Korunma yöntemleri konusunda ne kadar bilinçlisiniz?

Korunma yöntemlerinden kaç tanesini biliyorsunuz?

Evet arkadaşlar yukarıda gerek hastalıkların geçişini önlemede gerek istenmeyen gebeliklerin önüne geçmede çok büyük rolü olan modern korunma yöntemleri ve bazı geleneksel korunma yöntemlerini yazdım bunlardan kaçını biliyordunuz ya da duymuştunuz?

1. Kondom
2. Doğum kontrol hapı
3. Ertesi gün hapları
4. Geri çekme
5. Kanalların bağlanması
6. Rahim İçi Araç
7. Takvim yöntemi
8. İğneler
9. Haznenin içinin yıkanması
10. Deri altı kapsülleri
11. Diyafram
12. Erkek tohum hücrelerini öldüren tablet ve fitiller
13. Kadın kondomu
14. Tüplerin bağlanması

• Hiç birini duymadım
    8% (8)9% (7)9% (15)Oy Ver
  • 1-5 tanesini biliyorum
    39% (37)29% (23)35% (60)Oy Ver
  • 5-10 tanesini biliyorum
    19% (18)21% (16)20% (34)Oy Ver
  • 10-13 tanesini biliyorum
    17% (16)12% (9)14% (25)Oy Ver
  • Hepsini biliyorum
    17% (16)29% (23)22% (39)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Merak ettiğiniz veya bilmediğiniz bir yöntem varsa ayrıca bir bence yazdım burdan bakabilirsiniz
www.kizlarsoruyor.com/.../a38452-baslica-korunma-yontemleri

1|0
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• 11 tanesini biliyordumm :D Biraz daha zorlasam 14 olurmuş ama deri altı kapsülü neymişş :D Diyaframıda anlamadım tabiki.. Tohum hücreleri öldürülmesinden haberim yoktu.. Geri kaldı 11 tane.. :)

1|0
    0|0
    • Deri altı kapsül kadında kolun iç kısmına yerleştirilen bir çeşit ince cubuk içinde progesteron var yumurta oluşumunu engelliyor
      Diyafram ince lastik gibi bir malzemeden yapilmis kubbe şeklinde bir alet kadında rahim ağzını kapatıyor
      Bazı jel, fitil ve tabletler ilişki öncesi rahim yoluna dokulerek boşalma sırasında spermleri hareketsiz hale getiriyor
      14te 11 gayet iyi bilgin için tebrikler :)

• Tabiki faydalı oldu, bilmediklerim vardı öğrendim.. Sonra daha önce öğrenipte emin olmadıklarım ya da tam ayrıntısıyla tekrar öğrenmek, duymak istedim duydum.. :) Daha ne istiyimm :) Bu arada başka sorularınız varsa, bana özelden mesaj atarak kendinizi belli edin, diğer soruarınızada geleyim :) Şayet, sorduğunuz sorularla ilgileniyorsunuz, bu benim çok hoşuma gitti.. Diğer sorularınıza bakmak isterim, ilgilendiklerimide cevap vermek isterim.. Böyle, konularıyla ilgilenen kişilere neden cevap vermiyim, neden sorularında yardım etmiyim :) Bu beni mutlu eder.. İlgilenmediklerinde en nefret ettiğim durum oluşur, mesela kendi sorularımda her cevap verenle tek tek ilgilenir, bende cevap veririmm :) Kimseyi ayırt etmiyorumm :)

• Teşekkür ederim eig içinn :) Güncellemeni yeni gördüm, evt kaldırılmış bencen :( Bu kötü olmuşş :( Yazabilirsen bir tane daha yaz :) ben çok faydalı buluyorumm :)

En İyi Kız Görüşü

• kuzum seri katil mühimmatı sandım bir an :D :D en güzeli kondom geri çekilme olağanüstü hallerde ertesi gün hapı :)

1|1
    0|0
    • Ahahah ask olsun :) Öyle tabiki ama sızıntılar falan olabiliyor kondomda da bir kaç yöntem kombine öneriliyor genelde

• Hala gizli ama 😅

• ahaha unutmuşum :)

Erkekler Ne Diyor 20

• ohh ohh ala nasıl yanlışlıkla hamile kalıyorlar bunlar :)

1|0
    0|0
    • Her zaman bir kötü ihtimal vardir:)

• Ahaha bencemin altına yazacaktım ismini ama sabır zor iş tabi :) Teşekkürler fikir için :)

• herkes sabrı bilmez ya :)
      ben sabır ediyorum :) hep sabrımı sevmişimdir zaten :)
      :) :) teşekkür etmene gerek bile yoktu ya :)

• Kadın kondomu nasıl bir şeymiş ki?

