KS'deki maksadını aşanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yapılana tutarsızlık ve dengesizlik denir mi?

Din adına, inanç adına, bilim adına, ahlak adına sorular soruyorlar, sonra kendi fikirlerine karşıt fikir savunanlara "küfür, hakaret, engelleme" üçlüsüyle saldırıyorlar

1-) din ve inanç adına soru soranlar, inandıkları din ve inanca yakışmayan, uymayan hakaret, küfür ve fikirler öne sürüp kendi inanç ve dinleriyle tezat oluşturuyorlar

mesela, materyalist ve teist inanç ve görüşler adına soru sorup bilgi verip bizi aydınlatmaya çalışanların münazara manasında tartışmaktan uzak kaldığını ilk kez KS de görüyorum,

Din adına, genelde İslam adına soru açıp ya da yorum atıp "din öğretmeye! kalkışanlar"da küfür ve hakareten geri durmuyor, küfredip hakaret edip kendi aklındaki dini dayatmaya çalışanı ilk kez görmüyorum ama ) bir de din adına din de olmayan kural üretip yutturmaya çalışıyorlar ::::: enteresan :::::: kendilerini peygamber, veli, alim falan sanıyorlar gerçekten herhalde ::::::

2-) Ahlak adına soru soranlar, küfretmek, hakaret etmek, aşağılamak sizin ahlak anlayışınıza uymasaydı bunları yapıp karşıt görüştekileri engellemezdiniz!

ahlak adına soru soranlar kendileri nasıl bir ahlaka sahip olduklarını, yazdıkları yorumlarla gösteriyorlar, karşıt görüş sahiplerine demediklerini bırakmıyorlar,

mesela, "bakirelik, namustur ve önemlidir" vurgusuyla soru soranlar karşıt görüşte olmasa bile her cevap verene saldırma ve hakaret, küfür, aşağılama ve engellemeye maruz bırakmakta.

3-) En ilginç olan bilim adına konuşanlar!

bilim ve bilimsellik adına soru sorup bizleri aydınlatmaya kalkışan aydınlanmış üyelerimiz ise bilim adına sundukları şeyi gözümüz kapalı, onların anlattığı gibi kabul etmemizi istiyor, bu dedikleri bilimle çelişmiyorda nedir? Bilimsel anlayıştan bihaber bu insanlar ya da bilimsel yaklaşımları yok sayan bu insanlar, söylenen herşeyi akıl süzgecinden geçirmeden kabul etmemizi istiyorlar, ne garip, bilim ve bilimsel bilgi adına ilk öğrendiğim şey "asla ve asla hiçbirşeyi iyice araştırıp, bilimsel yöntemlerin ışığında akıl süzgecinden geçirmeden kabul etme, Teori, Hipotez ve Kanun basamaklarından hangisine uyuyorsa ona göre değerlendir" hal böyleyken, bilim adına "Evrim var" diyenlere onun bir teori olduğunu söyleyip bilimsel yaklaşımlardan bahsedince, dincilerden ve yobazlardan beter şekilde karşılık vermeleri çok garip! ya onlar cahil ya da bizimle dalga geçmek için öyle diyorlar ))) Bilim adına skolastik düşüncenin dayatılması çok ilginç :::::::

Bilim konusunda, Evrim teorisini savunan soru sahipleri, "Evrim"in bir "Bilimsel Teori" olduğu gerçeğini gözardı ederek, ona karşı ileri sürülen bilimsel vargıları duymak bile istemiyor, Sanki Evrim Teorisi bir Bilimsel Kanun oldu da biz atgözlüğü takıyormuşuz gibi çağdışı ve ancak cahilleri kandırabilecekleri bir aşağılama saldırısıyla karşılık verip engelliyorlar

hani bilimsel görüşe sahiplerdi? bilim ne zamandan beri tartışmadan, sistemsiz bir şekilde, skolastik düşünce mantığıyla, kendini elit sananların söylediğine inanılan bir inanç sistemi

Güncellemeler:
devamı:

oldu ki aksi görüş savunanlar aforoz ediliyor?

