Kızlık zarı (hymen) merak işte

Kızlık zarı insanların yanı sıra diğer hayvanlarda da bulunuyor mu?

Güncellemeler:
tamam bunu anladık, peki acaba hayvanlarda regl dönemi var mıdır...
herkese cevaplarından dolayı teşekkür ederim..gerçekten bilgilenmiş olduk...regl olmalarına ayrıca çok şaşırdım

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Kızlık zarı (hymen) dişi üreme sisteminde, vajinanın alt kıvrımından oluşur ve içinde kan damarları bulunur. Bu koruyucu zar birçok karasal memelide (kobay, sıçan, köstebek, at, sırtlan, lama, lemur, vs.) bulunuyor. Evcil hayvanların tümünde de hymen bulunuyor.

Sucul memelilerdeyse yalnızca sırtıyüzgeçli balinalardan "fin balinası" olarak geçen balina türünde bulunuyor. İnsan dışında hiçbir primatta ise kızlık zarı yok. Kızlık zarının evrimsel görevinin, dişinin cinsel organlarının ve iç üreme sisteminin sucul patojenlerden korunmasını sağlamak olduğu düşünülüyor.

neyse saygılar

0|2
    0|0
    • evcil hayvanlar derken aklıma tavuk,koyun,kuzu,inek vs geliyor doğrumu :)

• insanlarımızda bilgisilik var ne güzel bunları da örenmiş olduk bundan sonra eve kedi köpek alacak olursam bakiremi değilmi diye sorup ona göre para ödicem... 2.el kullanılmışsa az ödemek gerek dimi :D

• free brain

Kızlar Ne Diyor 8

• Şimdi o tarafa da mı el atacaksınız , ilk sahibinden kızlık zarı bozulmamış dişi köpek satılıktır :))

1|1
    0|0
    • kızlık zarı sağlam olan insan bulamadık ta hayvanlarda araştırma yapmaya başladık acaba onlardada mı önemsizidir :D

• zorla olan var , yanlışlıkla kendisi yapan var , merak edip fabrika ayarlarıyla oynayanlara rastladım ben bu sitede :))

• haa haaa sesli güldüm vallaha fabrika ayarları :))))

onlarda mahsum istisnalar :D

• evet regl da oluyolar

0|0
    0|0
  • evet bulunuyor. köpeklerde var bildiğim kadarıyla.

0|1
    0|0
  • güncellemene cevap: evet regl dönemleri de var.

0|0
    0|0
    • hadi yaa bunlarında normalde 4 ila 10 gün arasımı nasıl yani ped olarak ne kullanıyorlar? çok kafam karıştı yaa :))

• iyiki sormuşum bu soruyu kadınlarla ilgili hemen hemen her detayı biliyorum ama hayvanları bilmiyordum...insan yaşadıkça öğrenir atasözü çok doğrudur...

• regl mi oluyorlarmıs. ped verelim onlara.

0|0
    0|0
    • onlarda can işte insanların hayvanlara karşı daha duyarlı olmalı

• yok bana lazım olmayacak sağol ben bu halimden çok memnunum...karikatür severim ama regl konusuyla alakalı değil link yanlış oldu galiba

• link dogru. sıkıldım biraz. iyi geceler.

• aklıma igrenc bir espri geldi.

0|0
    0|0
  • gölgelerin gucu adına hy-men :D

0|0
    0|0
  • yok be :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bulunuyor. Çiftleşmeden önce kırmızı kurdele bağlıyorlar.

Gramınca da altın takılıyor.

Namus hayvana da lazım.

3|0
    0|0
    • onlar hediye olarak balya saman ister bence :D

• Altın sahibine veriliyor hacı. Sonuçta başlık parası denen bir şey var. Mal paylaşımı yapılıyor.

Hayvancığa da okunmuş saman, yem, helal kesim et vs verirler.

• Sinek de bulunuyormuş

0|1
    0|0
  • Eşek de vardır belki bir dene.

0|0
    0|0
  • Zar da var, regl de var, yumurta da var, yok yok. Olmasa nasıl üreyecekler? İnsan da bir memeli hayvan sonuçta. İnsanı apayrı bir canlı gibi görmeyin, şaşırılacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • Bazı hayvanlarda bulunuyor evet ancak bu yazpının kesin işlevi bilinmiyor ayrıca kızlık zarrı da bildiğimiz zar gibi de değil, vajina çevresini hilal şekliyle kaplıyor, üzerinde bol miktarda kan damarları mevcut.

0|0
    0|0
  • iguanalar özellikle çok önem veriyor bu meseleye

1|0
    0|0
  • atlarda varmış :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...