Evleneceğim adam kısır, ne yapabilirim?

1ay sonra evlencez yani kaçıp evlencez siz benim kacmami sorgulamayin. Kendisi 26yasinda kasiklari agriyodu nezamandir hastaneye gitmisti bugun isyerine gelmis sonuclar kisirmis mahfoldu yikildi resmen beni cok seviyo biliyorum kendini yakcaksin mutsuz olcaksn dyp duruyo abisi falan bugun gitcek yanina edirnede oturuyo yalniz birakmicaklar onu benm cocugum olmayacak bunu sana yapmaya hakkim yok dedi ama ben yapamam arkadaslar birakamam tamam cocuk cok onemli ama ben bu cocuga bir soz verdim sozumden asla donemem onun yerinde bende olabilirdi buyuzden terkedilmek istemezdim asil kotu zamanjnda yaninda olcamki iyi zamanjnda yaninda olmayi hakedeyim ciddi bir sorun ama hallolcagindan caresi olduguna eminim ben birakamam bu kotulugu ona yapamam kendisi yikilmis durumda ben neler yapabilirim? :((

0|0
16|41

En İyi Erkek Görüşü

• oww çok sıkıntılı bir durum.60 yaşına geleceksiniz ve evde hala yalnız yaşayacaksınız. arkadaşlarınız çocuklarıyla size gelecek, siz hala ikinizsiniz, millet çocuklu gelecek biryerlere siz ikiniz geleceksiniz. sürekli çocuklar gözünüzün önüne gelecek ve sen takmasan bile adam taktığını düşünüp, sorun onda olduğundan dolayı kendini kahredip duracak. çok mutsuz olacaksınız. bence yol yakınken aşkını yok edip, kafanda da o adamı büyütmeden ayrılman lazım, çünki cidden çok zor bir süreç. o zaten mutsuz olacak, bide seni görünce hepten mutsuz olacak. sen bunu onun iyiliği için yapacaksın. uzak dur ondan arkadaşım. birşekilde bitir. yoksa ikiniz için de hiç mutlu şeyler olmayacak.

0|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Tip cok ilerledi ya herseyin bir caresi var. Olmazsa cocuk evlat edinirsiniz nolcak😊 bir çocuğun yuzunu guldurmekten guzel sey mi var? Ama ilerde bunu sorun eder misiniz bilmiyorum 😕
    Hem azcik polyannacilik yap, korunma derdi yok hooop her ay dunya kadar para cepte😄

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 40

• Bu sans.. kader.. cekecejsiniz bu durumda insanin yapacagi tek sey kadere boyun egmek.. vardir her iste bir hayir.. Gunumuzde yuzde yuz kisirlik hem erkek hemde kadin icin kalmadi.. neredeyse.. ki erkekte kok hucre olayi bile var.. ben size bu adamla birlikte olup olmadiginizi sormak istiyorum.. ilkinizmi!

0|0
    0|0
  • kısırlık tedavısınde yenı teknıkler uyguluyorlar en son bızım mahalledekı komşumuz erkek ozel hastanede yenı yontemle testıslerının yanı yumurtalıklarından sperm almışlar bır kac damla bu bıle yeterlı oluyormuş uzulmeyın demek ıstıyorum

2|0
    0|0
  • Belki tedavi ile sorun çözülür. Ya da evlat edinin bence çok güzel bir şey emek verip bir çocuğu büyütmek hakkını vererek yaparsanız çok büyük sevap. Ama kaçma meselesine gelince onu bir daha düşün derim. Aileni de ikna et. Allah yolunu açık etsin

3|0
    0|0
  • Hallolur ya tıp o kadar ilerledi, hiç olmazsa evlatlık alırsınız.

3|0
    0|0
    • Aynen bende diyorum ilerledi dye

• destek ol

3|0
    0|0
    • Uzaktayiz byle telden tabiki destek olcam ama hayata kusmus durumda

• Çocuğu herkes den yaptırabilirsin, Sorun etme.

0|0
    0|0
  • bellı bır sperm sayısının altında oluyor genelde kısırlık onun ıcın tup bebekle mumkun cocuk sahıbı olmak

2|0
    0|0
    • Bende oyle dusunuyorum zaten ama o umudu kesmis

• Evlat edinirsin hazır yapılmışları mevcut çocuk esirgeme yurdunda. Uğraşmanıza gerek yok.

2|0
    0|0
  • bak bu kolay birşey değil. bence şu kaçma işini biraz erteleyin adam bir doktora gitsin belki tedavisi filan vardır. tamam herşey çocuk değil ama çoğu kadın anne olmayı ister ve anne olmak her kadının hakkıdır.

1|0
    0|0
  • Ailelerin rızasını alarak evlenin, bu durumda ailelerinde yanınızda olması daha iyi olur.

2|0
    0|0
  • Sen varya kadının dibisin..

