Ben neden evlenemiyorum ?

benim karşıma neden sevebilceğim biri çıkmıyor ?iş ortamım yok .. şu an işsizim ..hem iş bulamıyorum hemde eş .yaş geçiyor haliyle doğurmak istiyorum kocam yok ... netten tanışmaya kalktım bir kaç kişiyle en son umut işte ama ondada adam gibi insan çıkmadı .herkes cinsellik beklentisi içinde nettekilerin ... görücü usulü gelicek birileride yok .. ailem çevrem kısıtlı ..iyi biriyim güzel bir kızım .. ama şans mı artık ne birini bulamıyorum ..moralim bozuluyor .. sabah bile kalkmak istemiyorum artık moralsizim ... en güzel günlerim yalnızlık içinde geçiyor .. bu hep böyle mi gidicek ?

not:bana talip olun diye açmadım konuyu ...

0|1
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kendimden örnek vererek dürüstçe anlatıyorum. Ben evleneceğim insanda kesinlikle hiçbir vasıf aramam. Kültürmüş, paraymış, imajmış, meslekmiş.. bunların hiçbirine önem vermem. Neden diyeceksin. Mesela evleneceğim kişi kültürsüz, cahil, ortam görmemiş. Eğer karakterli biriyse evlenince kültür de olur. Beraber vakit geçire geçire her şekilde birşeyler öğrenir. Mesela giyinmeyi falan bilmiyo; olsunn kıyafet değil mi iki parça bişi alınca herşekilde herkesin imajı düzelebilir.Ben üniversite okuyorum ama karşıdakinin de aynı eğitim seviyesinde olmasını asla beklemem. Ama kumaşı, mayası olsun. İnsan olsun. Akşama kadar kim ne yapmış bunun haseti içinde olacağına, dedikodusunu yapacağına kendi ailesi için birşeyler yapsın. Akşamları eve geldiğimde içeri girerken mutlu olayım. Karşılıklı iki laf edebilelim. Bütün mesele bu. Ama böyle birini bulman zor. İnsanlar çok beter bu devirde. Herkes taktığı maskelerle dolaşıyor. Konuşman , anlatman, dinlemen lazım insanları tanıman için. İşin kötüsü insanları tanıyınca daha da moralin bozulacak. Zor iş evlilik. Evlenmesi kolay ama devam ettirmesi gerçekten çok zor. İnternetten de kimseye güvenmemeni tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • evet haklısın doğru düşünüyorsun kardeşim ...

eğitimli olup ne kaşarlık yapanlar var ... düzgün namuslu olsun bir kadın öncelikle ... herşeyi öğrenir ...

netten tanışmak bana göre birşey değil zaten ama son çare bir umut belki dedim ama hayal kırıklığı çıktı ne bileyim sanırım şans işi yada kader belkide hiç evlenemem

• evet iyi şarkı

Erkekler Ne Diyor 18

• Ben de aynı dertten muzdaribim.

Acaba böyle arkadaşlar bir araya gelsek ve herkes birbiriyle tanışsa, belki birimizin nasibi çıkar en azından.

Ama ben bir miktar gönül işi olmadan mesafeli arkadaşlık yapılması taraftarıyım.

1|1
    0|0
    • iyide sen erkeksin sen bulamıyor musun

• Erkek olmakla ya da kadın olmakla ilgili değil. Olmayınca olmuyor. Geçmişte bir iki kızı sevdim ama o zamanlar çekingendim. Açılamadım bi türlü. Şimdi açıldım iş işten geçti :(

• :D

güzel fikir.. "kısmetini arayanlar kulübü".. benim hoşuma gitti valla..

bir iki kişi nasiplense o bile bi'şeydir...

