Gururum onurum ezilmez mi?

Ciddi yorumlara ihtiyacım var önemli bir mevzu !

6 yıllık ilişkim vardı .8ay önce de ayrıldık . olaylı bir ayrılık yaşadık .hem de bayağ olaylı ! ilişkinin son aylarında şiddetli tartışmalarımız vardı .o dönem ikimizde işsizdik ve evlilik için maddi durumumuz yoktu .ama 6 yıllık ilişkiyi daha fazla uzatamazdık .evlenmemiz şarttı .benim ailem çok baskı yapıyordu ,ya ayrılacaksınız yada evleneceksiniz yeter artık diye .onun aileside ; oğlu iş bulmadan düğün derneğe girişemem dedi başka da birşey demediler .biz ikimiz iyice gerildik .sürekli birbirimizden çıkarıyorduk hıncımızı sürekli bir kavga gürültü gidiyordu .en son ipler iyice koptu şiddetli bir kavga ettik .bayağ hakaretler küfürler havada uçuştu .o kavga esnasında erkek arkadaşım bana ;"s*ktir git bitti bu ilişki ,bu hattıda kırıyorum bu şehirdende gidiyorum ne halin varsa gör "deyip hattını anında kırdı .ben o an şoka girdim bildiğiniz sınır krizi geçirdim .o anlık sinirle sırf canı yansın beni böyle yarı yolda bırakmak neymiş ödeteyim diye intikam almak istedim .o anlık öfkeyle bunun annesini babasını aradım çok özel şeyler açıkladım tehtit boyutunda dedim ki ; "oğlunuzla biz özel şeyler yaşadık ,şimdi ise beni ortada bırakıp çekti gitti .ben aileme nasıl açıklayayım bu durumu söyler misiniz bana ? oğlunuzun yaptığı erkeklik mi ? ona ben güvendim şimdi ise şu halime bakın ,çekti gitti .ama şunu aklınıza sökün ,benim başıma ne gelirse oğlunuzunda başına aynısı gelecek .ağbime herşeyi anlaticam ,oğlununda ağzına siçsin benimde "deyip telefonu kapattım .annesi ardından aradı panik yaptı tabi "ben onunla konuşucam cinsellik mevzusu doğruysa eğer evlenirsiniz başka yolu yok bunun "dedi .ben hala öfkeli hala hüngür hüngür ağlıyordum .ne konuştuğumu bile bilmiyordum bağrıp duruyordum sadece .tabi ben bu mevzuyu aileme anlatmadım ,kendim için değil o an zaten kendi canımdan geçmiştim ben ,ama ailemin yıkılmasını istemedim anlatamadım hiç birşey .akşama doğru düşündüm ve kendime "seni istemeyeni sen hiç isteme "deyip gurur yaptım annesini aradım dedim ki ; "ağbime hiç birşey anlatmadım ,oğlunuzu allaha havale ettim allah versin belasını ,benden uzak allaha yakın olun "deyip kapattım .bu yaşadıklarımı atlatmak kolay olmadı tabi ama şükür atlattım .lakin o karşıma bin pişman olarak çıktı .günlerce özürler diledi ,"bunalımdaydım ne yaptığımı bilmiyordum lütfen affet yeniden başlayalım "dedi .bir hafta boyunca hiç mesajlarına yanıt vermedim .baktım çok ciddi ben de seviyordum artık karşılık verdim .evlenme teklifi etti .ve evlenme kararı aldık .fakat bunca olaydan sonra nasıl evlençez biz bilmiyorum :( ailesine cinsellik mevzusunu anlattım ,ailesinin yüzüne nasıl bakıcam ben çok utanıyorum :( benim hakkımda ne düşünecekler bilmiyorum :( ailesini çok dert ettim .bu yaşanalardan sonra ailesinin karşısına nasıl çıkarım ki ben :/ gururum yerle bir olmaz mı ? ailesi demez mi "aylar önce oğlum bastı tekmeyi çekti gitti,şimdi oğlum geldi hemen kabul etti oğlumu bekliyormuş "demezler mi ? gururum onurum ezilmez mi ? onu da çok seviyorum napiçam ben ?