Soru sorum yorum yapanların daha objektif olması temennisiyle

not: böyle yapanlar kendilerini tatmin etmekten öteye gitmiyorlar, onlar kendilerini tatmin edecek diye altta kalacak değili, yazdıklarımın hepsine karşıyım :)

gerçek akılcılar, gerçek aydınlanmışlar, gerçek inançlılar, gerçek imanlılar, gerçek dindarlar hariç tabi, bunların yanındayım

neyse ki şikyet silahımız var bizim de :::)) mücadeleye devam ::)
bunlara da bir isim bulalım öneriniz nedir?

ergenuslar, kezbanlar ve kamillerden sonra bu saydığım gruba "engelsizler" desek olur mu? çünkü hiçbir engel tanımıyorlar, din, inanç, bilim, hukuk, saygı sınır tanımayan "yüceruhlar" :P
bunca aklıbaşında insanı bir arada görmek de güzel tabi ) aynı fikirlere sahip olmak hiç önemli değil ama sürekli benzer durumlarla karşılaşmak beni bu soruyu sormaya zorladı ::::::: gül geç gül geç bir yere kadar, sabır denen bişey var yazıyı yazmasam ben de bi gün birine patlardım şimdi kendimi deşarj etmiş oldum yazıyı yazarak :) artık bu soruma referans olarak link atarım öyle durumlarda :) ben diyeceğimi demiş olur aradan çekilirim ::))

"hazır cevap" denen şey böyle bişey olsa gerek :P

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Takmamak lazım alt tarafı bir site sonuçta. O kişilerin de stres atma yolu öyledir belki. Gerçek hayatta burdakinin tam zıttı olan kişiler yok değil.

2|3
    0|0
    • Burada çoğu kişi İsviçreli bilim adamı maşallah.

• Ben uyuyacağım ama :(

• zzzzzZZZZ mı yapıyorlardı uyurken ?

Kızlar Ne Diyor 14

• bak böyle çok uzun yazıyorsun okunmuyor yarısında gözlerim acıdı okuyamadım. ama başlığa göre cevap vermeye çalışacağım umarım yeterli olur.

bu sadece ks değil türk halkıyla alakalı olan bir durum 21. yüzyılda türkiyenin türk halkının nereye hangi yola gittiği belirsiz.artık insanlar için bir şeylerin önemi yok onlara göre hayat'anlık yaşamaktan ' ibaret bu nedenden dolayı kötü bir olay olduğunda iyi yorum bekliyor ve kötü yani onun çıkalrarına ters bir yorum geldiğinde direk savunmaya geçiyor. aslında durum sadece insanların aşırı atarlanması ve egolarından dolayı olan bir şey.

1|1
    0|0
  • sanirim burada evrimi tartisabilecek bir insan yok. sorular yaradilis-evrim arasinda gidip geliyor. bir de sayin adnan oktarin kitaplarindan ( ki onlar da amerikanin bilmem ne eyaletindeki birkac kendini bilmezin yazdigi kitaplarin cevirisi ) noktalar sunuyorlar. bir deli kuyuya tas atiyor bilimsel bilimsel diye. kirk akilli cikaramiyor. sevgili adnan hoca da kocaman yuvarlak hatli guzelleriyle bize gulumsuyor. gangnam style dansi yapiyor. olay bundan ibaret.

2|1
    0|0
    • bir tutam köprücük kemiği alır mısınız leydim ?

• kendi dilinde okumak iyidir.

• ingilizcem var ama sırada bekleyen kitaplar var baştan sona okuyamam sadece inanç kısmını bulmaya çalışırım :::::))

• Çok tutarlı insanlar da gördüm burda, söyledikleriyle yaptıkları alakasız insanlarda gördüm.Ahlak timsali nice kişilerden küfür yediğim gibi:) Kendileri ahlaksız olan kişiler de ahlaklı olduğum için küfür ettiler.Yönetime link atmak hobim oldu sayelerinde:) Her fikre saygım var başka fikirlere saygısızlık yapılmadığı sürece.Sorunda beş yıldızı haketti klavyene sağlık.