• bu hayat böyle işte

hepsi anlamadan gerçekleşir hayatında işallah

0|0
    0|0
    • bilmiorum moralim çok bozuk ben bu dünyayı anlamadım hiç

• Not içeriği güzeldi :D

Halinden pek bi farkım yok, sadece benim bi işim var bunun sayesinde kafama pek takmıyorum. Çevremde ki her insanın "Ne zaman evleneceksin?" sorunu duymaktan bıktım , sanki ben istemiyorum, yok abi bulamadım kısmetimi. :/

1|0
    0|0
    • evet bulamıyor insan .. ama bulanlar nasıl buluyor anlamıyorum

• aynen aynen

• Neyse Sıla konusunda aynı fikirdeyiz, buda bişey. :D

Bu arada sana da oluyor mu? Yeni bir insanla tanışmaya isteksiz olma dürtüsü?

• Bir mesleğin var mı, varsa nedir?

Neden işsizsin? Bu, senin tercihin mi, yoksa iş verenin kararı mı?

0|0
    0|0
    • iş bulamadım

• dediğim gibi, bakış açılarınızı çok benzettim... bir hostes tanımıştım da.. seninle aynı yaşta, aynı düşüncelerde, aynı kaygılarda olan.. o yüzden sordum..

• benim yaşımda olup evlenmemiş bütün kızlar aynı kaygıda zaten

• bu konuda okadar uzulmeyin. Bekar ayatına alışın en iyisi odur. bende biara sizin gibiydim. sonra zamana bıraktım gercekten. olmazsa olmazz ne yapalım dedim :D

0|0
    0|0
    • yani olmazsa olmaz da insan üzülüor

• evet insan üzülür kendini begnlmicek kadar kotude hissedebilir. bunları bnde yasadım.

• aile çevren ne kadar kısıtlı olursa olsun muhakkak vardır eş arayan bir konu komşu. madem bu kadar sıkılıyorsun tipine falan bakmadan kapağı at bi tanesine. şans işte tutar bakarsın :)

0|0
    0|0
    • olmaz işte öyle tipine bakmadan olur mus evmeden etmeden

• Zaman en iyi doktordur demişler...Bu arada zamanı iyi değerlendirmek adına not içeriğine ters olacak ama talip olsam ne olur?Mesala...

0|0
    0|0
  • hayatı akışına bırak, aksi taktirde karşına çıkan ilk kişiye aşık olduğunu sanırsın ve sonra ben napıyorum burda, bu adam kim konumunda kalırsın...

0|0
    0|0
    • evet haklısın ..banada öyle diyor arkadaşlarım kimseyle çıkmadığın için hayatına giren ilk erkek çok değerli olur senin için kapılırsın diyolar

• Seninle tanışmadan cevabını veremem. fotoğrafını gönder bakalım güzel bir kızmısın.

0|0
    0|0
    • ne oldu tasdik mi ediceksin .. yahu sanki bütün evlenen kızlar dünya güzeli ... ben hep çirkinlerin evlendiğini görüyorum

• benim kadar güzel mi acaba kardeşlerin .. arkadaşım manken gibi kızım yaa ukala ukala konuşturma .. mahalle delikanlılarına bakmam ben

• Gözün yükseklerde senin o yüzden evde kalmışın.. :D Böyle konuşursan evde kalmaya devam :D

• üzülmeyin her zaman bir çare bir umut vardır. kendinizi sevmeyi öğrenin, kendinize değer verin. bir müddet sonra şans kapıları adınıza umarım açılır. olumsuz düşünmekle sadece olumsuzlukları kendinize çağırırsınız.

0|0
    0|0
    • çok uzun zamandır bu durumdayım birşey değişmiyor

• inşallah en kısa sürede bulursunuz kolay gelsin.

• sağol dediğini denicem .. yarın ararım bugün kapalıdır

• haydaa yaptıgım yorumdan dolayı beni engellemişsin :/ sen bu kafayla evlenemezsin.

0|0
    0|0
  • Acele ye gelmez evlilik dediğin mutlaka bi köşede nasibin seni bekliyodur...

1|0
    0|0
    • hiç evlenemeyenler var ama demek ki beklemior herkesi biri

• iş bulamıyorum ki .. çalıştığım dönemlerde oldu zaten ... iş ortamından pek olmuyor

• sosyal Arkadaş çevreni geniş tut

• ne iş yapıyorsun sen ?

