Bu kısır döngüden ne zaman çıkacağız?

Burada türlü türlü sorular suruyoruz cevaplıyoruz falan. Kendi fikrini ironikçe belirtenlerde var, ivedilikle aynı tutarlılıkta olanlarda var ama, konuya genel olarak bakıldığında;

Kaadın erkek ilişkilerinde en önemli konunun başında cinsellik geliyor.

Cinselliği yaşama biçimi.

Evlenmeden önce cinsellik haram deyip bekleyen de var, yanyollardan yapanlarda var.

Belli bir seviyeden ileri gitmeyen de var, buna rağmen rahatça yaşayanda var.

Veya en doğal hakkı olduğunu düşünüp yaşayanda var.

Ama, şu yadsınamaz bir gerçek bu yaşananı erkeğin övgüsü, kadının çıkmazı olarak algılayan azınlıkta değil.

Kabul edelim hepimizin içinde bu hayvani düşünce var.

Kadın evlense ayrılsa yine aynı kefededir, evlenmeden yapsa yine aynı kefededir bir çoğu için.

Peki kadın bunu yalnız yaşamıyor bir erkek ile yaşıyor.

Erkeğin en doğal hakkı, kadın bunu bastırmalı.

Buraya kadar tamam ama, bir soruda cinsellik yaşamak kadının hakkıdır deyip, başka bir ortamda arkasından saydırmak erkeği alkışlamak neyin nesi?

Bu kısır döngüden ne zaman çıkacağız?

Bekaret sizin için önemli midir soruları ne zaman bitecek?

İşine gelince hakkın, gelmeyince "vay sürtük" iki yüzlülüğü ne zaman bitecek?

Ya da duygu kisvesi altında yaşanıp sonra küfürler saydırmak?

Kadınlar suçlurdur amenna ama, erkeklerin hiç mi suçu yok.

Derdim yaşayın yaşamayın değil, derdim bu konudaki kısır döngü ve bencil bakış açımız?

Biz bu kısır döngüden ne zaman çıkacağız?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar, birbirlerinden değil de Allah'tan korktuğu zaman bitecek.

1|0
    0|0
    • :) teşekkür ederim.

Ama, ironi zaten orada..

Yani inanıyorsan erkek dahi olsan elini bilesüremezsin.

Hz. yusuf erkek değil miydi?

Neden erkekler bu kadar rahat ve kızlar da ikiyüzlü?

• O saydığın adamların gerçekten de Allah korkusu olduğunu nereden çıkardın ? Her namaz kılan kusursuz ve Allah'a tam anlamıyla kendini adamış insanlar mı ? Ben gerçek bir Allah korkusundan söz ediyorum

• Tamam da ben kalbini göremem ki insanların.

Bir de şöyle bir durum var ben müslümanım sen müslümansın peki herkes müslüman mı?

tamam ben gayrı müslimle evlenmem ama, benim evleneceğim erkek nasılsa kimse bilmez diye gayrımüslim ve rahat kadınlarla bu konuda bişiler yaşayamaz mı ki yaşıyorlarda.

Ben şunu soruyorum biz neden yaptığımızın arkasında durmuyoruz?

Neden bu bizim için bir ayrım?

Erkekler Ne Diyor 9

• nefes almayı bıraktığımız an bu kısır donguden cıkarız gibi geliyor bana. dogru yerlere temas etmişsin. bu cografyanın havasında var bu yuzden cümleme boyle basladım. :)

0|0
    0|0
    • Hayır inan insan öyle şeylere tanık oluyor ki bir namus diyorsun herkes başka şey anlıyor :S

• demek ile olsa çoktan çağ atlamıştık.

• haklısın.

• Bu kısır döngüden, ancak bir erkeğin bekareti ne kadar önemseniyorsa kadının bekaretinin de o kadar önemsendiği zaman çıkabiliriz.

Önce akıllardan çıkarabilmeliyiz bekareti. Bunun için de özgüvenimizin sağlam olması gerekir.