3|0
    0|0
    • Saol arkadasjm ayni sey benimde basima gelebilirdi cok kotu ama inan umudumu hic yitirmiyorum

• Tabii.. tüp bebek felan var

• Aynen ole dicem hep ona

• Kardesim ayni sorunu bende yasadim yani duyguyu allaha sukur bende bisey cikmadi ama bendede iltihap vardi kisirliga neden olur diye gunlerce beynimi yedim. Onu cok iyi anliyorum. Bende ayni onun gibi dusunmustim sorunum varsa evlenmiycem demistim. bir kizin anne olma hakkini elinden alamam diye dusunmustum. Sonra tahlil yaptim normal cikti. Peki sayisini biliyo musun kac cikmis.

2|0
    0|0
    • Yarin konuscam kardesm yazarim yarin ama kisirmis ole yaziyo biliyorum ama umudum var olcak

• Yarin haberdar ederim seni olurr

• Birlikteyiz ve iste olumsuz konusuyo spermlerj olmus doktor hergun 31 cekersen belki bir ihtimal yenilenjrler gibi bisey dma

• Bunları onada anlat zaten sıcak bir yuvaya ihtiyaca olan binlerce çocuk var vakti gelince evlat edinirsiniz

1|0
    0|0
    • Kendi coxugun yerini tutmuyo ama olacagina bigun eminm

• Yanında ol. Dünyanın sonu değil ya elbet bulunur bir çaresi. Bu devirde böyle seven, yanında olan bulmak zor asıl kıymetinizi bilin..

1|0
    0|0
  • Kaçma dedigin gibi çaresi olabilir ama sonra ya olmazsa sonra çocuk diye gözün düşer ayrılırsın dul olarak kime gidicen çok az kısmet olur çocuk olmadıgı için on degil ailesi onların çevresine seni kısır diye tanıdır pgullarına toz kondurmazlar illa evlenecem diyosanda kaçmadan gelsin istesin adam akıllı dügün yapsın sana yoksa ilerde pişmanlık olur ailen aana yüzde çerebilir

1|0
    0|0
  • 1 sene boyunca sağlık programı çektik burada yabancı kanallara, bu tür rahatsızlığı olan bir kaç hasta vardı hepsi halloldu.. Ülkemizde tıp herkesin sandığından çok ilerde sıkmayın canınızı.. Allah'ın izniyle tedavi olup çocuk sahibi olursunuz :)

1|0
    0|0
    • Bende biliyorum bunu ama onlada dam akilli konusmadim gerci ysrin ikna ederm onu

• İkna edebiliyorsan problem yok :) dediğim gibi tedavi olursa sıkıntı kalmaz :)

• Verdiğin söz önemli değil gerçekten seviyor musun?

3|0
    0|0
    • Seviyorum

• Bu konu da eminsin madem o zaman ona beni bırak diyorsun bir an kanser oldun sandım hem kanser olsan da fark etmez hayatımın erkeği sensin bir daha ayrılıktan bahsetme bir yolunu buluruz olursa olur olmazsa da senden önemli değil gibisinden sözler sarf et. Anlasın senin gerçekten ne hissettiğini bunu da anlamlı bir şekilde söyle yüzeysel olmasın. Diğer taraftan çok üstüne düşme senden soğuyabilir acıma hissi ya da başka şaçma bir şekilde yorumlayabilir. Ya da ilgisiz kalma orta seviyede tut ne kendini unuttur ne de kendinden bıktır umarım anlatabilmişimdir.

• seni terketmek için bahane uyduruyor büyük ihtimalle , sadece senin tepkini azaltıyor , tekmeyi yede aklın başına gelsin , çok acımasız oldu ama gerçekler böle , yakında anlarsın :(

0|0
    2|0
  • Seni ne güzel seviyo tabikide bırakma seni onun gibi seven olmaz bidaha emin ol sevgi kolay olmuyo bu devirde belki ilerde olur allahın işi belli olmaz karşında seni seven biri var bu tek yeter bence

2|0
    0|0
    • Aynen ama o umudu kesmis hayata dondurmeye calisiyorum

• Ne bu adamda merak ettim acikcasic

• Soyle diyeyim yanimda olan insanin veremedigi huzuru guveni kilometrelerce uzaktan veriyo sevgiyide bir konusmaya basliyo saatlerce gulumseyerek dinlerjm sikilmam hic bn cok konustugum halde o anlatirken susarim konussana sende der sen konus derjm cok guzel anlatiyosun huzurum diye kayitli telde huzur veriyi bana alismisim sesinede hep konusul dururz

• Sen çok büyük birşey yapıyorsun zaten

0|0
    0|0
  • Olabilir , yanında olduğunu belirt hep

1|0
    0|0
    • Ole yapcam ama hayata kusmus nasil ikna ederim

• Söz vermek g*t vermeye benzemez deriz ya hanı.. Bu zamanda sözünü tutan nerde. Kaçarak evleneceksin. Çocuk olmayacak. bu sekilde aile olur mu sence. mantık dışı bu düşünce.. Bile bile devam edersen sen essek sin derim başka birşey demm

0|0
    1|0
  • Sevdiğin insanı her şeyi ile kabul et benim sevdiğim insanda engelli ben kabul ettim ilerde düzelir inşAllah..