0|0
    0|0
    • çalışmıyorum

• o zaman niye hala kimse farkında değil ? ve madem eğitimin önemiminin farkındasın ve neden çalışmıyorsun ? AKLI başında insan sanal ortamdan koca mı arar ? aa kardeş ? aa ?

• valla üniveriste mezunu tipler var doktorlar mühendisler nette .. evlenende var .. gördüm ...benim şansıma çıkmadı ..iş bulamadım kendime göre bir dönem çalıştım yine girerim bir yere inşş ... çalışmıyorum diye evlenmeyeyim mi ...salak mmısın sen her kadın anne olmak ister buna hakkı var ... adam gibi adam zaten hem evine hem karısına hemde çocuğuna bakar .. senin gibi tilerde anca karı parası yer

• evlendirme programlarına katılabilirsin.

0|0
    0|0
  • iş bulman gerek.

0|0
    0|0
  • nerelisin ki sen. belki aynı yerdeyizdir:)

0|0
    0|0
  • senide seven bu yaşına kadar hiç olmadımı

yada sevdiğin

0|0
    0|0
    • oldu ama sonuç olmadı

• haklısın evlenmeyen insanla işin olmasın

• yani .. boş yere umutlanıyorum sonra ... neler çektim ah ah kimse bilmez

• çok çirkinsen...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• umutsuz olma kaderinde ne varsa onu yaşarsı..n kısmet hiç ummadığın bi an da bir mucize olur ::))) olumlu düşün olumlu olsun:))

0|0
    0|0
  • iilaki nasibini çıkacak bir yerden. çnkü kimse çift yaratılmamıştır. iilaki bir nasibin var. ama zaman. allah ne zman yazdıysa ozman olur

0|1
    1|0
    • öylede ... mesela hiç evlenmeyen kızlar var .. onların nasibi yok mu o zaman

• napıcaksın evlenip ye iç yat babamın evinde :)

• valla haklısında ne bileyim insan birine ihtiyaç duyuyor

• bnları düşünme boşa kaderindeki kişi kimse vakti gelince kapını bir şekilde çalacak zaten

1|0
    0|0
    • ama işte diyorum bekle bekle olur mu ...

hani ne bileyim oturuyorum sadece birinle tanışma imkanım yok ...

hadi dedim netten belki ama oda olmadı

• bozma moralini ya

• ne bileyim çok moralim bozuk

• Herşey nasip kısmey. Çıkar elbet seninde karşına o adam.

1|0
    0|0
  • bence esra erola cık derim hem güvenilir bir program

0|0
    0|0
    • olmaz tv olmaz

• görücü falan gelmiyor mu yada şöyle iyi bir çöpçatan

• yok ki görücü .. kendi halinde bir ailem var tanııklarıda pek yok

• niye bu kadar evlenmeye meraklısınız

0|0
    0|0
    • bilmem iş olsun diye

• ama işin ucunda pişman olmakda var gülüm..:)

• öyle haklısın .. evlenenlerde pişman .. evlenmeyenlerde

• evde kaldık kardeş biz:) aynı şeyi yaşıyoruz kabullendim artık ben :/

0|0
    0|0
    • üfff aynen ... neden ama neden ben kabullenmek istemiorum

• başla unutma düzeleceksin bak gör ;)

• inşş inşş

• Sosyopat olmaya çalış. Ne kadar ortam o kadar çok aday.

0|0
    0|0
    • evet işte öyle biri olamadım .olsaydım şimdiye kaç kere evlenmiştim

• Net ortamı öyle çogu yatak partnerı arıyor

0|0
    0|0
    • aynen yaaa .. et parçası muamelesi görüyorsun .. zaten netten tanışıp evlenmek benim tarzım değil ama belki dedim bir umut ama oda foss

• Evde kaldık işte :D

• evet maalesef

• kardeş ne yaptın evlenebildin mi?

0|0
    0|0
  • iş aramaya devam et. işkurun kurslarına bak katıl. bir ortamın olmadan birini bulamazsın maalesefki. bir yerden başla her şey düzelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...