Arkadaşlar nasıl unutup zihnimden sileceğim?

Merhaba arkadaşlar, eşimle severek evlendik. İlk aşkımdı. Saygı duyduğum, nefesim. Fakat annesinin kompleks ve egoloruyla başa çıkabilmek her ikimiz içinde çok güç oldu. İnsanlıkla, tatlı dille çözmeye çalışdık, olmadı. Anlamamazlığa vurdum, safı oynadım, tartışmanın içine çekilmeyelim diye üç maymunu oynayacak aşamaya geldim. Ben ne kadar yaklaşıp, ılımlı olmaya çalışdıysam o daha çok üzerime geldi. ya onun seviyesine düşecektim yada anlamamazlığa vuracaktım.Bu seferde kırmayayım diye kendimi yıprattım. Tolere edemedim anlıyordum çünkü her davranışını. Velhasıl hayatımızı üç kişilik yaşadık. Her adımımızda baskınlığını hissettik. Bu arada eşim asla pasif kalmadı annesine hep konuşdu, engellemesi için tek çare evlatlık reddine kadar olayı getirdi. İslamiyette anneye olan önemden doayı ve vicdanımızdan dolayı hep sabr ettik ama o bizim iyi niyetimizi hep aleyhimize çevirdi. Eşim ne kadar konuşduysa, bir anneye ne şekilde anlatılabilirse izah ettiyse anlamadı. Gerekçesi yanında olmamızı istemesi ve eşimin işi dolayısıyla farklı şehirde olmamız ve onun her dediğinin kayıtsız şartsız kabullenilmesi. (Tabak alırken mavi istediyse biz sarı aldıysak bu onun inat edip konuşmaması için yeterliydi.) Taşımak çok zor oldu yıllarca alttan almak yordu beni. Biz ne bayramda, nede hamileliğimin ilk sürecinde dahil yaşama hevesi bırakmadı. Bir gün eğer güldüyse onun hatrına demekki devamı olabilir anlar hatasını düzelir diye hep sabr ettim. Tekgülümsemesinin hatrını bile dikkate aldım. Özetle bizi bize bırakmadı... Bu cinsel hayatımızada etki etti.Yıllarca hiç beraber olmak istemedim eşimle. Aklımda hep annesinin sözleri, yaşattıkları geliyordu. İlk gecemizde başladı fevrilikleri kırıcı hareketleri annesinin, ve o en özel günümüzde ben sabaha kadar ağlamışdım. Uzun oldu farkındayım ama sorum şu; ilk gecemiz tatsızlık ve kırıcı bir ortamda maalesef yaşandı. Yıllarca gelinlik ve düğün görmek istemedim. Etkilenmem ve cinselliğimize böyle başlamam normalmi sizce bu şartlarda? Özetle ilk gece ve hamileliğimde ilk haber verdiğimizde annesine, ''Aceleniz neydi, korunamadınızmı, beceremedinizmi'' diyerek hiç yakışıksız bir uslupla konuşması sonucu, doğumdan sonra hep tekrar hamile kalabilirim korkusu yaşayarak cinsellikten kaçtım. Nasıl yorumluyorsunuz arkadaşlar, bu yaşadıklarım bile olsa normalde hiç cinselliğim etkilenmemelimiydi? Eşimde erken boşalma, bendede isteksizlik oldu bu süreçde. Biz ilk gecemizd dahil olmak üzere kendimizi yaşayamadk. Normalmi bu hissetiklerimiz? Teşekkür ederim.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• yazmak istedim okuyunca...

eşiniz yerinde hissettim kendimi..sanki aynı film aynı seneryo ama oyuncular farklı..yaklaşık 2 yıl kadar eşim ve bende sabrettik ailemin özellikle annem ve yengemin psikoljik baskılarına,hayatımızın her noktasına bir şekilde kendilerini dahil etmelerini...onların bize yaşattıkları yüzünden eşimle kavga ediyorduk ailem yüzünden...benim ailemin yaptıkları eziyetlere dönüşmüştü evliliğimizin belkide en güzel geçmesi gereken ilk zamanları zehir olmuştu bize..evliliğim 6 ayında sarsıntıya uğramıştı eşim her gün ağlıyordu...

buda yetmiyormuş gibi babam ve amcam da sonraları dahil oldu,yıllar tanıdığım abim i bile tanıyamaz olmuştum...

sonra kzımız dünyaya geldi belki biraz kendilerine gelirler,torunları hatırına biraz düzelirler hayatımızdan ellerini çekerler düşünceleri başladı,annem kız evladı yoktu ilk kız torunu olmuştu...ne hastahaneye ne eve sevmeye yüzünü bakmaya bile gelmediler...

neden çünki onların istediklerini yapmadım..bu bizim hayatımızdı..biz yaşamalıydık

hiç unutmam evlatlıktan da ret edildim...

baktım olacak gibi değil eşimide çoçuğumuda aldım ve gittimm...