0|2
    0|0
  • bişey düşünmüyorum. hepimiz iyi ki varız.

0|1
    0|0
  • teori-kanun karmaşası var. senin bu yazdıklarına ters şeyler de duyuyorum.

bana teori-kanun tanımını yapar mısın.

0|1
    0|0
    • yalnız ben biyoloji alanında nasıl o tanımlar onu merak ettim. mesela matematikte teorinin kanıtı yapıldıysa dur o daha teori gibi bi yaklaşım yok.

• ben genelde neleri mantıklı gördüğümü biraz toparlamaya çalıştım alıntı yaparak, maksadım cevap vermek ya da ikna etmekten ziyade az çok fikrimi oluşturan temelleri beirtmekti yanlış ifade etmiş olmayayım kitaplarım yanımda olmadığı için kitap ismi yazar veremedim, okuyalı çok oldu, yeni kitapları daha okumadım, yazar adı kitap adı yerine fikirlere odaklandığım için genelde yazarı ve kitap adını hatırlamam istemsiz olarak :) klasik tanımları yolladım çünkü karşımdakinin seviyesini bilmiyordum :)

• devam: artık biliyorum. Burda böyle okuyan birini görmek güzel ) okumadan atıp tutanlar bıktırmıştı artık açılan evrim konularına da yazmamak için kendimi zor tutuyorum. Çünkü Evrime "inanıyorum" manasında yorumlarıyla konu açıyorlar. Öyle olunca da fikir alışverişi yapamıyorlar, tek yapabildikleri hakaret. Evrim'e "inanç" gözüyle bakılınca "bilim" adına tartışacak bişey kalmıyor. Oysa "güçlü" ve "zayıf" yanları tartışılabilmeli bence.

• evet oluyor bazen

0|1
    0|0
  • Ben soruyorum.Böyle bi'tavır içinde olduğumu gören varsa...buyursun söylesin:)

0|1
    0|0
  • engelleme kendi bilcekleri iş. çoğu kez sırf tartışmayı uzatmamak için engellerim.

küfür ve hakaretlere random gülüyorum.

hakkaten sinirlenmiyorum bu duruma. yani adamın teki kalkıp bana one ters bişe söyledim diye salak diyorsa gülerim buna.

0|1
    0|0
    • bunca aklıbaşında insanı bir arada görmek de güzel tabi ) aynı fikirlere sahip olmak hiç önemli değil ama sürekli benzer durumlarla karşılaşmak beni bu soruyu sormaya zorladı ::::::: gül geç gül geç bir yere kadar, sabır denen bişey var yazıyı yazmasam ben de bi gün birine patlardım şimdi kendimi deşarj etmiş oldum yazıyı yazarak :) artık bu soruma referans olarak link atarım öyle durumlarda :) ben diyeceğimi demiş olur aradan çekilirim ::))

• Ne desem bilemedim. :/

0|1
    0|0
  • boşver umursama

0|1
    0|0
    • umursadığımdan değil de bi akıl kendilerinde var zannetmesinler diye yazdım engelleniyoruz da habire

• Bu neyin birikimi böyle.

0|1
    0|0
    • bir kaç soru'da benzer problemler yaşandığını görünce içimden geldi )

• Çok güzel kapsamlı bir yazı olmuş çaktım 5 yıldızı yine tabiki

0|1
    0|0
    • ks de okuduğum en kaliteli soru :)

• çoğu kullanıcının gözünde kalite pek istenen birşey değil sorularda malesef, istediğimiz gibi soru sorma ve istediğimiz gibi cevap verme özgürlüğümüzü savunuyoruz ama bunu bile neredeyse "imkanı olsa engelleyecek" kullanıcılar var neyse ki site aklıbaşında insanlara emanet, emin ellerde )) tek tesellim o )) sağol aklıbaşında kullanıcı da yok değilmiş ))

• Fark etmez.

