Cinsel yollarla bulasan hastaliklarla ilgili bir sorum olacakti?

Birbirinin ilk olan kiz ve erkek icin boyle bir risk soz konusu mudur? Sonucta ikimizde daha onceden hic bir birliktelik yasamadik opusme disinda... Kondom kullanmak istemiyor ve geri cekilme yontemiyle korunmayi dusunuyoruz simdilik, dogum kontrolun etkisi 1 ay sonra olacagindan simdilik geri cekilme.

0|0
118

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer gerçekten ilk ise, hastalık riski sıfırdır, ya da sıfıra yakın, dış yolla bulaşacak hastalıklar dışında, geri çekilme yöntemi için arkadaşın bu konuda kendine hakim olursa sorun yok

1|0
    0|0
    • Gercekten ikimiz icin de il, o da risk olmayacagini soyluyor ve kondom kullanmak istemiyor... Geri cekilme yontemine gelince o da diyor "teoride bilgilerim var ama pratikte ne olur bilmem kendime hakim olurum risk almam cok genciz evlenmemize 1-2 sene var hadi evli olsak bile 30 yasindan once baba falan olmak istemiyorum ikimizde egitimli insanlariz kariyer yapmamiz lazim anne-baba olmadan once" vs..

Bildigin en etkili korunma yontemi nedir?

• İnternetten araştırma yapabilirsin olayıo şöyle düşün Normalde sizin hamile kalmanız için Yumurtlama döneminizin başlaması lazım buda adet bitiminden 15 gün sonra oluyor, işi garantiye almak için 10 gün olmasında fayda var, bunun diğer faydası da şu ( Soru eskidiği için kimse okumaz diye açık yazıyorum) Erkek arkadaşın haklı hissetmek ve ten tene değmesi çok önemli ve bu yaşanacak zevki iki taraf içinde kat, kat artıracaktır, Durum böyle iken tam zevkin doruğunda geri çekilmesi tüm büyüyü bozacaktır.

• O da aynisini soyluyor "ayni his zevk olmayacak" ... Bakalim ya artik

En İyi Kız Görüşü

• Kan yoluylada bulasabilir o hastalik belli olmaz yani

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Eğer öncesinde vücutta bu mikrobu almamışsa ve taşıyıcı durumunda değilse böyle bir risk söz konusu olmaz canım. Cİnsel yolla bulaşan hastalıklar daha çok para karşılığı ilişkiye giren kadınlarla birlikte olan erkeklerde görülür merak etme bu nedenle.

0|0
    0|0
    • Hayir sevgilim 22 yasinda ve bu zamana kadar cevresine ragmen iliskiye girmemis "duygusuz seks" benim icin bir anlam ifade etmiyor diyor.. Zaten bir senedir beraberiz neredeyse ve birbirimize deliler gibi asigiz haliyle artik arzuluyoruz dokunmak istiyoruz ama iste bilincli bir cinsel yasantimiz olsun istiyoruz o bayagi bilgili hic sevismedigi halde ve cinsel hastalik olmaz ikimizde birbirimizin ilkiyiz falan diyor ama kondom konusunda cok israrci takmam diyor ne olur beni anla diyor..

• zaten su cinsel iliskide en buyuk sorun hamile kalma riski yaa o korkuyla surekli adetim gecikce hemen "acaba hamile miyim" diye bir suphe duser icime..

• Çok normal korunmadan yaptığın için. Sevgilin bencilce davrandıkça da bu korkuların hep olacaktır canım.

• 0 denemez ama 0'a yakın. Aileden ya da kan yoluyla daha önceden bulaşmış bulaşıcı hastalığınız yoksa sıkıntı yok. Çok düşük ihtimal de olsa belki mantar enfeksiyonu ama zaten olsaydı kendiniz de farkederdiniz cinsel organ ve çevresinde yanma ya da başka acı hisleri olurdu.

0|0
    0|0
    • ama henuz birsey yasamadik ki yanma ya da baska aci hisleri olsun..

• Doğum kontrol hapları etkisini gösterene kadar aslında kondom kullanması daha iyi olur ama kendine hakim olabilecek kapasite varsa bir şey diyemem. Ama daha evlenmenize 1-2 sene var risk etmeyin kondom kullanın.

• Isin asli soyle ben Avrupa'da okuyorum yasiyorum iste Turkiye'ye gidecegim Kasim ayinda ve Ekimde dogum kontrol kullanmaya baslasam mi diyorum ama sonra Ocakta geri donuyorum yani 2 ay icin dogum kontrol kulanmak ne kadar mantikli...

• Bir sorun olmaz daha önceden hastalığınız yoksa

0|0
    0|0
  • Risk var hastalık açısından. Nedeni var bunun da.

