Hem aldatan hem aldatılan kişiyim.

Fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar. Biraz uzun olacak ama yardımcı olan olmayan herkeze şimdiden teşekkür ederim.

7 senelik evliliğimiz süresince özellikle de son birkaç senesinde eşim kendini çok fazla saldı. Kişisel bakımından tutun evimize kadar ilgilenmesi gereken hiçbirşeyle ilgilenmiyordu. Evliliğimizin başlarında sevişmeyi ben hep isterken reddedile reddedile ben de istememeye başladım ve birkaç senedir de eş değil ev arkadaşı gibi yaşadık.

Onun kendini hiç düzeltme gayretine girmemesinden ve sayısız defa her şekilde problemlerimizi konuşmamıza rağmen o hala hiçbir girişimde bulunmuyordu ve ben en azından bir süreliğine evden ayrılmaya kadar verdim. Bence yeniden toparlanabilmesi için dibe vurması gerekiyordu. Açık açık, kibarca ve sakince konuştuk ve ben evden ayrıldım.

Sonraki birkaç hafta o çok arayıp sordu ama ben (dibe vurması için) soğuk durdum. Nitekim birkaç hafta sonra artık benim gittiğimi değil kendisine üzüldüğünü farketmiş ve kendini toparlamaya başlamış. Rejim, kılık kıyafet, evle ilgilenme ve arkadaşlarla birlikte olma derken daha normal biri olmaya başlamış. Ben bunları gördükten sonra daha sıcak davrnmaya başladım ama o artık ilişkimizin bittiğini ve yoluna devam etmesi gerektiğini kendine inandırmış.

Yıllardır eşim dahil kimseyle birlikte olmadığım için ben de bu dönemde şeytana uydum ve sadece amacı cinsellik olan ve tek bir sefer için yaşanan bir ilişkim oldu. Sonrasını getirmek istemedim ve bitirdim. Eşim bu birlikteliğimden haberdar olduktan kısa bir süre sonra işyerinden bir bayan arkadaşına onu soran birisi ile önce telefonda uzun uzun konuşmalara ardından da adamın yaşadığımız şehre gelmesiyle güzel bir otelde bir cumartesi pazarı birlikte geçirme sonucu cinsel ilişkiye girmiş. Bu telefonlaşmalar filan da ardından 2 ay kadar da sürmüş.

Biz tekrar oturup konuşalım deneyelim dediğimiz bir gün bana tam da o gün o birlikteliği bitirdiğini söyledi, ki hiç inandırıcı değildi. Telefonunu sürekli sessizde tutuyor, gelen mesajları anında siliyor ve bunun gibi garip davranışlar içindeydi. Bana sorması ve dürüstlükle yaşanan herşeyi itiraf etmeme rağmen ne aldatması ne de ayrı kaldığımız süre hakkında ağzını bıçak açmıyordu.

Ayrıldıktan sonra şirketime ait olan telefon hattını bir bahaneyle, işyerindeki o bayan arkadaşının bir erkek arkadaşının üzerine olan hatla değiştirmişti. En son bu gece 'birleştiğimize göre neden eski hattını kullanmıyorsun' dediğimde onu kullansam görüşmelerimi kontrol edersin deyince bende ip tamamen koptu.

Biraraya gelme çalışmamız boşuna mı bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Ben evden ayrılmama rağmen, onun çocuğumuzun ve evin maddi manevi her ihtiyacını karşılamaktan hiç geri kalmadım. Sürekli uzaktan da olsa sıkıntı çekmemesi için ne gerekiyorsa yaptım. Tüm arkadaşlarımıza da bitmediğini düzeltmek için bir fırsat yaratmaya çalıştığımızı söylüyordum. 8 senelik evlilik sonucu bu duruma düşmeyi hakettik mi ve sizce ben aptal mıyım?

Güncellemeler:
Hem aldatan hem de aldatılan şahsın karısı olarlak bir şeyler yazmak istiyorum. Bu baskıcı ve gerçekten çok fazla olan zekasını sosyal hayatınına alay dalga aşağılama olarak yansıtan insanla (şu anda 9 yıl) geçinmek gerçekten kolay değil. Ya salacaksınız, kendi kişiliğinizi onunkinin önüne koyacaksınız ya da bırakıp gideceksiniz. İzmir e kadar düşünen yoktu ayrılmayı ve 8 aylık hamileydim geldiğimizde. Bebek yeni iş yeni çevre. Ve evde kesinlikle yardımcı olmayan bir eş. Şimdi yorumlayın bakalı

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• hem kadini terket hemde ondan sonra baskasiyla yasadiklarina karis. Terketmeseydin. Terkettiysende onun sen yokken yaptiklarina karisma sansin yok, nihayetinde sen yoksun, hayatina devam edecek, ömür boyu senimi bekleyecek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• sevgili arkadaşım bu evlilik tüm maneviyatını kutsiyetini ve mahremiyetini kaybetmiş affına sığınırım haddim değildir belki bunu demek ama madem açık yüreklilikle paylaşmıssın bizlerle bende yazayım...Bu evlilik kir pasak içinde boyuna kadar b...a batmış..

