Evde kalmak ne demek?

piyasada üretilen mallar vardır...siz bu malları ya niteliğinden ya da fiyatından dolayı arz ettiğiniz bu ürüne talep bulamazsınız...sonra değer kaybından dolayı amortisman olarak kayıt edersiniz...

şahsen sanki erkek veya kadın böyle malmışta hiç talep bulamamış o yüzden değersiz veya atıl mal diye muhasebeleştirilmiş...envanter dışı bırakılmış...

evde kalmak ne demek arkadaş?

insanlar sosyal yapının içinde bekar kalmaya hakkı yok mu? evlenmek gibi bir hamile yazılı senet mi imzaladık dünyaya gelirken?

bana garip gelen sorular var evde kalma yaşı kaç? ilginç...

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• katılmıorm cok ıtıcı bı soz ınsanları asaglanmak ıcın soylenmıs en cırkın kadınlar yada erkekler bıle evleneblıyor bu tercıh meselesı olur evlenmek yada bekar kalmak

0|1
    1|0
    • eline yüreğine düşüncene sağlık en yalın ve en içten cevap teşekkür ederim :)

• bende tesekkur ederım en ıyı cevap sectıgın ıcın boyle dusunmene sevındım bende

Kızlar Ne Diyor 7

• güzel yerden olayı bağlamışsın :) kendimi yeniden muhasebe derslerinde gibi hissettim :)bende bekarım 26 yaşındayım . şimdiden çoğuna göre evde kalmış grubuna giriyorum. evlenmek bence şart değil ama çevre baskısına daha fazla direnebileceğimi sanmıyorum . sanki bi düzen var ve bu düzenin parçası olmak zorundaymışız gibi davranıyorlar . okulu kazanamazsın onu sorarlar bir süre . kazanır gidersin rahatlamazsın ama .bu seferde ne zaman bitiyor baskısı. biter .işinin derdine düşerler iş buldun mu iş buldun mu .bulunca rahatlayacaklarından değil. ondan sonra da yok mu biri ? evlenmiyormusun hala ? bulamadın mı gibilerinden . .yani demem o ki sadece çevre baskısı bizi bu düzene zorluyor .evde kalma yaşı da onların ürünü

0|1
    1|0
    • çevre baskısı yüzünden neden evlenmek ihtiyacı duyulsin ki? bu piskolojide uyma sendormu diye geçer...sosyal yapıda aile kurumunu içinde neden yaşama hakkına saygı duyulmaz ki? bu ideolojik olarak savunduğum açık topluma ve negatif özgürlüğe aykırı bir durum...

bu arada muhasebe dersleri derken ortak bölümdaşmıyız ? teşekkür ederim yorumunuz için :)

• saygı duyuyorum bayanların iktisadi idari fakültelerde okumalarına...ama sizlerin evlenmesi gerekir sizin çocuklarınız bu lanet toplumu düzeltecek :)

• inşaallah yakın zamanda :)

• Evde kalma yaşı max 30-35 Maalesef 20 li yaşlara geldiğinde çevredeki yaşlıların tepkisini çekiyosn.Bende aslında evlenmek istmyrm.Daha bu yaşta çevremdeki herkesin gözüne batar oldum.

0|1
    1|0
  • 30'dan sonra evde kalılanların arasına giriyoruz :D

Ama bu herkes için geçerli değil,evde kalmak demek sana kimsenin talep göstermemesi demek,kimsenin begenmemesi evlenilecek kişiyi bulamamak demek..

Ama bazı insanlar çoğ rağbet görmesine veya çok begenilmesine rağmen evlenmezler,çünkü sevmek isterle,aşk evliliği yapmak isterler,bunlara evde kalmış diyemezsiniz.

Karşısına istediği gibi biri çıkmamıştır seçicidir evlenmemiştir o kadar.. :)

1|0
    0|0
    • bu dediklerinin hiçbirini istemiyorum..ne mantık ne aşk evliliği ya da adına ne koyuyorsanız...beni beğenmemeleri veya bana deli olmalarıda şahsen ilgilendirmiyor...sadece türkiyede neden bekar kalmanın evlenmek nasıl tercihse onunda bir tercih olduğu kabullenilmiyor...

belki haklı olabilirsiniz...çoğu nedenden dolayı evlenmezler ama bekar kalmak ve bekar olarak yaşamak neden insanlara garip gelir onu birtürlü çözemedim...

yaftalamak çok basit galiba türkiyede insanları...

• E tabi halan görmüş kadın,biliyor erkekleri :)

Bu genetik yapı babandan gelmiş demek ki anlaşıldı :D

Görürsün tabi,bekle sen...

• babam iki kere evlendi boşandı yalnız mümkünse genetik olmasın bu mevzu :D

• Ya sorma böyle saflar işte.

0|0
    0|1
  • Tamamen evlilerin fitnesi, anne babanın torun merakının bileşiminden doğan istem. Çevrenin girişecek yer bulamayınca toplumsal değerleri zırh yapıp burdan "vurduğunu" düşünmesi.

Devam edim mi?

1|0
    0|0
  • saçma bişey, hayır bide evde kalcan tabii nerde kalcan otelde mi kalcan :D:D:D

0|0
    0|0
  • evde kaldık :D:D:

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...