şu anda allaha şükür çok çok iyiyiz..ne kavgamız ne gürültümüz nede benim ailem var hayatımızda...yaklaşık 3 yıldır da kimseyle görüşmüyorum..görüşemiyorum...

cinsel anlamda maalesef ki bir dönem bocaladığımız zamanlarda oldu bu zahmetin zorluğun içinde özel bir an yaşamayı deneseniz bile aklınız bu düşünceler oluyor...ne siz nede karşı taraf bu özel anı keyili bir şekilde yaşıyabiliyor...

0|0
    0|0
    • Hemen hemen ortak sorunlarımız olmuş. Bizdede durum böyle olacaktı eşm ailesini tammen silecekti ama ben engel oldum.İstemedim. Vicdanım yokmu, hep beni bu hale getiren. eğer engellemeseydim, çoktan hayatımızdan çıkacaklarıdı.Peki eşiniz sonrasında bu duruma üzülmedimi?ben olsam onlara rest çektik diye yine mutlu olamzdım . Cinsel anlamda sizdede sorunların olması belkide bu yaşadıklarımızın getirisimi dersiniz?

• aynen. Benim yaşadıklarım sizce olağanmıdır, yada yaşattıkları çokda ekstrem değilmi, etkilenmeyecek kadar her açıdan kendi adıma?

• eşiniz zihninden nasıl silebildi?

Erkekler Ne Diyor 15

• Yaşadıkların senin açından normal,herşeyin başı sakinlik,psikolojık olarak yıpranmanız zaten tüm yaşantınızı etkiler,öyle kaynana dğşman başına,hiç konuşma bence,uzaklaşsın,nereye kadar sabredeceksin,her şeyin sonu ve sağlıklı yaşam için bir başlangıcı olmalı,kaynanan dul galiba,kıskançlıgından fesadından yapıyor,oglunu sendden kıskanıyor.

0|0
    0|0
    • dul değil ama eşini o yönetiyor.O ne derse o olur.Kocasıda öyle.

• kayınpederine allah sabır versin,işin zor,

• sureklı kaynana dıbınde olmak kolay ıs deqıl.. cınselıkten kacmak ıstemen normal cunku sana o sekılde hitap etmemesı qerekırdı.. sonucta sen onun qelınısn..

0|0
    0|0
    • yanında değilim ama zaman zaman bir araya geliyoruz tek saniyede bile yapacağını yapar insan.

• sen içini bozma belkıde sen bununla denenıosun.. sabırlı ol..

• Allah büyük.

• önceikle alllah sabır versın sana ve eşine çok zor bir durum annesını bıraz artık geri plana at takma onu farzet ki yüzünde büyük bi sivilce çıktı nasıl onunla yaşamayı öğreniyorsan onunla da aynı şekilde kocandan uzak durma bence kocanla daha da ilgilen çocuğunun rızkın o vermiyor ki sen onun korkusundan çocuktan uzak duruyorsun ya allah göstermesin kocan bu yüzden başka bir kadına eğilim gösterirse ne olacak

1|0
    0|0
  • mevzuyu çok dağırmışsın..ilkgece den bahsediyorsun,yıllardır diyorsun,kaynanam ayrı şehirde diyorsun..ilk gece o nasıl müdehale edebilirki..etse bile sürekli yanıızda mı bu kadın..anladığım kadraıyla kocan iyi bir adam ,şehirlerde ayrıysa sallamayın gitsin.kocan .he he desin kendi bildiğinden şaşmasın

0|0
    0|0
  • biraz ağır olacak ama, birinin şu yaşlı ve dişi bunağın aletinin tozunu alması lazım... derdi ne anlamadım.

1|0
    0|0
  • Normal bu hissettiklerin yani aslında normal değil ama bu hezeyan içerisinde kalıpta yaşadığın onca kötü şeyler karşısında normal hissettiklerin.. Kadınların bir çoğuda bu yüzden şikayetçi olduklarından dolayı hep aldatmışlardır. Ortada çocukları olduğu içinde hep katlanmışlardır.. Üzücü bir durum açıkcası ama ne denebilir, inşallah düzelirsiniz mi desem, hakkında hayırlısı mı desem bilemedim.. Zor yaşadıkların.. Ne biliyim sosyalleşmeye çalış, iyi hissedersin kendini..