1|0
    0|0
  • esin seni taaaa basta zaten hic sevmemiski

cinseligi ret edeede seni kendinde sogutup evde kacirip

ama baskasina gelince bulusup nerde beli taaa basta berli aldatmadi

bence seni seveni bul yada bu sekil arkadas gibi sürsün gittsin evliligin

0|1
    0|0
  • boşver sal yoluna kadını gitsin derim ondan sana ne koy olur ne kasaba baksana..

0|1
    0|0
  • Her ikiniz de hatalısınız. Karşı tarafın hataları da ikinizden birini haklı çıkarmaz. Kendinizi aklamaya çalışmayın.

1|0
    0|0
    • Kendimi aklamaya çalışmıyorum. Elbette kendi görüş açımdan ve subjektif olarak anlattım. Kim böyle bir konuda objektif olabilir ki.

Sadece devam edip etmeme konusunda ciddi bir şekilde kararsızım.

• Sorunun özellikle ilk paragrafları tamamen kendinizi aklama çabası. Yok efendim bakım yapmamış da, sevişmemiş de... Tamamen ayrılacaktınız ya da direnecektiniz. İki sevgilinin bile ara vermesi yanlışken evlilikte ayrı yaşamak da neymiş? Üstelik bir de şeytana uymuşsunuz sözde... Aklamaya çalışmayın. Ayrılın. Bitmişsiniz...

• eşin seni sevmiyor olabilirmi taaaa baştan beri

0|1
    0|0
  • Bence bu evlilik bitmiş.Toparlanacak bir şeyi kalmamamış.Evliliğin en temel unsurları zedelenmiş.

2|1
    0|0
  • şimdi sen tek gecelik yaptın ama o gönül verdi diyelim. yine de aklanacak tarafı yok. Aldatmıssınız ikiniz de.

1|0
    0|0
  • sen sadece iyi niyetlisin ama eşine nasıl güveneceksin?güven bittiğinde ilişkide biter sevgi de...

0|1
    1|1
    • Ben karısıyım. Evi bırakan o ilk aldatan o. ben nasıl güveneceğim sence zeki arkadaş

• sızın aıle bırlıgı sona ermıs bosanma davası acın bence ayrılmanız en dogrusu bu durumda sızde ask sevgı yok olmamıs kalmamıs yanı bundan bunu cıkardım

0|0
    0|0
  • malesef senin çabaların boşuna. yanlış bir evlilik yapmışsın bence ayrılsan her şey senin için daha güzel olucak

0|0
    0|0
  • evden ayrılma kararıyla yamıssın en buyuk hatayı...eğer yanıda olsaydın şimdi sana açıklığa kavusunca gerşey sen yaptın bende yaptım dıe soleyecek...

0|0
    0|0
    • kadının sen yaptın bende yaptım demesi mantıklı makul bi cevap degil eşi isterken yapmıyor hiç tanımadıgı bir adamla 2 gün otel odalarında sanki şey gibi ... yeah baby olmaz böyle bişey bir yapan birdaha yapar bunu hiçbirzman unutma

• zaten demek ıstedıgımde kabahatını kocasının uzerınden ortmeye kapatmaya calısacak

• yazilanlari okuyunca birtek ben mi yanlis düsünüyorum dedim. Bence esini seviyorsan ona yeni bir sans vermelisin. Gerekirse beraber evlilik terapisine gidin. Helede cocuk varsa barisirsaniz hepiniz icin iyi olur.

Niyemi bunlari yaziyorum sizinle ayni durumdayim ve esim bana teklif ettiginde kabul etmedigim icin cok pismanim. Gecmise dönme sansim olsaydi 8 senelik evliligimin ve cocuklarimin hatrina ikimize bir sans daha verirdim. Ama simdi cok gec 7 sene gecti onun barismak istemesi üzerinden. Ve o baskasiyla beraber ve hatta bir cocugu oldu.

Hatasiz insan olmaz, eger ki ikinizde pismansaniz belkide eskisinden daha mutlu olabilirsiniz. Yeni tanistiginiz insanlar sanki cok temiz mi gelecek. Onlarda arkalarinda kimbilir neler birakarak size gelmis olacaklar ve belkide en masumu sizin ve esinizin yaptigi nefislerinize uymus olmak olacak. Ya güzellikle tutun birbirinizi kavga, asagilama, ezme gibi duygular olmadan, yada ayriliverin. Esinize geri dönecekseniz ona siz yokken neler yaptigini sormayin ve fazla kurcalamayin benden tavsiye. saygilarimla

0|0
    1|3
    • hatasız kul olmaz lafı hataları affedin manasında mı söylemiştir.. herkes ihanetinin bedeli öder er yada geç ...