Güncellemeler:
sunu da ekleyeyım ; bu sıkıntımı sevgılıme soyledım sevgılımın yanıtı şu oldu ; ben tekrar bırlesecegımızı bılıyordum .o yuzden aılem hakkında yanlıs dusunmesın dıye aıleme durumu yalanladım "dedı .ben de nasıl yanı dedım o da " X'ı ben terkedınce sınır krızı gecırdı ,benden ıntıkam almak canımı yakmak ıcın ortaya boyle bır cınsellık ıddıası attı .ama boyle bırsey yok ,sırf benım huzurumu kacırmak ıcın yalan konustu dedım "boyle demıs aılesıne .

sankı cok ıyı etmıs gıbı benı ıyıce rezıl etmıs :@ benım ıcın ,oglunun yakasını bırakmayan kız profılı cızmıs resmen :@ bu bu anlama gelır yanı benım ıcın .acaba ben mı cok taılıyorum ,yoksa soyledıgı sey yerınde mı olmus bılmıyorum ama ben her ıkı turlude rezıl oldum :(

arkadaslar ne olcak yaa bız nasıl evlencez ,hem cok sevıyorum onu hem de bu mevzudan sonra ben nasıl bakıcam aılenın yuzune :(
COK ONEMLI BURAYI BAZ ALIRSANIZ SEVINIRIM ; ailesı benım ıcın soyle dusunurler dıye cok korkuyorum ben ; ;oglumla yattı kalktı aylar sonra sırf bu meseleden dolayı ogluma gerı dondu .oglumun yakasını bırakmadı derler dıye cok korkuyorum .ustelık ben oglunun yakasını ayrıldıgımız ılk gun bıraktım .ne aradım ne sordum .arayan da evlılıge ıkna edende o .ama ıste aılesı oyle dusunmeyebılır .kesın soyle derler ; ne yaptı ettı oglumu ıkna ettı .oglum aslında evlenmezdıde ,oglumun yakasını bırakmadı .

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Senin takildigin noktaya bak inanilmazsin inanilmaz yok ailesine acikladimda nasil aciklayacagim falan nasil yuzlerine bakarim .

Sen bir hayat sorumlulugunu onla paylasabilirmisin bu hayat zorluklarini kaldirabilirmisin onlari dusun ufacik bir problem hayatin zorluklari sizde dagitti birbirinize dusman etti bu nasil olabildi onun kendine ve ona sorman gerekirken senin takildigin noktaya bak lutfen yapma bunu gercekten biraz dusun bazi mutluluklar yasanan zorluklara gostedigin dirence hayata verdigin tepkiye baglidir ve sen bunu hayata yasadigin zorluklara karsi ve sevgine karsi gostedigin bir TEPKI OLARAK KABUL ET bundan sonrasi icin ikinizde yasadiklariniz ders cikarin ve mutlulugunuzu yasayin ve hayatinizin hicbir doneminde sevdiginize sirtinizi donup boyle tepki gostermeyin.Bu yaptiklarina sevgine karsi koruma tepkisi olarak bak ...

Evlilik olayini biraz hizlandir kiz isteme soz/nisan gibi hayatta bazen gostermeginiz GEREKLI aksiyonlar cok sevseniz bile karsi tarafta HAKERET OLARAK ALGILANABILIR.

Sende tepkinin nedeni bundan kaynaklanmaktadir cok gecikmeden evlenme teklifi ve evlenme olayi gibi verdigin tepkinin nedenin bundan kaynaklandigini dusunuyorum tek hatan muhatabina sevdigin kisiye yonelmemendir anneler babalar daima konu mankenidir iliskinizin saglikli yurumesi buna baglidir onlar karisirlarsa isler arap sacina doner bunu bir daha asla yapma kendi problemlerinizi kendiniz cozun daima...

