Lezbiyen olduğumu nasıl açıklarım?

ben dışardan eşcinsel olduğunu belli etmeyen hatta tamamen feminen bir kızım. 23 yaşındayım ve 3 yıllık bir kız arkadaşım var birbirimizi çok seviyoruz ve erkekleri hiçbir şekilde düşünemiyorum ama ailem olsun akrabalarımdan olsun hep birileri bana erkek ayarlamaya çalışıp duruyor ben aileme bunu nasıl açıklayabilirim

Hiçbirinin üzülmesini kızmasını aramızın bozulmasını kesinlikle istemiyorum ama artık söylemenin zamanı geldi diye düşünüyorum

babamla görüşmüyoruz ablam ve annem var akrabalarım değilde ailem bilse yeterli benim için ama bunu nasıl yapmalıyım sizce?

0|1
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• İnan 3-5 defa uzun uzun yazıp tam gönderecektim hepsini sildim. Sanırım işin içinden çıkılmaz bi durumdasın..

1|0
    0|0
    • Keşke gönderseydin :))

Biliyorum zorluğunu ama sanırım bende vazgeçtim artık söylemiyicem hayatımı yaşıyıcam sadece

• :)) Yorum için teşekkürler.

• Rica edrm.

Erkekler Ne Diyor 17

• wimesodas haklı bence ailene söyleyip onların kabullenmesini bekleme yapmazlar yapamazlar böyle bişey sonuçta müslüman bir ülkede yaşıyosun müslümansın senin duygularına hislerine saygı gösterilmesini bu konuda bekleme bile ama biseksüel bir eğilim kabul görebilir yani sadece sen eşin ve sevgilin arasında madem lezbiyensin bu gelip geçici bi heves yada duygu değilse en mantıklı seçenek bu aileni üzmek istemiyıosan

0|0
    1|0
  • söylememen daha doğru olucak.. ama tebrik ediyorum seni.. kadınlar erkeklerin nesini beğenir anlamam :))) doğru yoldasın :)

2|0
    0|1
    • Hiç beklemediğim bir cümleydi :)

• ben erkeğim bayanlardan hoşlanıyorum... ve bayan olsam yine sizden vazgeçmezdim... komik gibi duruyor ama inanki böyle düşünüyorum :))

• Güzelmiş :) yorum için teşekkürler

açıksözlülüğünü sevdim :)

• Hollandaya git.

1|0
    2|0
    • Herşeyimi bırakıp gitmek zor olur :)

• Teşekkürler :)

• danimarka, norveç, portekiz, ispanya, buralarda da eşcinsel evlilik yasal.

• sakın söyleme bizim ülke bunu kaldıracak kadar ilerlemedi daha, ki yaşadığın şehirde önemli tabiki, cinsel tercihi yüzünden evlenmeye kendini zorunlu kılan aile baskısı vs sonucu, evlilikten sonrada devam ettirebilirsin bunu, eşin dışardayken sen yine lezbiyen arkadaşınla işişkini yaşarsın kafana takma, ilerisini düşün aileni düşün, maddi durumu iyi olan biriyle evlen gitsin, hayatını dilediğin gibi yaşarsın işte...

0|0
    1|0
    • Evlendiğim erkek benden cinsel birliktelik istiyicek ve ben çok da zevk alamadan yaşıyıcam bu durumu yani..

Ama evet haklısın şu noktada; Bu ülke bunu kaldırıcak kadar ilerlemedi daha

• sende rol yaparsan yani yapmak zorundasın, öyle olmasa hayatının düzeni alt üst olur, bu ülkede cinsel tercihini belirtmek söylemek insanlık suçu gibi olmuş artık

örnek: bi kaç yıl önce 2.lig bi hakem biseksülelim dediği için hakemlikten atıldı, bu bi çok meslek için öyledir insanların bakış açısı değişiyor sanki cinayet işlemiş gibi yani sen kendini onlara anlatamazsın boşver anlamayana anlatmaya gerek yok hayatını dilediğince yaşamak için evlilik şart...

• Sende haklısın ne diyim ki..

Saklamak en doğrusu sanırım

• Wışşşşşşş çok sıkıntılı bir durum. Bence sen normal erkekle evlen arada kızı çağırırsın yanında. Yada ne bilim ikiniz bir erkekle evlenin mutlu mesut yaşayın :D

0|0
    1|0
  • seni bu halinle kabul edecek çok erkek bulursun biliyorsun bunu değil mi :::::::::::

0|0
    1|0
    • Bilemiyorum ben şuanki kız arkadaşımla çok mutluyum çok seviyoruz birbirimizi ondan başkasıyla zor olur diye düşünüyorum

• Olabilir..

• Konusman lazim bir sekilde. Bu zor durum biliyroum ama konusman lazim.

0|0
    0|0
  • kesinlikle seni anlamazlar...işin zor...