1|0
    0|0
    • Silindir şeklinde bir ucu açık rahim ağzını orterek gebeligi önleyen bir araçtır

• bir kondomu biliyorum asd

1|0
    0|1
    • diger yöntemlerin de önemi büyük göz atabilirsiniz

• Bilinçli olmama gerek duyulacak bir ilişkiye girmiyorum.

Gerek duyarsam Kondom favorim.

1|0
    0|0
    • Kondom aynı zamanda bir cok hastalıktan da koruyor. diger yöntemlere de bir göz atabilirsiniz

• Teşekkürler

• C dedim.

1|0
    0|0
    • ne güzel. diğer yöntemlere de bakabilirsiniz

• Deri altı kapsülleri, iğneler ve haznenin içinin yıkanması bunları bilmiyorum iğne içeriği ne progesteron mu? Hazne içinin yıkanmasını tahmin edebiliyorum ama tahmin ettiğim şeyse nasıl yıkanır ya da etkisi olur mu bilemedim

1|0
    0|0
    • En çok kullanılan üç aylık iğneler depo provera ismi. progesteron türevi mpa içeriyorlar. Yıkama işlevi biraz daha profesyonel bir şekilde yapılıyor genelde çünkü diğer şekilde vajinada iltihaba yol açabiliyor. Deri altı kapsül kadında kolun iç kısmına yerleştirilen bir çeşit ince cubuk içinde progesteron var yumurta oluşumunu engelliyor

• Çok teşekkür ederim çok mutlu ettiniz

• Rica ederim.. Sizin neşeniz ben özel bir çaba sarf etmedim (;

• 10-13

1|0
    0|0
    • gayet güzel
      diğer yöntemlere de bakmakta fayda var

• Sadece diyaframı bilmiyorum. Ya da başka bir adı var mı ki? Duymadım da yani

1|0
    0|0
    • Diyafram ince lastik gibi bir malzemeden yapilmis kubbe şeklinde bir alet kadında rahim ağzını kapatıyor başka adı benim bildiğim kadarıyla yok

• Bazen olumlu olumsuz yanlarını karşılaştırmak gerekiyor. Artıları çok fazla yapacak bişey yok :)

• O yüzden güvendiğin bir insan olacak ki rahat olabilceksin^^

• anal seks ve ağza boşalmayı unutmuşsun

1|0
    1|0
    • Onlar korunma yöntemi değil ilişki biçimi:) nadir olmakla birlikte oral ve analiz sekse de hamile kalanlar olmuş maalesef gerçi baya ekstrem durumlar varmış:)

• Ahaha yok öyle demeyelim yine de yazdıklarıma bir göz atın sağlık Bakanlığının aile planlaması sayfasında bu yöntemler var. Anlattığım uç olaylar bizim hastanede karşılaştığımız ya da hocaların anlattığı vakalar

• neyse en azından geri kafalı değilsin araştırmacısın açık fikirlisin seninle tanışmak isterdim şahsen .