saygilarimla

0|0
    0|0
    • ıyı hos guzel soylemıssın ancak şu var ; ben o ınsanla gecınemeyecegımı bılseydım zaten bu evlılık kararına okey demez şu an bunları dusunmez olurdum .bızım tek sorunumuz maddıyat ıdı .aılesı hıc bır sekılde destek olmuyordu bızım dugun dernek ıslerımıze .bızım catlama noktamız bu oldu .o aılesıne cok ofkelıydı ben de aynı sekılde .sonunda da bunlar oldu ıste .şu an benım bu olaya takılmam bana gore oldukca normal .cunku benım aılesıne soyledıgım sey hıcde normal bırsey degıl .o an bılıncımı

• cok tesekkur ederım .evet bunlara takılmamam en dogrusu olacak sanırım .

• rica ederim

mutluluklar dilerim.

Erkekler Ne Diyor 5

• bence hiç gurur meselesi felan yapma sonucta 6 yıllık beraberlik ve bunu aile bireyleri mutlaka yakınlastığınızı bılıyordur.. sana da cocugun aılesı kotu gozle bakmaz emın ol.. hatta senın onu gercekten sevdıgını dusunuyordur sonucta 6 yıl kımse kımsenın kahrını cekmez.. maddi imkansızlıktan tartısmalar olur ama buyutmeyın fazla ve evlenırken de cok acılmayın yanı cok borca gırip kendınızı sıkıntıya sokupyine tartısmayın zamanla düzeninizi kurarsınız..

uykusuzluktan okuyana kadar canım cıktı bu ne uzun soru yaa ::))

0|0
    0|0
    • hehehe gozlerın dert gormesın dıyeyım o zaman :)

yaa bılmıyorum ben cok gurur yaptım .dusunsenıze nısan surecını fılan .2-3 ay nısanlı kalsak ben onlara nasl gıtcem .gıttıgım de aılesı ıster ıstemez aklından gecırıce "oglumla yatmıs kalkmıs "dıyecek gozlerını süze süze bakacaklar :( cok utanıyorum .babasına zaten uyuz oluyorum adam 60 yasında hala sevgılılerı var hovardanın tekı .o sapık dıyecek "oglum yatmıs kalkmıs bununla "deyıp alayıcı alaycı bakmaz mı yuzume .o adama uyuz oluyorum :@

• cok tesekkur ederım ınsallah dedıgın gıbı olur hersey :)

• ben bişey biliyorum da söylüyorum yaa :))

• türk insanın ağzı o* amcığı gibidir*aklına geleni söyler ağzı olan konuşur yani. senn bu noktada düşündüklerin evet kısmen doğru bi takım ithamlarda buluncaklar fakat sen biraz kendini ağırdan satarak ben değil oğlunuz gelip bana imajını verin. ama öte yandan da kocanız olacak vatandaşıda çok sevidğinizi gösterin ailesinn önnde. neden die sorcak olursanız; onlarda sizin yollardan geçti sevipte birlikte olmak nedemektir yaşamsada bilirler. beyfendinn dediği yerinde bi ylan olmuş bu sizi rezil etmez en azından diğeri kadar etmez çabuk unutlr siz bu ylanı devam ettirin gerekrse alesinden özr dileyin. bianlık öfke işte anne insana neler yaptıryo deyin. özr dilemek sizi düşürmez aksine saygınlığınız artar emin olun..

0|0
    1|0
  • öncelikle geçmiş olsun .6 yıl dile kolay.ama şunu bil insanlar kaderine yön veremez hayat rolün ne yazıldıysa onu oynayacaksın eksiksiz.bu yaşananlarda yaşanması gerekenlerdi yaşandı.bu durumlarda en güzel çare zamandır.zaman geçtikçe yaşanan olayların etkisi azalır.ama esas sorun işsizlik madem evlilik planları yapıyorsunuz sağlam bir iş bulsun beyimiz.takma kafana bu kadar zamana bırak herşeyi .çünki zaman herşeyin ilacıdır.mutluluklar