0|0
    0|0
  • 1.Ailemden

2.Dinimden

3.Vatanımdan

4.Namusumdan taviz veremem.

İster kabul edilsin ister edilmesin, kadın bir erkek için namustur. Ona verilen değer, onu koruma kollama isteği, hayatta tüm kötülüklerden onu uzaklaştırma isteğimiz çok gelişmiştir. Bu nedenle sahiplenmemiz için bize göre en temizi en mükemmeli olmalı. Kimine göre bu namus ve temizlik beyinde kimisi kadının yaşadıklarındadır. Bana böyle öğretildi bu nedenle böyleyim

0|1
    0|0
    • Tamam cevabınız çok güzel gerçekten.

Peki siz kadınınızdan bunu beklerken siz ne yapıyorsunuz?

• 3.Toplum sen,ben, annelerimiz, dedelerimiz, atalarımızdır. ve onların yaşayış şekillderine bağlı olarak birtakım adetleri dedelirimiz, sonra babalarımız sonra biz kabul etmiş, doğru ve mutlu yaşam bu diye devam ettirmişizdir.Bunlar tabi benim bana mantıklı gelen düşünceler.

4.Toplum kafasına göre yazmıyor aslında. Kuran zina yasak diyor, atamız öyle yapıyor sonra dedemiz geliyor evlenemden nefsine uyup biriyle oluyor. Bu normal algılanmaya başlıyor. Sonra babamız geliyor herkesle birlikte

• olma isteğiyle çapkın oluyor. Sonra erkek çapkındır düşüncesi normal oluyor. Sonra biz geliyoruz sokaklarda sevişiyoruz. Asıl doğru olanı biz zamanla yamultuyoruz işte:)

• bence bakir bir erkek bakire bir kadını hak ediyor tabi siz şimfi diyeceksiniz ya istemeyerek olduysa yada zorla falan o zaman amenna pişmanlığını göreyim okuyayım gözlerinden pişmanlıını kabul edebilen erkek azdır unutmayalımki bir atasözü vardır dişi köpek kuruk sallamzsa erkek köpek yanına gelemez işte böylelerine hal veriyorum kızlar kaşarsa erkekler ne yapsın yanlış anlasılmasın ben bu düşüncelere sahip bir insan değilim

0|0
    0|0
    • Tamam kızlar kötü ve aşağılık bütün suç onların.

Peki erkek her kuyruk sallayana gitmek zorunda mı?

Her verileni alıyor musunuz?

Ya da her denileni yapıyor musunuz?

• Sen bu hayatta neyin için yaşıyorsun?

0|0
    1|0
    • Beni karıştırmayınız!

Konu şahsi değil..

• işte bu tartışmanın içine girmek istemiyorum girsem zararlı çıkacaksın en güzeli susmak sanırım.

• Bakın ilk başta dedim konuyu neye dayanarak şahsileştirdiniz bilmiyorum ama, içgüdüleriniz bana bu soruyu sorma hakkını vermiyor farkındaysanız.

Ben gözlememimi paylaştım şahsileştirilecek birşey göremiyorum ki kimseyi şahsileştirmedim sorumda.

Siz neden hala benimle "zararlı çıkacaksın" vari bir uslupla konuşuyorsunuz anlmaıyorum.

Ben cinsellik serbest olsun yaşansın mı dedim?

Bı sorulardan sıkıldım bunu dile getiriyorum!

• bitanecik soru gibi görünen ama içinde bi sürü soru barındıran bir soru olmuş :) diyorum ve gidiyorum

0|0
    0|0
  • Ben o kısır döngüden çıktım, gerisi ilgilendirmiyor

0|0
    0|0
  • Nefis terbiyesi eksikliginden.

0|0
    0|0
    • Tamam nefs terbiyesi ama, bu konuda çok psikolojik açmazlar var bence.

Sadece nefs terbiyesi demek eksik bırakır.

• Bakın şunu anlamıyorsunuz sormak istediğim bu değil.

