Neden bakireliği sadece kadınlar üzerinde sorgularız?

Allah teâla kadınlara bir sınır koymuş ve bunu helalinden başkası senin isteğinle geçmesin demiş. Peki erkeklerin hiç mi sınırı yok, kadınlara evlilik dışı ilişki yasak, erkeklere serbest mi bırakılmış?

Erkekler evlilik düşünceleri oluştuğu akit karşı cinsten ilk beklentileri bakireliğidir ve buna hakkıyla büyük önem verir.
Peki kendileri için bu ne kadar önemlidir. Karşı cinste temiz, namuslu, iffetli ve bakireliği ararken kendilerini ne kadar sorguluyor ve böyle temiz bakire bir kıza ne kadar yakıştırıyor?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• Hymm güzel soru bir de kizlara söyle bakanlar var, Neymis Allah kizlara güvenmiyormus Kizlik zari koymussmusss... Buna akillari eriyorda milletin kizini bozmaya niyetlenmeye utanmiyor ahlaksizlar.
    .
    Kızlık zarı, kadınların bekaretini kontrol için değildir.
    Bebekken kakalarından, mikroplardan, pisliklerden korunmaları için oluşan bir mekanizmadır.
    Tuvalet eğitiminden sonraysa işlevini yitiren Ve olmasının hiçbir faydası, anlamı ve gerekliliği olmayan küçücük bir zardır ve hayvanlarda da bulunur.
    Bu zarın varlığı erkekler tarafından keşfedildikten sonra Kadınların namusu olarak üzerlerine etiketlenmiştir.
    Onun için gerekirse öldürülmüşlerdir, o varsa saygı duyulmuş Yoksa katledilmiş, bir parça zar için “iyi mal”, “0 kilometre” olarak görülmüşler, cinsel ilişkiden sonra çarşafta kan lekesini gören erkeklerin
    İlk ben “becerdim” anlamında “gurur”lanmasına ve övünmesine sebep olmuştur.
    Bekaret beyindedir, bacak arasında değil.
    Namus beyindedir, bacak arasında değil
    Orospuluk beyindedir ve erkeğin de orospusu olur.

Kücük Iskender...

5|2
    0|0
    • Evet bilinçsiz ligin getirdiği cinayetler bile var...

Adet diye yapilan çarşaf ayıpları, ilk ilişkide kan gelirse temiz, gelmezse namussuz diye düşünülen zarın dört çeşit olduğunu bilmeyen cahil insanlar var.
      Kızda namus ararken kendisi yapmadık zina koymayan ahlaksız kişiler var...

Biz ne kadar doğru kişiysek karşımızda ki kişi de o kadar doğru olacağını bilmek gerek

• İşte tam da bu sebeple Peygamber efendimiz herkesçe çok bilinmeyen şu sözü söylüyor.

“Siz erkekler ne kadar çok güzel ahlak sahibi olursanız, kadınlarınızda o kadar iffetli ve namuslu olur. "

Rabbim bizlere
      Bu bilinçle hayata devam etmeyi nasip eylesin

• Son yazdiginizda cok güzel inanclisiniz belli Rabbim gönlünüze göre versin..
      Ve EiG icin tesekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

• Her ikisindede bakirilğe özen kesteririm. Mesela o yüzden gevur şarkıcılaroı dinlemiyorum. Hatta gece hayatı olan bilerek frikik gösterenleride dinlemeyi sevmem. Bunun için severek dineldiğim sadece Sagopa var. Adamın dini var. Allah bizi namussuzundan ve ahlaksızından korusun. Çoğu namazdan sonra. Dua ediyorum. Hayırlı birileri çıkart diye. İnsallah öyle olur. Bakire hem zihinden hem bedenden !!!

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İnanclı birine benziyorsun. İcini ferah tut allah herkesin gonlune gore verecek, tertemiz bir kiz zani bir adama gitmez emin ol. Evlilikte en onemli sey denkliktir yani o kiz belki bir sekilde kendini bakire gostermis bir zaniye olur illa ki. Sırf bu yuzden evlenecegimiz insanin nasil olmasini istiyorsak biz de oyle olmaliyiz cünku allah bize denk bir eş verecek.

0|1
    0|0
    • Evet sorumun sebebi bu işte.
      Kendimize ne kadar dikkat ediyoruz meselesi...

• Ben allaha beni utandirmasin diye dua ederim hep, cunku seytanin hangi yanimiza kuyu kazdigi belli olmuyor. Allah oismanlik vermesin ya zor isler hassas isler bunlar

• %90ı kadınların bakire olmasını istiyor ama kendileri için böyle bir koşul yok

0|0
    0|0
  • Bakire olunca temiz, olmayınca kirlimi oluyor? Bir kadın birden fazla evlilik yapamaz mı? ya da kendisi masturbasyon yoluyla kızlık zarını alamaz mı?

Her gün bir başkasıyla sevişen ya da seks işciliği yapanlar bu kafadakilerden çok daha temiz ve namusludur!

0|0
    0|0
    • Birinci bölümdeki yazınız dahaklısınız.
      Fakat nasil olur da, kendi bedenini para karşılığında satan insanı temiz ve namuslu olarak kabul edersiniz?

Bu bu soru ile erkeklerin kendilerine dikkat etmesi, kadinlara yasak olan evlilik dışı iliskinin bizede yasak olduğunu hatırlatmak istedim

• Ben müslüman bir insan değilim o yüzden günah sevap boyutları beni ilgilendirmez ,

Ama ben bu ülkede yaşıyorum ve olaylara şahitlik ediyorum , aile baskısından , kimlik mücadelesinden kaçan insanlar var.

Şahit olduğum bir kaç baskı örneği ;
      1-Kadın bir adamla evleniyor adam onu terk ediyor , kızı ailesi kabul etmiyor çünkü o artık bakire değil!
      2-Cinsiyet kimliği farklı olan çocuklar bakın "ÇOCUK" diyorum sokaklara terk ediliyor o çok değerli ailemize laf gelmesin

Ve bu insanlar seks işcisi oluyor. Bir çoğu öldürülüyor, linç ediliyor, toplumdan dışlanıyor. Ve ben diyorum ki evet bu insanlar bu zalim düzenden çok daha namusludur!

• İslamin emir ve yasaklarini bilmeyen bor çok cahil toplum ve aile var.
      Müslüman bir ailenin
      Kızı kaçmış gitmiş ve kocadan dönmüş dahi olsa ona zarar veremez fakat dini kendi töreleri ne uydurmaya çalışan cahil insanlar boyle bir durumda evladını öldürmeyi bile göze alabiliyor.
      Allah teâla kur'an da çocuklarınızı öldürmeyin diye emir verdiği halde, sokaklara atılıp başı boş bırakılıp kötü yola düşmesine sebep olan, veya ölümüne sebep olan, birde bende Müslümanım diyerek insanların gözünde dindar görünen kişiler elbette bunların hesabını misliyle ödeyecektir.

Biz ne kaybediyorsak, emredildiği gibi yaşamayıp, istediğimiz gibi yaşadığımızdan kaybediyoruz

• Bu gune kadar rastladigim en guzel soru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bakireliği hiç soorgulamam.

0|0
    0|0
  • erkeklerin bakirliğinin bir kontrolü olmadığı için böyle bir serbestlik var.

0|0
    0|0
  • Ben asla sorgulamam. Bakir kız isteyen erkek kendide bakir olacak ve ben bu düstürla yaşadım öylede evlendim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...