Sızce kızlık zarı neden bu kadar önemli? Ne düşünuyorsunuz?

Güncellemeler:

0|0
10|29

En İyi Erkek Görüşü

• Konu ile ilgli geel görüşüm şöyle. Söyleye söyleye tüy bitti dilimde:

Kadınların sadece biyolojik yapıları nedeniyle bir zar bulundurmasını, "işte kadının temiz olup omadığını buradan anlayacağız" mantığı ile algılayan milyolarca insan var Türkiye'de. Her haltı ye, sadece son aşamayı yapma temizsiz mantığı olabiliyor maalesef. Birçok Türk erkeği için bel üstü önemli değil çünkü ne de olsa ispatı yok. Bilemeyeceği için inanmak zorunda ama zayıf nokta bel altı. O yüzden bir kadın birliktelik hali hariç ne yapsa kabulleniliyor. Aslına bakarsan bir birlektelik yaşamış kadın ötekinden daha temizdir. Yani eğer aklı diğer kadından daha temizse bir sorun yok. Erkek aynı şeyi yaptığında durum tamamen farklı. Tam olarak; "erkek" değil mi yapar mantığı egemen. Ayrımcılığa bakar mısın? Bunu yapan erkek "adam" oluyor ama karşı cinsten birini sanki damga vurur gibi "kadın" diye ayırıyorlar. Bu da ayrı bir negatif ayrımcılık. Kadın kız diye bir ayrımcılık olur mu hiç, hele hele böyle bir nedenden. İşte asıl bu zihniyete sahip insanlar asla temiz olamazlar. Birliktelik yaşamış bir kadın değil. Eğer bakire kadın istiyorsa erkek, önce kendi öyle olmalı. Madem bu kadar eşitlik var diye nutuk atıyor herkes, neden saçma sapan bir konuyu istisna yapıyorlar. Bırak ya, zihniyet değişmez.

4|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunu anca mantığı olan idrak edebilir. Diğerlerinin yapacağı tek şey bakire olmayanı , suçlamaktır.

Bu da belli bir kesim. Türkiye de ki genel düşünce bu. Zardan ibaret olan beyinleri bunu algılayamaz. Zar her şeymiş, en önemli faktörmüş.

Gülüp geçerim. Kadın erkek eşitliği olmalı. Kadın'a bu tavır çok yanlış. Erkekler bu durum da milli ;Kadınlarda ' Fahişe ' oluyor. Hani denge?

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bu konuda bir adaletsizlik var. Yazdığın gibi bize her şey serbest olurken, karşı tarafa yasaklar konulması bana çok saçma geliyor. Sevgilimin veya eşimin benden önce neler yaptığını çok da önemli değil. Güvenmiştir, sevmiştir veya bizde olduğu gibi çoğu zaman canı istediği için ilişkiler yaşamış olabilir. Önemli olan nokta birlikte olduğumuz zaman dilimi içerisinde neler yaptıkları. Ha erkek arkadaşlarımın çoğu diyecektir ki, geçmişinde böyle şeyler olan bir kızla yapabilir misin, içinde fesatlık olan kızları anlayacak kapasiteye gelmeden evlenmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin, işte o zaman oynatılırsınız.

1|0
    1|0
  • Bekaret kafadadır diyorsunuz ya
    her önüne gelen kendini erkeğine saklayamayın kafası iyi olsa yazar?

karakter de önemli o da önemli heç kusura bakmayın. ss

1|1
    0|0
  • Kendinle çelişmişsin adeta, hem önüne gelenle yatsın demiyorum ama bazılarıylada yatma hakkı olsun dercesine birşeyler demeye çalışmışsın. Bunun biride aynı binide. Ne yaparsan onu bulursun, nasıl bir insan olursan karşına öyleleri çıkar. Benden sana hayati bir nasihat olsun bu.

0|0
    0|0
  • Din kurallarını toplum mu koydu? zaten topluma uya uya bu hale geldik bırak zinayı erkeklerin kadın gibi giyinmesi kızların açılıp saçılmasının sebebi toplum değil midir? artık her şey normalleşti soruna gelir sekte yine toplumu aklından çıkar, din ne diyor? Zina haramdır ! bitti kadını erkeği yok...

0|0
    0|0
  • Bana bekaret kanda degil beyinde demeyim zaten beyin bakire olsa zar saglam olur bekaret zardadir. ayrica benim icin sorun kisinin zina edip etmedigi. zina etmis biriyle evlenmem. zina etmemis birininde zari saglam olur. yani bakire kadin istiyorum eger bakire degilse asla o kisiyle evlenmem.