Sormak istediğim örneğiniz üzerinden açıklarsam biz neden batılı gibi özenti hareket edip, sonra kendimiz gibi şeyler bekliyıoruz?

Ya onu bırak ya onu..

• Dini eğitim eksikligi.

"cocuga şimdi baskı yapmayalım o yaşı ilerledikce hakikati bulur" işte başta yapılan yanlış bir insan cocuk yaşlarda egitilmediginde o sahip olmadıgı o müthiş sofralara baktıgında agızının suları akar ama bilmezki önündeki bir tabak yemekle doydugunda o sofralar ona hiç çekiçi gelmeyecegini

• Kendilerini bu kisir donguye once kadinlar dusuruyorlar, erkekler de bundan bir guzel faydalanip kendi islerine geldigi gibi durumu yorumluyorlar. Tipik kendine guvensiz erkek! Kadinlara yasak kendisine hak. Maksat bir gun gelip de boynuz yememesi ya da kizin eski sevgilisine donme ihtimali olmamasi. Yoksa el degmemislik falan degil sorun.

Kadinlar cinselligi erkege cekilmis bir kiyak degil iki tarafin da isteyerek yasadigi birsey olarak gordugu surece erkekler hizaya gelecektir.

0|0
    0|0
    • Sanmıyorum erkeklerin bu konudaki ne tutumu ne de düşüncesi değişmez.

Çünkü erkek cinselliği kadın için aşşağılayıcı birşey görüyor.

Bütün küfürler, hakaretler bu temalıdır.

Kadının bunu istedim yaptım demesi erkeklerin işine gelir.

Erkekler sabit ve değişmezler.

En ufak bir değişim emaresi yok.

En önemsiz diyen bir erkek bile sevgilisinin bakire olduğunu anlasa gözlerinde yıldız parlar.

Çok gördüm burada ben erkekler bunu kadının en önemli şeyi sayıyor kızlar değil erkekler sayıyor.

• erkekler elbette degismez islerine gelmez. kadinlar, erkekleri ve diger baski unsurlarini umursamayip onlara boyun egmedikce erkekler degismek zorunda kalacaklar. yoksa erkekler icingayet ideal bu durum neden degissinler. hem istediklerini yapsinlar, hem de kadini baskilasinlar, karilarini aldatsinlar ama evlilik devam etsin. kadin altadinca da olduresiyse dovulsun, oldurulsun kapinin onune konsun. erkeklerden cok kadinlar cinsellik konusunda kraldan cok kralci.

Kızlar Ne Diyor 2

• Burada yazılanları okudukça mükemmel bir arkadaş çevrem ve ailem olduğuna inanıyorum.

0|1
    0|0
    • Sadece çevrem ve ailem değil ben kendimi de mükemmel sanmaya başladım inan.

• Hayır bir de toplumdan itiyorlar kendi normlarına göre falan etiket bas geç sistem burada böyle.

Anlamıyorum ya biz marsta yaşıyoruz ya bunlar marstan :S

Keskin keskin sınırlar bencil düşünceler neyin kafası inan anlamadım..

• Boşver isteyen itsin,isteyen yanında olsun.Ben bu insanlara sadece ve sadece gülüyorum,geçiyorum.Hayatının senin sonuçta,onlara ne!Gerekirse sonuna kadar yapayalnız yaşarım,sorun değil ama kendi doğrularımla.

• Erkekler böyle işte verdinmi o.. vermedinmi kezban. Ne yapsın bu kızlar?

Kadınlar duygusaldır maalesef.

1|0
    0|0
    • erkekler neden böyle

kimse kimseye karışmaz veren verir alan alır ama

cinselliyi sınırları içinde yaşamak en güzeli

bir erkeye güvenirsin ona göre ne yaparsan yap

ama güven yoksa ileri gitmemek lazım

erkekler bakire kadınlar bakir olsa daha hoş olmazmı

her kız gibi sende herkesle düşüp kalkan bir erkek tercih etmezsin dimi

Yükleniyor...