Cinsellik eğitimi almak ister misiniz?

bu kategoride sorulan sorulardan ve gelen cevaplardan sonra ülkemizde çok ciddi anlamda cinsellik eğitiminin şart olduğunu düşünüyorum. cinselliğin bir sapkınlık, tü kaka olmadığını, zevk alınması gereken doğal bir ihtiyaç olduğunu gayet bilimsel tekniklerle özellikle 15-20 yaş arası gençlere anlatılması gerekiyor. bu amaçla bir kurs açsam derslere devam etmek isteyen olur mu acaba?

Güncellemeler:
benim amacım her iki cinse de karşı cinsin bedensel özelliklerini ve zvk alma yöntemlerini anlatmak. bunun içine cinsel yolla bulaşan hastalıklar, cinsel estetik vb. konular da girecek
kafamdaki program taslağı şöyle; - erkek-kadın cinsel anatomisi (cinsel organların ayrıntılı tanımı, erojen bölgeler vb.) - zevk veren cinsel birliktelik (öpüşme, dokunma, dışarıdan cinsel tatmin, oral, anal, cinsel birleşme) - cinsel rahatsızlıklar ve çözüme yönelik egzersizler - cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve tedavi şekilleri) - cinsel estetik

0|0
1|25

En İyi Kız Görüşü

• Çok harika bir proje aslında. Pek çok şey biliyorum fakat sırf ex.bişey daha bılmek için gelirdim. Ama türk insanı malum. Kadınlar utanır şeyleri yokmuş gıbi davranır. Erkeklerde şeyimi kaldırmayı sendenmi öğrencem derler.. İstisnalar tabiki var.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Türk erkeklerinin %76'sı yalnış hatırlamıyorsam erken boşalma problemi var. Normal bir erken boşalma hastalıktır. Fakat Bu %76'nın sadece %20'sinin hastalık olduğunu biliyor muydunuz? Cinsel ilişkiye nasıl gireceğini bilmeyen çiftlerden dolayı ve sadece birleşme sanan çiftlerden dolayı bu tür sorunlar meydana geliyor.

1|0
    0|0
  • İlginç, ancak girişimci ruhunuzun yanında insanları bilinçlendirme için gayret etmeniz takdire şayan.

Kulaktan dolma bilgilerle ilerleyen gençlik, eminim çoğu insanın pratikte epey tecrübesi var veya olduğunu sanıyor lakin işin teorik kısmı çok önemli.

Ben destekliyorum sizi.

1|0
    0|0
  • 5yıldız 5

1|0
    0|1
  • Evet haklisin helede okullarda verilmesi iyi olur. Mesela yurtdisinda veriliyor.

1|0
    0|0
  • site kuruldu kurulali en mantikli cinsel soru.

1|0
    0|0
  • çok iyi olur bence iyi düşünmüşsünüz fakat burası Türkiye olduğu için ne olur kestiremiyorum:(

1|0
    0|0
  • türkiye daha bunun için hazır degil

1|0
    0|0
  • olur bence.Ülkemizin ciddi anlamda böyle bir derse ihtiyacı var.Orta öğretimde bu dersler var Avrupa ülkelerinde misal Almanya.Tabi devletin başındakiler belirlediği için bunları bizde böyle birşey olmaz en az 3-4 yıl daha

1|0
    0|0
  • gözetmen olarak gelebilir miyim sister?

0|1
    0|1
  • Bence çok yerinde bir düşünce. Sonuçta cinselliği doğru ve olması gerektiği gibi algılayamazsak toplumun yapısına kadar olumsuz etkileyen bir sürece giriyoruz. Bence özellikle ergen arkadaşlar, ya da yaş anlamında büyük olsalar da bu konuda küçük düşünenlerin fazlasıyla ihtiyaç duydupu ve yararlanabileceği bir kurs olurdu bu.

0|0
    0|0
    • peki siz öğrenci olarak katılmak ister miydiniz?

• benim de tam olarak söylemek istediğim buydu işte... ama öğrenmek bir ömür boyu...

• Kesinlikle... Önemli olan öğrenmeye açık olabilmek...

• Evet ve bu senaryoya direk şu ekleniyor. Cinsel eğitim vermek isteyen BAYAN hocayı düşünüp mast yapmak, onu nasıl beceririm dürtüleri.

Eğitim dürtüleri 1 Ansiklopedisi.

0|0
    0|0
  • iyi bi eğitim olabilir sanırsam helede benim gibi bişileri bilmeye calısıp bilemeyen biri için :)

1|0
    0|0
  • kursu nerde acıcaksın paralı mı olacak

0|0
    0|0
    • henüz sadece hayal aşamasında. sadece böyle bir eğitime insanlar ne gözle bakar, katılım oranı ne olur bunu merak ediyorum

• katılan olur emin biz meraklı toplumuz sonuçta ve işin için de cinsellik varsa daha bi dikkatli dinlenir ben bile katılırım :)

• Çok faydalı olur salında tebrikler...

