Gögsümün yanları çok sert?

Kollarıma bakan kısımları çok sertleşti. Bastırıyorum elime sert bir kitle geliyor. Gögsümde kanser olma ihtimali falan var mı acaba. Normal de adet görmeme yakın hep şişer böyle fakat elimle yanlara bastırınca sert bir şey hissediyorum. Doktoramı gitsem ya kızlar sizdede oluyormu böyle şeyler?

Güncellemeler:
Ve aynı zamanda çok ağrıyor ama adet görmeden 1 hafta önce ve sonrasında hep olur bu ondan doktora gitmiyorum adetten dolayı herhalde diye. Mesela şu an çok ağrıyor. Masaj yapınca biraz geçiyor ağrısı fakat yinede sızlıyor

0|0
9|31

En İyi Erkek Görüşü

• mecbur masaj yapıcaz o zaman, görevden kaçmak olmaz

0|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Git bence ben de öyle bişi yok yumuşacık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• aynı sorunu pek çok genç kız yaşıyor diye biliyorum.. kanser değildir de. süt bezeleri , regl vs sebebiyledir.. artı gelişimin devam ediyor.. için rahat etsin görün yine doktora.. ama bir şey çıkacağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Ya timör olabilir bastırınca ağrıda yapması lazım cok kadında olur ve genelde iyi huyludur alınınca gider.

0|0
    0|0
  • Dokunmadan bilemeyiz

0|0
    0|1
  • Sülalendeki kadınlarda meme kanseri olan varsa mutlaka doktora gitmelisin.

0|0
    0|0
  • Normal daha gelişiyorsun

0|0
    0|0
  • Regl Dönemin yaklaşmış

0|0
    0|0
  • REgl dönemi veya doktora görün

0|0
    0|0
  • Doktora kesinlikle gitmelisin. Korkma ama

0|0
    0|0
  • Biz ne doktoruna nede bir müneccim.

Burada şunu yap bunu yap diyerek yanlış birşey söylemeyelim. doktora git. geç olmadan git

0|0
    0|0
  • Evet doktora git

0|0
    0|0
  • Umarım yoktur ama sertlik göğüs kanserinin bir belirtisi olduğunu okumuştum belki erkenden bir uzmana gozukursen sorununu cozebilirler

0|0
    0|0
  • siz vakit kaybetmeden doktora gidin görünün. belki yağ bezesi de olabilir.

0|0
    0|0
  • bir doktor a git bence

0|0
    0|0
  • bir doktora gorun.

0|0
    0|0
  • Doktora Sor burdaki cvblar Tribe sokar adamı

0|0
    0|0
  • Tek gogsundemi var

0|0
    0|0
  • doktora git doktor degilim ben

0|0
    0|0
  • Kabuk baglamış olabilir 😕 dikkat @

0|0
    0|0
  • Lütfen hemen doktora git

0|0
    0|0
  • Allahim yqrabbim ya doktora git cabuk amaaa

0|0
    0|0
  • Parmak uclarinla bastirinca kikirdak gibi bir seyler hissediyorsan muayene olmanda fayda var.

0|0
    0|0
  • Mutlaka doktora git. Kitle olabilir. İhmal etme.

0|0
    0|0
  • Evlilerde genelde olur. Ama yinede bir doktara git

0|0
    0|0
  • kanser deildir yağ bezesidir bir doktora görün

0|0
    0|0
  • doktora bir an önce git o bölgeyi görme durumu var mı dıştan belli oluyor mu?

0|0
    0|0
  • sanmam ya ne kadar suredir var kol kaslarini cakistirdin mi

0|0
    0|0
    • adet görmeden 1 hafta falan önce oluyor adetim bittikten 1 hafta sonraya kadar devam ediyor

• Adet donemindeki hormonlarin etkisiyle o zmn ams normal mi bilmiyorum

• Sertleşmişin demek ne o benimi düşünüyordun

0|0
    1|0
  • çok sayın tambirakrephanım eğer foto atarsanız göğsünüzle birlikte detaylı olarak bilgi verebilirim ben göğüs kanseri uzmanı doç. dr. cerrahpaşa çapa

0|0
    0|0
    • tabi canım bende adriana lima fkjdfkljdf

• ciddi olabilir ama tambirakrephanım

• Bu yaşlarda sertleşme ve bıraz daha buyume olabılır sag ve soldan bastırıldıgında sertlık elıne gelır gun gectıkce bu boyle kalır bazılarının cok sevdıgı hal gerceklesır

&

0|0
    0|0
  • kesin doktora git.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Eğer her zamn olan bir şey şeyse Allah korusun kanser riski var yok sadece hastalık dönemindeyse normal ama yine de bir kontrole git derim geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Canım kadın doktoruna bir git mamogram yapsın kitledir ya hemen kansere bağlama işi hem kanser ola iki göğüste birden olması biraz tuhaf olurdu

0|0
    0|0
  • Biz burada ne desek boş. İçin rahat etsin git doktora. Hem bir muayene olmuş olursun konu hakkında daha çok bilgi sahibi olursun.

... Sorunun aslen kızları ilgilendirmesi ama genelde erkeklerin cevap vermesi :D

0|0
    0|0
  • Kanser olduğunu sanmıyorum aslında adet olmadan önce gögüsler ve popo şişer, sertleşir bu çoğunlukla olur zaten. Ağrıması da normal bende de aynıları oluyor doktora gittim sorun çıkmadı ama için rahat edecekse her ihtimale karşı git hastaneye

0|0
    0|0
    • böyle gögüsünü eline alıp hafif bastırdığında sert bir kitle hissediyormusun?

• Hayır bende yok ama bir doktora görüşmelerin normal değil

0|0
    0|0
  • Doktora git

0|0
    0|0
  • Kitle mi? Hemen doktora başvur. Palpasyon yöntemiyle ele gelen sertlik ciddiye alınmalıdır. Bu işin şakası yok. İstersen alma ciddiye..

0|1
    0|0
  • Bence bir git canım bak onemli birşey olabilir arkadaşım gitti beze dedi doktor sende hemen al randavu en azından bir dontor iyisin desinde için rahatlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...