0|0
    0|0
  • Mukemmel ornek bir ciftsiniz bence birakmayin birbirinizi -.-

1|0
    0|0
    • İnsallah amin ben birakmam oda beni birakmaz

• helal olsun

1|0
    0|0
    • Ben onun gbi birine sahip oldugum icin asil sansliykm cocuk cok onemli inkar edemem ama olcam bisey yapip emibim

• sen napman gerektiğini yazmışsın zaten bırakmayacaksın tabi teklonoji ilerledi her türlü olur

2|0
    0|0
  • vala şimdi böyle diyorsunda ilerde adamın başına kakarsan bak sıkıntı olur tabikide bırakma ama biraz zaman uzatın

0|0
    0|0
  • Ya evlenirsin ya da evlenmezsin yapabileceğin başka bir şey yok =)

Seviyorsan evlen bence...

0|0
    0|0
    • Evlencem ama onun icin napabilirim hayata kusmus

• tedavi olursunuz ayrıca herşey çocukmu bunları aşabilirsiniz

1|0
    0|0
  • Birakma bacim suphen olmasin rabbim care verirve cok mutlu olursunuz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 15

• her şeyin tedavisi var tedavi olur olmadı evlatlık alırsınız annelik babalık doğurmakla olmuyor

1|1
    0|0
    • Aynen haklisin benim umudum var tedavi oluncagina inaniyorum

• Allah inşallah hayırlısıyla nasip eder :)

• Amin insallah

• Yanında ol evlat edinirsiniz seviyorsanız aşılmicak sorunlar değil hem bir çözüm yolu vardır elbet tüm bebek falan tıp ilerledi artık gelişmemiş spermleri geliştirebiliyorlar yani hemen ümidi kesmeyin öyle en kötü ihtimalle dediğim gibi evlat edinirsiniz çok isterseniz minnak terkedilmiş sevgi bekleyen bebek çok

1|0
    0|0
    • Aynen canim yarin iyi bir kafayla konuscaz ben asla umudu kesmiyorum ama o coktan kesmis

• Konuşursunuz Aşılmicak şeyler değil bunlar

• Aynen insallah ikna olur

• Sen simdiden onu yargilamaya baslamissin sonunu dusundugun bisiyde mutlu olamazsın sanirim
    Ask öyle bisi degil iste ne olursa olsun ne yasanirsa yasansin iyu ve kotu gubde elini bırakmamak demek

Ve bu dana da olabilirdi onu da dusun

0|0
    1|0
  • Tıpta çare bol, bunu ona anlat

1|0
    0|0
  • Söylemen gereken tek şey ben aynı durumda olsaydım vazmı geçecektin? İnsanlar evlenirken boşuna hastalıkta ve saglıkta demiyor herşey olabilir bu böyleyse vardır Allahın bir bildigi

1|0
    0|1
    • Aynen benim umudum var tedavi olunur bence bunu ona dicem yarin

• Aynen cok haklisin dicem hepsinj yarin uzmesin kendini

• Bu yüzden seni bırakmamalı sende vazgecme emin ol seviyorsa en çok ta senin destegine ihtiyac duyar destek olun birbirinize sevgi bu zamanda belli olur

• Yanında olarak en iyisini yapıyorsun zaten

2|1
    0|0
    • Eh istee ben birakamam huyum degil hele zor zamnda bende olabilirdim yerinde birakmasini istemezdim biraksa 2. kez yikilirdm

• aynen ikinci kez yıkılır olmaz

• Birak bunlari çocuk bulunur eş hayir !

1|0
    0|0
  • Bırakma çaresi vardır diye düşünüyorum ama olmasa da Bırakma Dünya'ya birilerini getirmek Uğruna Dünya'dan birilerini götürme 😊

1|1
    0|0
  • Destek ol ona 😊

1|0
    0|0
  • ne yapacaksan yap ama acımadan ve pişman olmayacaksan yap dışarıdan yorum yapmak kolaydır tam empatisizdir o yorumlar.5 sene sonrasını düşün ona göre hareket et!

0|0
    0|0
  • Hersey senin elinde. Moralin bozulmuş gibi davranma rahatlatsana kizim adami. Onu seviyorsan hersey düzelir uzmeyin kendinizi

1|0
    0|0
  • Git evlen evlatlık alırsın gerekirse.

1|0
    0|0
  • sana katılıyorum aynı sorun sende olsa o da seni bırakmazsa sen bırakma bir sürü tedavi var

1|0
    0|0
  • Nasipten öteye geçemezsin. Ya nasip de yürü. Yürürken de kalbinin sesini dinle.

0|0
    0|0
  • Onu bırakma sakın, sana ihtiyacı var. Allah dert veriyorsa dermanını da verir çok şükür. Tedavi yöntemleri vardır mutlaka. Araştırın. Hemen pes edip de iblisi sevindirmeyin. Onu daha yolun başında bırakırsan gün gelir sen de bırakılan olursun. Yarın bizim de ne olacağımız belli değil öyle değil mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...