0|0
    0|0
  • Hastalığın önceden biri ile birlikte olmakla alakası yoktur.

0|0
    0|0
  • anne ve babasında bulaşıcı varsa bu hamilelik esnasında çocuğa bulaşmış olabilir ve bulaşıcı hastalığı olablir. eğer yoksa hiç bir problem sıkıntı yoktur. Ayrıca kondom kullanın derim çünkü daha ilk yapıcaksınız geri çekilme olayını tam tutturamaz içine 1 damla gitse bile bu senin için risk söz konusu. İlaçlara da o kadar çok güvenmeyin. Tavsiyem kesinlikle yapmamanız. Siz bilirsiniz...

0|0
    0|0
  • Hastalık riski sıfır değil. En başta mantar benzeri hastalıklar kapma şansın var. Ayrıca istenmeyen bir çocuğunuz da olabilir.

0|0
    0|0
  • İlk olsada risk var çünkü sizin bilmediğiniz gizli mantar denen birşey var ilişkiye girdiğinizde kimde varsa aktif hale geliyor ve bulaşıyor

1|0
    0|0
  • aids ya da hepatit sadece cinsel yolla geçmez kan yoluyla hastalık bulaşmış olabilir birine ve bu cinsel ilişki ile diğerine geçebilir

1|0
    0|0
  • AIDS kanla bulastigi

0|0
    0|0
    • Elim deydide ahhshshs meyse AIDS KANLA bulaştığı için dis etki kanamasi olan biri opusurken hastaligini karşı tarafa bulastirebilir bilginize

• aılesınden gelen bır hastalık olabılır bunlar kalıtsal bısı o yuzden bılemezsın

0|0
    0|0
  • ne kadar inanıyorusn bir erkeğin ilki olduğuna?

0|0
    0|0
  • geri çekilme ne?

0|0
    0|0
  • tabi ki sorundur evlendiğiniz zaman aşı vurulması gerekiyor

0|0
    0|0
  • cinsel yolla bulaşan hastalıkların büyük kısmı kan yoluylada geçiyor.

berberin kullandığı makastan ya da jiletten bile bulaşabilir aman dikkat. ayrıca öpüşme oldu diyorsun diyelim o dönem ağzında yara var ve o dönemki partnerininde ağzında yara vardı ve adamda bu tip bir hastalık var. hopbadanak sanada geçer.

geri çekme yöntemiyle hamile kalan çok kişi gördüm. hatta ayda 1-2 tane kesin muayenehaneme gelirler. 1 ay sıkın dişinizi condom kullanın. ertesi gün hapı olayına girmeyin oda tam korumuyor. ayrıca kadının hormon dengesini çok bozduğu için hem kürtaj hemde hormonal tedavi için bana gelen çok hastam oldu.

bu arada jinekoloğum.

0|0
    0|0
    • Bir jinekologsaniz biraz faydalanip sorularimi sorayim :¨P Isin esprisi tabi ama sevgilim kondom kullanmak istemiyor hissetmek istiyorum diyip duruyor... Birde adetimle ilgili bilgilendirme yapayim ona gore fikrinizi belirtir misiniz? 11Temuzda adet oldum sonrasinda 6 Agustos ve yarin oburgun 1-2 eylulde tekrar adet olacagim hep boyledir adetim... Adetim bittikten sonraki ilk 10 gun hamile kalma riski yok diye biliyorum ne kadar dogru?

• hamile olma riski herzaman vardır. sadece risk biraz daha düşüktür. bir kadın regl olduğunda ilişkiye girerse yine hamile kalma riski vardır.

hatta şunuda belirteyim görülmemiş şey değil. hamile bir kadın hamilelik döneminde yumurtlayabilir ve ikinci hamileliğini yaşayabilir (düşük bir ihtimal ama görülüyor).

Condom olayı sizin tercihiniz bakire değilsen femidom ya da diyafram kullanabilirsin.

• Evet taşır

0|0
    0|0
  • erkek o a anda geri çekme konusunda kararsız kalabiliyor.. bu yüzden çok riskli bir deneme... bence ikna edin.. sonraki sorunlar çok büyük oluyor..

0|0
    0|0
    • Kondom istemiyor bissetmek istiyorum diyor.. zaten genciz evlilik 1 sene icinde ve evlensek bile 30 yasindan once cocuk dusunmuyoruz once kariyer yapmaliyiz daha kendimiz cocuguz.. baska ne gibi yontemler deniyebiliriz korunmak icin?

• erkek hissetmek ister ve doğal bir durum.. müstakbel eşi üzmemek adına d. kontrol hapı kullanmak durumundasınız.. ya da spiral ile korunucaksınız..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...