1|0
    0|0
    • Güzel sunumlar düşünmüşsünüz medeni cesaretinizden dolayı kutluyorum siz...

• ben gelirim dersleri de hiç aksatmam ama uygulamalı eğitimde isterim labaratuar falan da varmı

1|0
    0|0
    • hömmmm o konu beni bile aşar muhtemelen. dierkt yurt dışına kaçmak zorunda kalabilirim. ama o konuyu da çeşitli belgesellerle halledebiliriz gibime geliyor

• kürsüyü kaptırmam zaten. ama belli konularda psikologlar ve jinekologlarla işbirliğine girmeyi planlıyorum

• Peki butun bunlari biliyormusun? Biliyorsan ilk dersi bana verebilirsin? Saka degil ciddiyim.

0|0
    0|0
  • yaratıcı, birlikte güzel bir iş çıkarabiliriz. benim kafamdaki şeyler bunlar depşl fakat bunun devamı olabilecek nitelikte

0|0
    0|0
    • mesela?

• burayı tercih ederim

• yazdıklarım seni rahatsız etti ve sapık muamelesi yapacaksan eğer, ben konuşmamayı tercih ederim.

• cınsellık egıtımı derken amac sadece neden cınsellık cınsellık konusunda bılınclendırme dersen eywallah buna varmda zevkı alma seklınde egıtım de ne bunu anlamıyorum

0|0
    0|0
    • oturup fantazilerimizi konuşmayacağız. sadece iki cinsin de zevk aldığı noktalar, duygusal algılamaları vb. konular olacak

• işte ben,m de amacım senin gibi negatif düşünsel kalıplara sahip olanları aydınlatmak. sen mutlaka katıl olur mu?

• yok cıgerım ben almayım zevk almayı da vermeyı de cok ıyı bılıyorum memnun olmayanını gormedım sımdıye kadar ama benım dedıgımı sen anlamadın sanırım

• yaw bu cinsellikte yazılanların % 80 i fantezi hayal ürünü zaten klavyesi olan yazıyo pek de inanmayın takılmayın

0|0
    0|0
  • 15-20 yas bence cinsellik için gec bir yas neden cunku miillet o yasa kadar az cok ögrenmiş olur yani daha gözü acılmadan o egitim verilmeli

0|0
    0|0
    • haklısın ailede bu eğitim temel olarak elbette verilmeli. ama benim bahsettiğim şey, daha küçük yaşta algılamak zor olabilir. bu yaşlardan önce bunu ugulamaya dökme şansımız her halükarda çok fazla değil. benim yapmak istediğim şey o yaşa kadar öğrenilmiş kocakarı bilgilerinin yerine bilimsel olanları koymak.

• 10-15 olcak o zaman aşağısıda olmaz bence.

• çok iyi olur bence x)

0|0
    0|0
  • ne zaman ve nerede yapıyoruz

0|0
    0|0
  • böyle bi iş yapmayı cidden düşünürsen bana ulaş olurmu, benim de kafamda benzer şeyler var

0|0
    0|0
  • çok güzel dşünmüşsün bu benim de aklıma gelmişti.. okulda dersi bile olması lazım bence.. kızlar ayrı erkekler ayrı yerde görecek ama..

1|0
    0|0
  • bu iş suistimal edilir arkadaşım gerek yok bence böyle işlere daha bu tür şeyleri bizim toplumumuz kaldıramaz ok eğer bi yardım gerekiyorsa bu vb bilgisayar arkadaşından yapılabilir yardımlar ben böyle düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • maalesef ben o kadar iyi niyetli değilim. bilgisayar arkadaşı dediğiniz şey size ninelerinden dedelerinden öğrendiklerini aktarıyor. bu işin kolayına kaçmak ve yanlış yola sapmaktır. benim istediğim de tam bu noktada yanlışlıkları düzeltmeye çalışmak. artı tr de bu işi profesyonel anlamda yapan danışmanlar var (cinsel psikologlar) ben bunun belli yaşta problemi olmasa da sadece gerçekçi ve doğru yöntemleri ve bilgileri öğrenmek isteyecek kişilere yönelik olmasını düşünüyorum

• zor be gülüm bu tür şeylere bence bizim insamız tamah etmez o psikolog vs ler olayın bilimsel argümanlarını kullanan kişiler olduğu için toplum tarafından kabullenilmiş kişiler olduğu için bence daha kolay gidilebiliyor ama bence eğer bu işi yapabilirim diyorsan bence işin zor. bilimsel destek lazım sana yoksa üfürükcü hocalardan farkın kalmaz değilmi.

• uzman psikoloğum. ama benim isteğim sadece problemli insanlarla değil problemi olmayanlarla da bu bilgileri paylaşmak

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...