Eşcinsellik bir hastalık değil midir sizce?

Birkaç arkadaşla oturmuş sohbet ediyorduk yanımıza arkadaşımın hir tanıdığı geldi selam verdi bizde o arada eşcinselliğin hastalık olduğundan söz ediyorduk bende o arada Allah iki cinsiyet yaratmıştır kadın ve erkek diğerleri hastalıktır dedim kendiside bana asıl hasta siz ve sizin gbiler dedi normalde öyle abuk sabuk konuşanlara kafayla girerimde o anda tartışmak istedim kendiside bizde isterdik sizin gibi kızlardan hoşlanmayı ama elimizde mi sanıyorsun dedi sonra doğrusu acıdım adama hakketen istem dışı mı öyleler ben.abuk sabuk zevkler diye bilirdim sizce hastalıkmıdır değil midir?

Bu arada admincim ben cinselliğe soru sormuyorum sağlıkta kalırsa sevinirim

Güncellemeler:
Arkadaslar biliyorum psikolojiktir istem disidir ama hastalik mi degil mi dogustan midir yani hastalik degilse

bu arada admin cinsellikten sorunca bazi abuk sabuk uyeler hakaret derecesinde cvb yaziyor sonra tarstismaya giriyorum olursa senden bilirim ha sonra uyari mesaji atma bak :)))

0|0
12|8

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar kuranı kerime inanıyorum diyip neden onun içindeki birçok şeyi reddetme eğilimine girerler anlamak mümkün değil. Kuran, İncil ve Tevrat 3 kutsal kitapta da eşcinsellik haramdır. erkek olup kadın gibi hissedebilirsin veya kadın olup erkek gibi. ancak 2 tane erkeğin veya kadının birbirleriyle cinsel ilişkiye girmesi tam bir pisliktir hastalıktır tedavi edilmesi gerekmektedir. sürü nereye giderse o takip edilir. Eğer eşcinsellik toplumda yayılmaya başlarsa toplum düzeni yok olur evrenin işleyişine terstir bu durum. dini kurallar şahısa göre değil genele göredir. eğer bir kişinin eşcinseliğini kabul ediyorsanız bütün toplumun eşcinsel olmasını kabul ediyorsunuz demektir. Peki durum böyle olursa insanoğlu yaşamını nasıl devam ettirir? eşcinsellik hastalıktır dini açıdanda haramdır. haram lmasıda kuru kuruya değil açıklanmıştır.

5|5
    2|1

Kızlar Ne Diyor 12

• Doğuştandır arkadaşım. Bunu bilim adamları ispatladı. National Geographic de de bunun bir belgeselini izlemiştim. Tek yumurta ikizlerinin tekinde bile olabiliyor. Anne karnında bebeğe geçen hormonal yapı taşlarının azlığı ya da çokluğu ile ilgili. Yapacak bir şey yok. Seni heteroseksüellikden zorla çıkmaya çalışıp gay olmaya çalışsan nasıl bunu beceremezsen, eşcinsellerde aynı şeyleri hissediyorlar. Bir insana bunu zorla nasıl dayattırabilirsiniz ki?

Dini açılardan çok irdelemiyorum çünkü o zamanın kitapları o zamanlara hitap ediyordu, örneğin erkeklerin kadınları himayelerine almak için çok eşliliğin caiz olabileceği gibi. Şimdi günümüzde buna gerek yok.

0|0
    0|0
  • Eş cinsellik yönelim,eğilim.Din açısından bakarsan insanın başına gelen her şey imtihan.Bence bu tarz insanlar var mesala gerçekten kendini kadın gibi hisseden erkek veya erkek gibi hisseden kadın bunları bazıları ameliyat olmakta ister.Çünkü kendini öyle hisseder.Bir de bunların bazıları ameliyat olarak değişmek istemez.Böyle değişmek istemeyen ama her türlü cinselliği yaşamak isteyen insanlar bence gitsin psikiyatra.

0|0
    0|0
  • tabiki hastalık hormonsal bir olay erkekte kadınlık hormonu aşırı salgılanınca kadınsı davranışlar içine giriyor kendini kadın gibi görrmek istiyor çok üzücü acı bir durum allah düşmanımın başına vermesin

1|0
    1|0
  • Tıppen böyle bir durum mümkün ama bunun oranı çok çok az. Yani günümüzdeki oranlara ulaşması imkansız. Bu da çoğu kişinin sapkınlıklara sahip olduğunun göstergesi.