0|0
    0|0
    • Büyük bir çoğunluğu anlamaz evet

• bir erkekle evleneceksin...seni zorlayacaklar..kaçış yok...

• Kimse kimseyi zorlayamaz ömrümün sonuna kadar bekar da yaşayabilirim hiç sorun değil :)

• toplumsal baskı ezer seni içinde yasa anlatma

0|1
    0|0
  • dıslanırsın ailen tarafından

0|0
    0|0
  • hımm zor bı durumm walla kendı ekonomık ozgurlugunu kazanmadan soylkeme bnce dıslanırsınn

0|0
    0|0
    • Ekonomik yönden iyiyim bir sorunumuz yok çok şükür kendi evimizede çıkıcaz belkide söylemem bu fikrimden vazgeçerim belli olmaz :)

• Aynen :))

• Bence söyleme, pişman olursun...

0|0
    0|0
  • Önermiyorum asla :)

0|0
    0|0
  • samimi olduğun bir erkek ile bu durumu paylaşıp onun sevgili rolü üstlenmesini sağla. en mantıklısı bu. ne zaman sordun bilmiyorum ama dikkatimi çekti soru. o yüzden yazıyorum

1|0
    0|0
  • Şu şekilde acıklıyorsun 112 acıl servısı ara aradan 2 dakıka gecınce aılene durumu anlat zaten ambulans gelene kadar sen yıyecegın kadar dayak yersın zaman kaybı olmaz kan kaybını engellersın hee bırde bence 2 veya 3 ambulans cagır cunku anne baba da kesın kalp krızı gecırecek onlarda telef olmasın yazık bee :)

0|0
    2|0
  • lezbiyenlik ne!

kız kıza ilişki nasıl oluyor ne yapıyorsunuz

erkeklere karşı hiç heyecan yokmu!

0|0
    3|0
    • Hayır hiç olmadı denedim hatta çok denedim ama olmadı

• eğer genç yaşta ölmezsen

eninde sonunda çöküceksin

o zaman lezbiyen arkadaşınmı yardım eder

senmi ona yardım edersin

yoksa çocuğunmu seni görür tabi varsa

• çocuk doğurmak...

hiç düşünmüyorum şuan ilerisi için bişey diyemem

• zor bi durum allah kolaylik versin. turkiyede degil de avrupada yasiyor olsaydin kolay olurdu bazi seyler. belki cinsel olarak soguk biri oldugunu kimseyi mutsuz etmek istemedigini soylersen kimse sana araci olmaya calismaz bi sure ve kurtulursun.

0|0
    0|0
    • Şuan o şekilde idare ediyorum zaten kimseyi istemiyorum beğenmedim diyerek vs

• evet. iyi sanslar dilerim.

• Teşekkür ediyorum yorum için

Kızlar Ne Diyor 5

• her kız nasıl sevgilisi olduğunu söylemiyorsa, sende söyleme. ama bu durumu nasıl toplarlarsın merak ediyorum; allah yardımcın olsun.

0|1
    0|0
  • Bu aileye çok zor açıklanıyor bende biseksüelim ama her ortamda belli edemiyorum.Sevdiğin birinin olması sana güç verecektir.Ailenizin yapısı hakkında bilgi verirsen yardımcı olabilirim umarm.

2|0
    1|0
    • Çok otoriter değil ama çok rahat da değilizdir açıklarsam muhtemelen dalga geçtiğimi bile düşünebilirler ama ciddileşince iş kızıcaklarını düşünüyorum.

• Seni sevdikleri için bir şekilde uzun süre geçse de kabullenecekler üzülme :)

• Umarım öyle olur. yorum için teşekkürler :)

• Ailede dedikodular cabuk buyur bence yapma butun mahalle duyar bosver istemedigini soyle direk.

2|0
    0|0
    • Annem ve ablamın kalkıpta bunu mahalleye duyurucağını sanmıyorum :)

• Maalesef :)

• söylemee derm

0|1
    0|0
    • En azından şimdilik düşünmüyorum söylemeyi vazgeçtim :/

• idare ediver. söylemeni gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

2|1
    0|0
    • Şuan ediyorum bir şekilde peki ya ilerde ?

• kendi hayatını kurduktan sonra kimse senin yanlızlığını sorgulamaz merak etmie. 36 yaşındayım hala evlenmedim. kimse benim lezbiyen olduğumu falan düşünmüyor. (lezbiyen değilim bu arada) yani evlenmek istemediğini böyle bir şey düşünmediğini söyle yeter. zaten işe başlayıp kendine ait bir yaşam sürmeye başlayınca sevgilnle aynı evi paylaşırsınız. . lezbiyen arkadaşlarımdan biri ailesinin evinde kız arkadaşıyla yaşıyor. ne annesi ne de babası durumun farkında değiller. rahat ol bence kasma bu kad

• Çok haklısın zaten 1 yıl sonra kendi evimize çıkmayı düşünüyoruz :) Teşekkür ederim yorumun için

Yükleniyor...