• kadinin yaptigi bir kere aldatma degil, ihanet falanda hic degil, cünkü o esnada kocasindan zaten ayrilarmis. erkekler sütten cikmis ak kasik, hep kadinlar suclu gibi bakiliyorya sinir oluyorum.

Erkekler Ne Diyor 12

• olmaz artık.. böyle olmaması lazımdı ki.

siz evi terk etmeden önce zaten eşiniz evilik birliğinin gerekleri yerine getirmiyormuş ki birde karşılıklı ihanetin itirafı söz konusu oldugunda da zaten bu içinden cıkılmaz bi hal almayoluna girmiştir..

kısacası evlilik birligi temelden sarsılmış durumdadır.. tekrar birleşmek sizin eşinizin ve yavrunuzun özellikle küçügün gelişimi üzerinde durmak istiyorum ki aynı ev için oldugunuzda kutuplaşmalarınız olacak ve yaptıgınız hatalar an ve an aklınıza geldiginde içsel sıkıntınız psikolojinizin bosulmasıyla hareklerinize ve ruh halinize yansıyacaktır..

buda yavrunuzun üzerinde tamiri ve talafisi güç yaralar acacaktır...

herşeyden önce küçügün ruhsal ve bedensel gelişimini düşünmek zorundasınız benim kanımca ortak olan yavrunuzun ve geçmişinizin hatrına ve birbirinize saygınız bitmeden bu ilişkinizi bitirmenizdir haa bunu yaparken bir pedegok ve psikolok yardımı almayı unutmamanız gerekmektedir ... bu evligi bitirmeniz taraflar acısından en saglıklı olan karardır bir düşünün derim

0|0
    0|0
  • Cok iyi niyetlisin ama kesinlikle devam edersen uzulen sen olursun ayrilip yeni bir hayat kurmalisin kendine. Cocugundan kesinlikle uzaklasmamalisin. Bir sonraki iliskinde umarim daha kati kurallari olan bir koca olursun...

0|1
    0|0
  • Kardeşim hata sende çünkü kadını yalnız bırakmayacaksın bırakırsan bu sonuçların doğması çok doğal.. Onun bakımsızlığı ilişkinizin monotonluğundandı büyük ölçüde ve yeni bir ilişkisi başlamaya hazır hale geldiğinde kendine hemen çeki düzen verdi yani eşin sen gittin onu yerden yere vurdun diye değilde bence yeni hayatına giren kişi için düzeltti kendisini ve inan bana şu saatten sonra eşinin eskisi gibi tam olarak sana dönmesi zor neden mi diyeceksin. Çünkü artık o tadı aldı eşin malesef üzülerek söylüyorum kısa süreli ilişkiler herzaman heyecan vericidir heyecanlısındır herşeyi yaşarsın olur ve biter sonu acı vermez başı da çok güzeldir. Malesef

0|0
    0|0
  • Bıraz uzun olmuş ama ben kısa keseceğim.. Taa baştan beri yanlışsınız... Ortada evlilik ilişki falan yok bence... Kangren olan organ kesilir geride kalanları kurtarmak için... Boşa kürek çekiyorsun gibi geliyor bana...

0|0
    0|0
  • Hakediosun.

1|0
    0|1
  • senin yaptigin hata aldatmissin ama kadin cok daha igrenc kocasina olan gorevlerini yapmamis kocasi uzaklasincada duzelmek yerine gitmis elin adamlarinin altina yatmis nasil bi kadinla evlisin ya bence yuzune bile tukurulmez ne barismasi karekterin saglamsa zaten aldatmaz kadina da sifonu cekerdin onun seni sevdigi yok

0|0
    1|1
  • İlişkide güven kalmamış zaten bitmiş bir evlilik uzatmanın alemi yok.. Kendini üzme aldatarak 2 nizde hata yapmışsınız.. Boşan devam etme..

0|0
    0|0
  • tam olarak aldattığını biliyomusun peki

0|0
    0|0
  • Bu ne ya ? Bu nasıl bir ilişkidir? Nerde yaşıyorsunuz siz? Hangi dine mensup insanlarsınız?

1|1
    0|0
  • sizinkisi swing olmuş resmen

0|0
    0|1
  • pembe dizi gibi ya...

0|0
    0|0
  • karını aldatmışsın... onun da seni aldatması hiç şaşırtmadı. ne olursa olsun aldatan aldatılır

1|0
    0|1
Yükleniyor...