Normal dogum yaptiktan sonra vajinada bor gevseklik kaliyor mu eskiye gore?

Normal dogum yapilinca vajinada genislik olarak fark ediyor mu? Iliskiyi etkileyen bir durum olur mu?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• arkadaşlar vajina ölçüsü doğumla genişlemez. kemiklerde açılma olur ve bu lohusalık döneminde eski yerini bulur. lohusalık kendini toplama dönemidir.

doğumda epizyotomi denilen kesi yapılır. vajina girişinden anüs tarafına sağa ya da sola doğru. doğum sonrası da bu dikilir. işin püf noktası burası. eğer doktor değil de acemi bir ebe dikerse geniş ya da dar dikebilir.

2|0
    0|0
    • Dikissiz dogum yaoanlarda peki? Normal dogum olacaksa bari dikissiz olsun o acıyı cektikten sonra..

• arkadaşım epizyotomi uygulaması vajinal duruma bağlı. çocuğun başı büyük değilse vajina rahat açılıyorsa kesi yapılmaz. ama vajina dar ve çocuğun kafası çıkmıyorsa bu kesi yapılmak zorunda

• Maalesef oluyor aslında 1, ci çocukta çok olmuyor ama sonrakilerde birlikteliği etkileyecek derecede oluyor

0|0
    0|0
    • Him anladım. Dikis vs lazim o zaman ya kotu bir durum

• Dikişle isi alakası yok maalesef genel olarak rahim genişlediği için sadece rahim agızı olarak dusunmeyin

• Eski formuna kavuşur bir sure sonra

0|0
    0|0
  • sonra dikilıyor.

0|0
    0|0
  • Genisler erkege cok zevk vermez. Bn sahsen nerdeyse almiyorum bosalmam 40 dakikayi buluyo

0|0
    0|0
    • Ben de o yuzden sordum. Dogumdan sonra bir degisiklik var mi acaba diye

• 55, boyum 153. Kilo ile cok alaksi yoktur kanimca

• Kilolu oldugunda vajina daralir

• dikiyoruz dogumda onu

0|0
    0|0
    • Dikissiz dogumlarda peki? Bir de dikis tamamen eskiye mi ceviriyor

• doğumdan once doktora bunu soylersen dartma istegini o dikimle ideal genişlige gore dikiyor. sezaryanlada vajinada genişleme olmaz rahat ol yani sadece dogum oncesi ve bir hafta genişlik olur buda dogum evresidir

Kızlar Ne Diyor 1

• evet

0|0
    0|0
    • Dogum yaptiniz mi?

• hayır ama bebek cıkıyor canım oradan genişler baya :)

Yükleniyor...