0|0
    0|0
  • yaa hastalık degil bence.. 3. bir cins var insanlar bunu kabulleenmeye basladılar her ne kadar yanlısta olsa kendilerine engel olamayan tipler bunlar istedigin ilacı içir istediğin terapiyi yap malesef :))

1|0
    2|1
  • ellerinde olan bir durum değil bu... bazıları hormonel bazıları ise maalesef ki çocuklukta yaşadığı bazı şeyler sonucu eşcinsellik yaşamaya başlıyorlar... hele bizim toplumumuzda eşcinsel kişinin hayatı çok zor. hiçbirini yadırgamıyorum. ne eşcinselleri, ne travestileri...

0|0
    1|0
  • hastalık falan değildir tedavi ile düzeltilecek bir durum da değildir

bırakın insanlar kendi hayatını istediği gibi yaşasın hastalıklı olarak yargılamak yanlış

0|0
    0|0
  • Asla.

1|0
    2|0
  • aman ne haltsa eşcinsel olmayalım :D

0|0
    0|0
  • Bütün homoseksüelleri seviyorum :)

0|0
    0|0
  • Az evvel sozlenenlerine sahit oldum.

0|0
    0|0
  • Dünya sağlık örgütü seneler seneler önce hastalık kategorisinden çıkarmıştır.

0|2
    0|1
    • WHO'yu eksileyin hacım benimle ne zorunuz var :)).

Erkekler Ne Diyor 7

• Soruyu cinsellik kategorisine adminlerin taşımadığını düşünüyorum. Siteye eklenen bir özellik bazı anahtar kelimelere göre soruyu cinsellik kategorisine otomatik olarak taşıyor. Eğer soruyu sorar sormaz kategori degisimi oldu ise kesinlikle bu sebeptendir. Sanırım eşcinsel kelimesi bu anahtar kelimelerden.

Cevaba gelince; bildiğim kadarıyla psikolog ve psikiyatristler eşcinselliği bir hastalık olarak değerlendirmiyor. Fakat ben eşcinsel olanların %90'ının çevresel etki sebebiyle öyle davrandığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • kardeş cinsi tercihlere girer bu cinselliği taşınması daha mantıklı bence.

Bu bir yönelimdir belki ruhsal bir sıkıntıdan belki yaşadığı olaylardan psikolojik bir hastalık sayılırmı bilmiyorum. ancak bu çok yanlış birşey.

link kurandada böyle birşey var.

insan tabiatı, kimsayı vs. ne derseniz deyin doğuştan erkeklere kadınlar kadınlara erkekler (hayvanlardada öyle) çekici gelir, ve bu bir şekilde ilerleyen yaşlarda değişiyorsa mutlaka orda bir sorun vardır. ama hastalık demiyorum çoğu kisi secmiyor bu terimi.

1|1
    2|1
  • birader şu an aynaya bak

tamamen aynısın şu anki kişiliğin

aynaya bakınca kadın gördüğünü düşün

durumları böyle malesef

onun için fazla konuşmaya gerek yok

hayata 10-0 yenik başlamış insanlar

mücadelelerini taktir ediyorum samimi olarak

2|0
    1|0
  • kardeşim ben eşcinsel bir erkekle danışma yaptım.bana güvendi ve hislerini paylaştı.çoğunlukla hastalık demezler psikologlar.ancak ellerinde olmayan nedenlerden dolayı ve doğuştan bazı eğilimlere sahip olarak geliyorlar.biz kızlara nasıl aşıksak ,oluyorsak onlarda erkeklere aşık oluyor.ama sapıklarda yok değil.adam evli ve çocuklu ama erkeklerle birlikte oluyor mesela

0|0
    0|0
  • ben o konuyu fazla kafaya takmam..nede olsa beni ilgilendirmeyen bir durum...

ama kendilerine sorarsanız asla hastalık olarak kabul etmezler...sadece tercih derler...

sanırım hastalık tedavi gerektirir ama onlarınki tedavi ilede geçmiyor...

bilemiyorum artık...

haa kafa atacağın zaman haber verde seyre gelelim...

0|0
    0|0
  • İngiltere'de bir kliniğin tedavi ettiğini duymuştum. Bunu öğrenen eşcinseller isyan etmişlerdi.

0|1
    1|0
  • hem hastalık hem değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...