Klasik müzik dinleyen var mı?

Klasik müzik severlerden favorilerinin linkini beklemekteyim.Bu tarz müzik sizi nasıl etkiliyor ?Sizde hangi duyguları uyandırıyor?Şu mesela link Ben biraz karamsar hissediyorum bunu dinlerken.Günahkar gibi, masum bir kızın bekaret kanını akıtan bir şeytan ya da cadı gibi.Böyle birşey evet.Sizinki ve hissettikleriniz neler peki ?

Güncellemeler:
Benden başka klasik müziğin bünyesinde karamsarlık uyandırdığı kişiler var mı ?Benim psikolojim kötüye mi gidiyor yoksa.s ?
buda size benden :* link :))

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• ravel in bolerosu inanılmaz keyifli ama film müziklerinin bir çoğunda kullanıldı...genede ölmez,yalnız neden cinsellik kategorisi...

1|1
    0|0
    • konu oraya kayabilir diye önlemimi aldım.Bana cinselliği, şehveti güzel olmayan bir şekliyle hatırlatıyor.Bazen doyurup midemi bulandırıyor bu müzik sanki.

• Verdiğin linkteki müziği diyorum.

• transz musıc...elektronik...en sevdiğim ...:)))elbette klasik te seviyorum,ama bu hayat tarzıdır...clubbing...

Erkekler Ne Diyor 13

• ne dinliyonuz siz yav

1|0
    0|0
  • nefret ederim. insanı yoruyor

1|0
    0|1
  • sana psikolog yazıyorum 1 doz

1|0
    0|1
    • :Dşaka bir yana gitmek istiyorum bende aslında bu müzikle olan ilişkimde sormak istediğim sorular var :)))ama çok pahalı oluyor ya beni aşar

• orda sıra gelmez herhalde 10 dk değildir muayene süresi :D

• bilmiyorum hiç ihtiyacım olmadı :)

• link bu da benden gelsin bakalım.. klasik müzik dinlenmez mi hiç.. hayatın bir parçası..

1|0
    0|0
  • Sabahları kahvemi yudumlarken fonda bolero olmazsa olmazımdır link

Karamsarlıktan ziyade bende daha coşkulu ve dinamik bi hissiyata sebep oluyor.

Sevdiğim diğer klasik müzik eserlerinden bazıları:

link (olmazsa olmaz)

link

link

link

Son iki eserin Malena Ernman yorumunu çok severim ama orijinallerinin tadı ayrı tabi. Daha var ama yazmaktan sıkıldım bıraktım.

1|0
    0|0
    • 'yazmaktan sıkıldım bıraktım'ı vurgulayacağına son cümleyi hiç yazmadan bitirmeseydin keşke.yada cevap yazmasaydın

• Link vermenin sinir bozucu olduğunu anlatmaya çalışıyorum neyse cevap vermedim farzet o zaman. Bu insanların neyi var anlamıyorum.

• başa kakılan iyilikle aynı etkiyi bıraktı bende

• etkıleyıcııı

1|0
    0|0
  • klasik müzik bnde de aynı duyguyu olustrr sende sorun varsa bn dede var demek :)

1|0
    0|0
  • harika bir secim aynı duygulaı yasyrz demek ki :)

1|0
    0|0
  • bazıları karamsarlık uyandırabilir

link

bazıları ise tam tersi

link

0|0
    0|0
  • Yok artık ya ne kanı katil yaptın bizi iki dakikada

0|0
    0|0
  • en sevdigim rodrigonun gitar konçertosu link

2|0
    0|0
  • sex yaparken müzik...ritmik sex...adam çüküyle tempo tutar be...

0|0
    0|1
  • "masum bir kızın bekaret kanını akıtan bir şeytan ya da cadı gibi" ha... iyiymiş... :)

Sen, bu veya benzer bir melodinin çaldığı o tür bir filmden etkilenmişsin sanırım.

Klasik müzik değil de, dinlerken hüzünlendiğim, heyecanlandığım veya coştuğum şarkı çoktur. Ama senin kadar coşamıyom nedense. :))

1|0
    0|0
    • o çok doğru bir tespit yaptın.Bu müziğin fon olduğu bi sahne izlemiş olmalıyım kesinlikle ah ben nasıl düşünemedim bunu bu müzik neden rahatsız ediyor beni diye düşünüp duruyorum dinlemektende vazgeçemiyorum :)

• zihnimizde olanlardan bahsetmiştim gözlemci açısıyla değil.

• Onu kastettiğini anladım. Hani videodan izleyince veya fotoğraf görünce insan o anı anımsar-yaşar ya. O dediğini biraz da olsa sağlayabildiği için video demiştim. Her neyse...

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...