• biliyorum

1|0
    0|0
  • Çok bilinçliyim

1|0
    0|0
  • 1-5 tanesini biliyorum yeter de artar bile

1|0
    0|0
    • Gayet iyi digerlerine de bir göz gezdir istersen:)

• Bilmeseydim mezun olmazdm

1|0
    0|0
  • 5. madde ve 14. madde aynı işlem sanki... ;))

1|0
    0|0
    • Kadın ve erkek için ayrı ayrı yazmak istemistim:)
      Biri vazektomi diğeri tüp ligasyonu aslında da Latince yazmak istemedim

• Hmm diyosunki kisirlastirma... :))

• Hepsini biliyorum

1|0
    0|0
  • Bilsem ne ki et ete degecem diyo hap atiyo zaten regl duzene girsin diye hap kullanir s0rem ilikligi onu zevk veriyo beline gogusleribe govegini bosalinca

0|0
    0|0
  • Hicbirini bilmiyorum ihtiyacimda yok

0|0
    0|0
    • şu an kullanmasak da bilmekte fayda vardır saglık sonucta bir göz atabilirsiniz

• yok daha neler

0|0
    0|0
    • yöntemlerin büyük bir kısmı bunlar önemleri büyük bilinçli olmakta fayda var

• Hiç birini duymadım.

1|0
    0|0
    • Sağlık Bakanlığının aile planlaması sayfasından göz atabilirsin

• kondom favoridir

1|0
    0|0
    • Birçok ölümcül cinsel hastalıktan da koruyor kondom. diğer yöntemlere de göz atabilirsin

Kızlar Ne Diyor 13

• Hiçbiri ile alakam olmadı ama biliyorum öğreniyoruz bir şekilde

1|0
    0|0
    • Bilinçli olmak güzel bişey. Yapıp yapmamak kişisel karariniz. Bilinciniz için ayrıca tebrikler

• Mesleğim gereği bana verilen derslerdende dolayı hepsini biliyorum.

1|1
    0|0
  • Hepsini çok iyi biliyorum... hem ders olduğu için hem de önemli gördüğüm için.

1|0
    0|0
    • Ne mutlu. bilinciniz için ayrıca tebrikler

• Bu soruyu sorarak bilinçlenmeye destek olduğunuz için teşekkür ederim :)

• Geleneksel yontemleri de yazmissiniz ama onlar tipta korunma yöntemi olarak kabul edilmiyor..
    Ayrica diyaframi duymamistim sadece

1|0
    0|0
  • KAMU SPOTU: Ertesi gün hapları doğum kontrol yöntemi değildir.

Herkes çoğunu biliyordur eğer 5 yaşından büyük kişilerse.

2|1
    0|0
    • Olası beklenmeyen durumlar için yazılması gereken bir maddedir

• Tabi, fakat bunu yanlış anlayıp bonibon yutar gibi kullanan kadınlar var not geçtim sadece tesekkur ederim :)

• Ertesi gün hapı korunma yöntemi değildir. Olağanüstü durumlarda kullanılır ve fazlasıyla zararlıdır. Lütfen şunu doğum kontrol yöntemleri arasına koyup insanları yanlış bilgilendirmeyin.

0|1
    0|0
    • Olası beklenmeyen durumlar için yazılması gereken bir maddedir ben bir hekimim merak etmeyin yanlış yönlendirecek son insanlardan biriyim. Yazdığımız yontemlerin bir çoğunun zararlı yönleri var

• Onlara da korunma yöntemi diye bahsetmiyorsunuzdur umarım. Allah hastalarınıza sağlık versin.

• Amin.

• Yarısı kadarını biliyorum

1|0
    0|0
  • Dıyafram ve kadın kondomu harıc bılıyorum

1|0
    0|0
    • diyafram rahim agzını kapatan ince plastikten kubbe seklinde bir araç
      kadın kondomu da iki ucu yuvarlak bir ucu acık silindir şeklinde hafif maddeli bir arac
      diğer yöntemleri bilmeniz ayrıca güzel ne mutlu

• Dıyaframı arastırıcam tesekkur ederim

• Rica ederim

• 10-13 tanesini biliyorum.

1|0
    0|0
  • Hepsini biliyorum

1|0
    0|0
  • Çoğunu duydum

1|0
    0|0
    • Kalan yontemlere de göz atmakta fayda var :)

• Bir kactane biliyordum hepsini degil..

1|1
    0|0
    • diğer yöntemlere de bakmak da fayda var

• Kadin kondomu ne ya

1|1
    0|0
    • Silindir biçiminde iki ucunda halka bulunana rahim ağzını örterek gebeliği ebgelleyen hafif yapılı bir korunma yöntemi

Yükleniyor...