0|0
    0|0
  • Valla çok etkilendim ne diyeyim :S ... Ailesine karşı evlenene kadar bir utanma duygusu yaşarsın bu çokta normal, yanlış yapmışsın hemen ailesine söyleyerek böyle şeyler için biraz beklenmeli :( Ama olmuş olan bundan sonra ciddi sorun yaşamazsın. Eğer cinsel anlamda birşey yaşamamış olsaydık (ilk kez) o çocukla barışma derdim ama şimdi birşey diyemiyorum :( üzülme büyümez bu durum mutlu olursunuz

0|0
    0|0
    • eet soyledıgıme cok pısmanım .ama ben o an resmen bılıncımı yıtırdım .o an kendımden ondan dunyadan vazgectım .o an sadece olmek ıstedım .agbıme cınsellıgı acıklarsam ıkımızıde oldurur dıye dusundum .kafamda turlu turlu planlar gectı .tek ıstedıgım olmektı .ve agbıme soylıyımde oldursun benı kurtarsın bu acıdan dedım .ve o planla aılesıne bu durumu acıkladım .aksama dogru zaten ben napıyorum dedım ,aılem bunu ogrenırse yıkılır onlara bunu yapmaya hakkın yok deyıp soylemekten vazgectım :(

• ılıskı bır yerden sonra zaten ıstesende ıstemesende monotonlasır .yerını sorumluluklara bırakır .madem oyle o zaman evlendıgımızde de 2 yılda bı karı koca degıstırelım sıkıldık bız deyıp .karsı taraf evlılık kurumunun ne oldugunu bılmeden boyle ıslere hıc gırısmemelıdır .kımsenınde canını yakmamalıdır .

• İşte böyle aklı başında bir kız yada erkek çıkmıyor karşımıza nerede dengesiz var seni beni bulur sonra derdini çilesini çekeriz aşkını yaşamaktan ziyade :(( Yok onunlla ilgili hiçbirşey düşünmüyorum ben, çünkü namus benim için nemli bunu bunun için onun bu konudaki değerlerine saygı duyup elimi bile sürmekten çekindim ama bazı şeylerde bunları dinlememek lazım ben askere gittim artık başına vurdu galiba yapacak adam aradı sağda solda tövbe tövbe :) 1 yıl oldu, aradı bende defalarca hakart ettm

• ayrılmuşsın sonrada tekrar kabul etmişsin hata üstüne hata yarın evlenecen tekrar maddi sorunlar tekrar kavga gürülütü bu sefer çocuğun olucak vs. vs. ben derim ki yol yakınken ayrıl zaman herşeyin çözümü aşk yetmiyor para olmasa huzurda olmaz mutlulukda olmaz bence iyi düşün çünkü evlilik dediğn 1 kere olmalı sağlam olmalı pişman olucağın şeyi yapma

0|0
    0|1
    • yaa bızım tartısmalarımızın sebebı bı turlu evlenemıyor olmamız ıdı .aılesı hıc bır sekılde destek cıkmıyordu ,buda ıkımızı ıyıce germıstı .

Kızlar Ne Diyor 6

• pöfff siz evlenceniz kapatcan kapıyı herkes dışarda kalcak bi sen eşinle başbaşa olcan neyin derdi ki bu. sevdiğin adam seni biliyomu evet gerisini salla

0|0
    1|1
    • yaa aılesıne karsı olan acızlıgım su benım ; aılesı soyle dusunebılır ; yattı kalktı aylar sonra sırf bu meseleden dolayı ogluma gerı dondu .oglumun yakasını bırakmadı derler dıye cok korkuyorum .ustelık ben oglunun yakasını ayrıldıgımız ılk gun bıraktım .ne aradım ne sordum .arayan evlılıge ıkna edende o .ama ıste aılesı oyle dusunmeyebılır .kesın soyle derler ; ne yaptı ettı oglumu ıkna ettı .oglum aslında evlenmezdıde mecburıyetten evlenıyor .buda yakasına yapstıysa cocugumun oglum pes etmstr

• evet dogru soyluyorsun .ben asırı takıntılı ır ınsanım .ınanılmaz gurur yaptım resmen .ogullarının yakasını bırakmayan kız gıbı gorunmek ıstemıyorum cunku :( en ıyısı takmamak dogru dıyorsun

• inan herşey güzel olucak :)

• Cinsellik yasadıgınızı ınkar etsın yada etmesın oglu gun gelıp arkandan konusacaklar yada yuzune vurcaklar.