0|1
    0|0
  • engelsizler iyiymiş. :D olur öyle kasmaya gerek yok her türden insan var sonuçta :)))9

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• genelde herkes olaylara kendi acisindan ve bakis noktasina göre bakiyor.Daha baska acilardan bakmak onlar icin gereksiz.Cünkü onlar herseyin kendi dogrularindan ibaret oldugunu saniyorlar.

Mesala evrim teorisinin sahibi Darwin baska birseyi asla kabul etmemistir

Bu dönem dönem olmustur.İnsanlar düsünceleri cürütülse bile asla o düsüncelerden vazgecmezler.

Asiri küfür edenlere filan gelince acikcasi onlar kendilerini hayatta ifade edemeyen insanlardan bence burada kendilerini ifade ediyorlar.Ancak aldiklari egitim ve hayat ögretisi onlara bunu ögretmis sadece buda toplum olarak bir ayibimiz.

0|1
    0|0
    • katılıyorum yazdıklarına, ama engellenince toparlayıp buraya yazdım

• yani özetle " neden insanları değiştirmeye çalışıyorsunuz, oldukları gibi kabullenmek neden zor geliyor, neden herkesin kendiniz gibi düşünmesini bekliyorsunuz ? " diyorsun.genelleme sevmem ama böyle davranabilen insanlar günlük hayatta da çok az sayıda.yok denecek kadar az yani.burda da farklı olması beklenemezdi.

0|1
    0|0
    • güncelleme ; link

• tesbitin doğru malesef, ama olsun ben kendimi ifade etmekten vazgeçmem, önemli olan kaç kişi oldukları değil bence önemli olan bu durumun bilincinde olmak ve her türlü engellemelerine rağmen mücadele edip karşıt fikri ifade etmek :::::: site ya da dünya onların değil sonuçta isterse 50 milyon olsunlar ))

• mantıklı.niye kendinden ödün veresin ki :))

• olur öyle şeyler

mesajla tehdit edildiğim de oldu, çok tırstım çok

dar kafalı insanın tutumu söylediklerin, dindar, bilimci, ahlakçı olmayla ilgili değil

eleştiriyle hakaretin farkını ayırt edemeyen insan, saldırıya geçer

cahile çok takılmamak lazım

0|1
    0|0
    • döverim seni:)))) tırs benden de:))

• ben de kahvedeki emekli amcaları toplarım ki:(

• cahil de diyemiyoruz arkadaş cahil hiç cahilliğini kabul eder mi o yüzden cahil demedim o terimleri kullandım

• Saygıyı arıyoruz bulan gelsin şöyle.

1|1
    0|0
    • Meraba ben isviçreli bilimkızı

• Evet neyse uyu bari :(

• sağol hafız ) rahatsızlık ne demek her zaman beklerim :) yazışacak bi yer olmazsa sorularıma takılın :)

• Bir sayfa yazı yazıp bir cümle cevap almak kötü.

Olur ama .

0|1
    0|0
    • okuman yeter derdimi anlatabildimse ne mutlu

• anneni orangutan mi sikti diyenler var ya la :D.

• niyetim ikna yada görüş değiştirme çabası değil de engellenen ifade özgürlüğümü burada toplu halde yazmak, zaten kim katılıyor kim katılmıyor görmek, başkalarının yaptığının aksine, fikrimin dışardan nasıl göründüğünü görmek, beklediğim sonuç "muhtemelen çoğu kişi fikrime katılmayacak, esas amacım da "zaten herkes bana katılsın" değil, başkalarıyla ortak olarak karşılaştığımız sorunları ifade etmek.

soru sormak ne kadar hak sa cevap yazmak da o kadar hakkımız,

• Eskiden Ağzı olan şimdi internete bağlanma yetisi kazanan yazıyor. Takma kafana.

0|1
    0|0
  • onlar ınsanlık ziyanıı arkadasım

0|1
    0|0
  • bukadar ciddiye almamak gerek

0|1
    0|0
Yükleniyor...