• para karşılığı sex yapmak sence yeterince kötü bir ihtimal değil mi?

• Haklısın, kimilerine göre para karşılığı seks yapmış bir kadınla evlenmek doğru değildir.

• Sadece güveneceksin başka bir yolu yok karşılıklı güven

0|0
    0|0
  • Hepsi.

ayrıca, nikah olmadan cinsel ilişki yapmasının çok ahlaksızca birşey olması, bunu yapan kız, ilerde kim bilir neler yapar. bekareti vermek de öyle kolay bişey degil, nasıl kolayca veriyorlar, anlamak zor.

0|2
    0|0
    • Aynı şeyi erkekler için de düşünebilir miyiz?

• düşün. aynı zaten. ama erkekte, zar diye bir belirgin engel olmadıgı için, geri planda kalıyo. ama aynı şey sonuçta.

Yükleniyor...