Ella nasıl bir ilaç ya?

Eşimle Korunmasız ilişki sonucu ella içtim yaklaşık 10 gün kadar oldu adetim gecikti gebelik testi yaptım negatif çıktı of delircem ya sizce Durum ne?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• ertesi gün haplarının yan etkilerinden biri adet düzenini bozar. Ayda birden fazla ASLA KULLANMA hormon dengeni altüst ediyor kalıcı hasarlara sebep olabilir. ayrıca ayda birden birşey olmaz diye bir şey yok her ay düzenli kullananların %20'sinde kısırlık başlıyor.

sana tavsiyem doğum kontrol hapına başlaman. en az yan etkisi olanlardan biri YAZZ diye bir ilaç var o. hastalarıma genelde YAZZ'ı öneriyorum.

0|0
    0|0
    • Koruyuculuğu nasıl bide nasıl kullanmalıyım? Sizce hamile riskim nedir?

• eğer boşalmadan itibaren ilk 12 saat içinde aldıysan %80 - %90 arası hamileliği önlüyor ertesi gün hapları.

doğum kontrol hapları ise %99'a kadar koruyucu. YAZZ'ı adetin bittiği gibi başlaman gerekiyor periyodun nekadar sürüyor bilmiyorum ama diyelim 28 günde bir ve 1 hafta adet oluyorsun içinde 21 tane doğum kontrol hapı 7 tane demir hapı bulunuyor. haplara başlamandan itibaren (dediğim gibi adetin biter bitmez ya da bitmeye 1-2 gün kala) 10 gün sonra korumaya başlıyor sana tavsiyem kullanmaya başladığından itibaren ilk adet döngün bitene kadar prezervatifte kullanın sonra zaten sıkıntısız devam edersin. ilk 10 günden sonra koruma oranı %80-90 sonraki ay %99.

hiçbir doğum kontrol yöntemi %100 korumaz bunu söyleyeyim.

En İyi Kız Görüşü

• Ella adeti geciktiriyor. Hamile değilsindir etkili bir ilaç.

0|0
    0|0
    • Sen kullandın mı hiç

• Stress çok etkiler sürekli adet olmak istediğin için psikolojik.

• Ella ve diğer ertesi gün hapları DOĞUM KONTROL YÖNTEMİ DEĞİLDİR.

prezervatif yırtılmalar ve Allah düşmanıma vermesin tecavüz gibi durumlarda kullanılır.

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 3

• Reglin ilacın etkisiyle gecikmiş olabilir. Ertesi gün hapları son derece ağır ve mecbur kalınmadıkça kullanılmaması gereken haplar, regl gecikmesi de yan etkilerden biri muhtemelen. Ama sen yine de bir kan testi yaptır

0|2
    0|0
  • Ella nedir nasıl oluyo o

0|0
    0|0
  • bence degilsindir korkma derim belki ilactan kaynaklanıyordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...