0|0
    0|0
  • Bence önemli değil. Düşünceler daha önemli. Tanıdıgım bakire kız, " kızlar seks yapıyorsa para karşılığı yapmalılar" demişti. Yani bir karşılığı olacak bunun demişti. Şimdi bunun neresi bakire söyler misin?

1|0
    0|0
  • Bakire kızlarla işim olmaz...

0|0
    3|0
  • hiç kimse için doğru değil zaten.. edep olmadığı sürece o zar ha olmuş ha olmamış ne fark eder..

0|0
    0|0
  • Benim icin pek onemli degil.. ama beni herkesten daha cok sevsin..

1|0
    0|0
  • benim gram umrumda değil. genelde yobazlar namus bekçiliği yapıyor. tanımadığı ama bakire olmayan kızlara or*spu diyor felan. bakire ve bakire olmayan gözümde eşittir

0|0
    1|0
  • gerçi bana bunu söylemek kolay gelebilir ama görmediğimiz bir zar parçası, kadınların özgür yaşam isteklerini bir nebzede olsa kısıtlıyor...

0|0
    0|0
  • Kizlik zari ni Allah bosuna yaratmamis. mikribu engelliyomus onemli yani

1|0
    0|0
  • Valla bana gore sıfır önem taşıyor. Nasil bozulduğu önemli degil önemli olan ruhunun temiz kalabilmis olmasi.

0|0
    0|0
  • Dinen bakabilirsiniz bu konuya aslında inançla alakalı birazda ama ne yazıkki ülkemizde görünüşe bakarak iki cinsiyette birbirine olumsuz sözler sarf edebiliyorlar tek derdimiz sizin söylediğiniz konu değil aslında

0|0
    0|0
  • Bencede onem vermeyin bu kadar

0|0
    0|0
  • önemli değil bence

0|0
    0|0
  • artık kalmadı heraldee

0|0
    0|0
  • Çok önemli

0|0
    0|0
    • Sen ne soylersen soyle resmen 2. El dedin ya lafi iatedigin kadar cevir ha gercektende kadin ve erkek icin ayni dusunuyorsan amenna

• aynı düşünüyorum laf çevirdiğim falan da yok 2. el olur tabi. Her kızla yatıp kalkıp bakire kadınla evlenmek isteyen erkek = milletin altına yatıp bekaret önemli değil önemli olan ruhu kafası vs diyen kadın

• La hayattaki en önemli şey budur benim için

0|0
    0|0
  • Kizlik zari umrumda degil insan olaun yeter.

0|0
    0|0
  • haklısın gayet tabi önemli olan güven ve sadakattır

0|0
    0|0
  • katılıyorum
    bende hep bunu söylerim

0|0
    0|0
  • herkez ilk olmak ister

0|0
    0|0
  • Namus canim namus

0|0
    0|0
    • Siz yapinca o namus olmuyor oyle mi?

• Bakir birinin bakire birini istemesi normal ama kendisi bakir degilse bakire birini isteyeme hakki yok

• Tamam katiliyorum hakkisin bana gore sen zaten bu dediginde. Zaten her onune gelenle yatmjs birinin oyle biriyle evlenmesi cok anormal sonra kiza kezban diyor. Kendi yedi haltlari dusunmeden laf edenleri biliyorum.

• Bencede bekaret değil insanın mantığı düşüncesi temiz olmalı ;)

0|0
    0|0
  • Maksat o zar değil. içindeki namusa sahip çıkıp çıkamamak..

0|0
    0|0
  • Katılıyorum yazına şartlar eşit olmalı erkek yapsın yapsın sıfır km hatun istesin yok öyle dünya ya da kız yapsın yapsın sıfır km erkek istesin bence eşit olmalı olmadığınız halde öyle olmasını istediğiniz birini istemek haksızlık

0|0
    0|0
  • Bakır ve bakıreliği bir tutmayın lutfen ne kadar yobazssınız , sız okumuş yobazssınız. Kışı kendınden sorumludur allaha karşıda ve kadın dinen çok degerlı ve el ustunde tutulmuştur. Cahlıye devrınde kızlar dırı dırı gömuluyordu ıslamıyet kdını korumustur.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Soru: Dinimizde bekâretin önemi nedir? Eğer bakire olmanın hiç bir yararı yoksa neden bozulması bu kadar önemli? Allah neden yarattıkları arasında ayrım yapıyor?
    Cevap:
    Allah hiçbir şekilde kulları arasında ayırım yapmaz. Bekâret ancak kıyılan meşru bir nikâh sonucunda, yani evlilikle giderilebilir. Evlilik dışı birliktelik zinadır. Zina Allah’ın kesin olarak yasakladığı çirkin bir günahtır. Ona yaklaşmak bile haram kılınmıştır. Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:

“Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, çok çirkin bir iş ve kötü bir yoldur.” (İsrâ, 17/32)

Bakirelik önemlidir ama kızlık zarı, sıçramak, düşmek, yüksekçe bir yerden atlamak gibi sebeplerle yırtılmış olabilir. Aksi sabit oluncaya kadar bir kişinin suçsuz sayılması, temel pren­sip olduğundan kızlık zarının böyle bir sebeple yırtıldığı varsayılarak değer­lendirmenin kadının lehinde yapılması gerekir. Kızlık zarının neden yırtıldığını ne kadının eşi, ne mahkeme, ne de bir başkası sorabilir. Kimseye böyle bir hak tanınmamıştır.

Bakire olması şartıyla bir miktar mehir verilerek evlenilen kadının kız­lık zarının yırtık olduğu, kocasıyla ilişki esnasında ortaya çıksa mehirden bir eksiltme de yapılmaz. (Ömer Nasuhi BİLMEN, Hukukı İslamiyye ve Is­tılahatı Fıkkhiyye Kâmusu, İst. 1985, c: 2, s: 141.)

Bekâret kontrolü ancak şöyle olabilir: Kadın, eşinin kendiyle cinsel ilişkiye giremediğini iddia ederek ayrılma talebiyle mahkemeye başvurursa hâkim bakar; eğer erkek, tedavi edilebilir bir durumda ise tedavi için bir yıl süre tanır ve tedavi olmasını tembih eder. Bu süre sonunda kadın eşinin hâlâ kendi ile ilişkiye giremediğini iddia eder de erkek bu iddiayı reddederse bakılır; eğer kadın bakire ise bekâret kontrolü yapılabilir. Bu kontrol, kadının talebiyle boşanma kararı verebilmek içindir. (BİLMEN, a. g. e., c: 2, s: 351.)

0|0
    0|0
  • keşke herkes kendini eşine saklasa ama malesefki öyle bir dünya yok, madem kadınlar bakire olmalı o zaman her bakireye bakir, her bakire bakire gelsin. bakir olmayanada olmayan gelsin

0|0
    0|0
  • fazlasıyla önemli

0|2
    0|0
    • benim düşüncemi yargılamak da sana düşmez

• Yargilamadim görusune yorum yaptim sen olayi cok yanlis anlamissin 😉😉

• bir erkek kendi bakirliğini ne kadar önemsiyorsa benım içinde bakirelik o kadar önemli. krşımdaki adam her boku yiyip gelip bana bakirelik muhabbeti yapıyorsa ya kalk s. git surdan derım sadece :)

1|1
    0|0
    • ya bırak bu işleri kadın da yıyıssın gezsın tozsun erkekte sonra ewlenelım sonra kadın benım beynım o* degıl ben bıraktım o iişleri kadınlar bıkere bole bısey yapamaxz mıdesnın almaması gerek zaten yapıyosa hayır gelmez o karıdan anında uzaklasın ve erkekler de ole bı durum yok her ısteyene gıder yanı sonucta elının kiri yıka ve devam et

• yok ya paşa cocugu musunuz siz kendinizi ne zannedıyorsunuz ıgrenıyorum sızın gıbı erkeklerden muhattap bile alma elinin kiriymiş sen kimsin bir kadına elimin kiri diyorsun bir kir varsa baştan aşağı sensin o. innşallah herkes kendı gıbı bırıyle olur tek duam o bakır erkek bakıre kadın bulsun senın gıbılerde kendısı gıbı olanları. namus bı sızde yok bı tek kadın namuslu olmak zorunda sıze göre.

• Bir kadının eşine sadık olması bakire olmasından daha önemlidir.

1|1
    0|0
  • Bekaret ne demek onu bir öğrenin ilk önce.
    bir bence vardı onu okuyun mesela 😒😒

0|0
    0|0
  • Namusun kısaca tanımı : Erkek yaparsa adam olur, kadın yaparsa ayıp olur.
    Çok zihinyetsiz bir ülkedeyiz. Namusu bacak arasında sanan pis insanlarla iç içeyiz.
    ❗❗❗
    Çok yanlış düşünceleri atalarımızdan bu yana benimsemiş durumdayız.

2|0
    0|0
  • Erkekler istedikleri her haltı yesin fakat kadın yiyemesin diye uydurulmuş saçma sapan bir olay

0|0
    0|0
  • mesele zar değil namus. erkeğin de namuslusu lazım kadının da

0|1
    0|0
Yükleniyor...