1|0
    0|0
    • sevgılım ınkar etmıs zaten .bu sıkıntımı sevgılıme soyledım sevgılımın yanıtı şu oldu ; ben tekrar bırlesecegımızı bılıyordum .o yuzden aılem hakkında yanlıs dusunmesın dıye aıleme durumu yalanladım "dedı .ben de nasıl yanı dedım o da " X'ı ben terkedınce sınır krızı gecırdı ,benden ıntıkam almak canımı yakmak ıcın ortaya boyle bır cınsellık ıddıası attı .ama boyle bırsey yok ,sırf benım huzurumu kacırmak ıcın yalan konustu dedım "boyle demıs aılesıne .

• evet haklısın sanırım .

• Çok kötu bı durum kesınlıkle karsına cıkar.

• bakın bence aılesıyle yuzyuze gelın ve o anda cok kotuydum canım cok acımıstı ondan boyle bır sey yaptım deyın.eger sızı sevıyor ve sız onu sevıyorsanız asla ama asla bırakmayın.

0|0
    0|0
  • ailesın ne düşünürse düşünsün oğullarıyla evlenıosun ... bunları bence kafana takma sen ... oğlu aradı sordu kabul ettın sende bunu aılesının de bılmesıne gerek yok evlılık teklıfı attıyse onla paşa paşa gelıp senı ısteyecekler bunları düşün bunca zamandır bıtırmenızın tek sebebı zaten aıleler degıl mı ... onların aklından gecenlerın ne önemı var bu neyı değiştirir.. arkadasın ıyı yapmıs kızgınlıkla dedı dıye .. hem yaşadınsa bıle bunu o dıle getırmemıs sen getırmıssın o yuzzden denılenlerden zıyade sevdıgıne odaklanırsan herşey daha guzel olacak

0|0
    0|0
  • sen zaten o telefonu açtığın an olabildiğince rezil olmuşsun. İstediğin o çocukla evlenmekse, düşünme daha fazla.

2|0
    0|0
    • evet onun canını yakayım derken yıne kendımı rezıl ettım ona bırsey olmadı olan bana oldu .hayatımın en buyuk hatası ıdı o telefonu acıp da bu olanları anlatmak :(

• Ben şurda 5 aylk ilişkmden vazgeçemiyorum. Siz nasıl harcadınız 6yılı. Bu kadar zamandan sonra başkasyla yapamazsınız. Emek var ayrıca ortada. 6yıl sürdürmekte özel bi durum. Bence evlenince ailesi sizn mutluluğunuzu, senn ona ilgini görnce unutur. Ama benm arkadaşm 8yıl çıktı ama 1sene evli kalamadı. Gerçekten istemek mi mecburiyetmi iyi düşünün.

0|0
    0|0
    • canım zaten ben 6 yılın hatrına oyle seylere katlandım kı anlatsam romal olur valla .o yuzden ben 6 yıllık ılıskıden vazgecemedım emeklerım gozumde cok buyuyordu vazgecmek ıstemedım .ama o ıkımıze hıc acımadı bır anlık ofkeyle hattını kırıp yasadıgı yerı terkederek cektı gıttı mahvettı benı anlaacagın .ama yapamadı pısman oldu .ben de baskasını sevemedım zaten .6 yıldan sonra baskası benım ıcın cıddn olacak sey degıldı .

• Bunlar mecburen yaşanacak kısmen gelecek zamanda. Kendini dinle. Aslında cewabı blyosun. Şuan gelip burda bizden medet umman o kadar kşinn görüşnü alıp sayfalarca yazman derdini, onu sewip aslında onunla birlikte olmak istedğnden dolayı değlmi...

• kesınlıkle oyle .onu sevıyorum ve bu sıkıntıma care arıyorum :(

Yükleniyor...