0|0
    0|0
    • sosyalim, ünv. mzunuyum, cevap vermeyeceğimden değil tartışmalarına çekilmemek için kendime yakışan gibi olmaya çalışdım:(

• haklısın sonuna kadar doğru söylüyorsun.. aslına bakarsan benim sosyalleş dememdeki kastım kafanı dağıt rahatlarsın.. yani keşke elimden birşeyler gelse yardım ederdim.. inan, çünkü gerçekten yaşadıkların hiç az uz değil..

• bu anlattıkların o kadar kolay değil. herşey eşde bitiyor. o çabalasın birazda. o ne öyle pasif kalmış eş sanki. hep sen çaba göstermişsin.

0|0
    0|0
    • aslında burda anlattıklarım sınırlı.Eşim benden en az 5 katı bir güç ve emekle çaba gösteren taraf. Anlamıyır. Bir insan hiçmi etkilenmez annesini tanıyana kadar inanmazdım. Oğlunada saygısı yok.Olsa üzermi? En son eşim beni evlatlıktan red ed diyecekdi engelledim.Anlamıyır ya.Taş olsa çatlardı.

• kendisi kaybetmiş ve olması da gereken buymuş

• haklısınız şunu öğrendim, mutsuz insanlar, hastalıklı ruhlular karşılarındakinede kendi negatifliğini bulaştırıyorlar.

• bence bu se senin sınavın bu sına iyi bir şekilde vermelisin,lakin eşini seviyorsan onun için yapacaksan mutluluğun için bu sınavı vermeye bak diyecek fazla bir şey yok anlatmişsin her şeyi mutlu olursunuz inş

0|0
    0|0
    • Çok çetin bir sınav. Huzursuz insanla yaşamak çok zor. O somurtkan ben güleç. Ama işine gelen kişilere kahkaha atar. Çözemedim.

• uzun bir süre bir araya gelmeyin bağlatiyi koparın ilk başlarda baya çemkirecektir o durumları duymazdan gelip ve bağlanti kurmamaya çalişirsaniz bir süre sonra akli yerine gelecektir,ve bu yaptiği hatayı kabul ederek düzelme yoluna gidecekdir.lakin tam anlamiyla başarili olmayacaktir bu işde eskiye ara ara dönecekdir ama yaşadği şeyden de korkup biraz dikkatli olacaktir.sizi asla kaybetmeyi göze alamaz. bu yaşamiş bir durum deneresen iyi olacağini düşünüyorm.eşine burda büyük iş düşüyor

• eşim geçen hafta engellemeye çalışsamda dayanamadı annesi yine ileri geri konuşuyordu. Bu beni son görüşünüz olur bir daha yuvamıza müdahil olursanız ,dedi.Kimliğini çıkardı alın beni red edin evlatlıktan dedi.Hukukçu eşim.Çok üzüldüm.Annesi anlamıyor bu noktalara kadar taşıdı oğlunu.Ben olmasam bunu ilk günden yapacaktı ama oda artık yıllarca bunaldı.Normalde sakin biridir ama o hale getirdi sağolsun.Evden çıkıyordu engel oldu babası,bu evden çıkarsan ben kahr olurum diye.Annesi artık anlamıştr

• var böle anneler bunlar evlendirmemeli cocuklarını aslında ama evlendirince böle sorunlar oluyor ve bence ii ve cok bile dayanmıssın böle yasam sizi baya yormustur belki baska bir sehirde yeni bir yasam kaynadan uzak sizin için iyi olabilir

0|0
    0|0
  • O kaynanayı alıp huzur evine kapatın.

0|0
    0|0
    • başka bir gelin olsa seam vermezdi ama...

• Şu fani dünyada her kulun bir sınvaı var, sizin sınavda galiba kaynananızdan yana olmuş.

• evet bencede.Hepimiz inançlı insanlarız.Biliriz ne anlam taşıdığını.Kırıcı, sert bir gelin olsam daha ilk hareketinden ona tavrımı koyardım.Ben güler yüzle çözmeye çalışdım ama bazıları taş. Allah bizi taşlaştırmasın.O tarz insanları tanıdıkça babama şükran duyuyorum beni öyle insanlıktan bi haber yetiştirmediğine.Eşimle biz biz bize kalsak zaten hiç bir sorun yok.Sorun üreten annesi. eşimle nefes alanımızı bile o belirleyecek sanki.Dış müdahaleler çok yanlış evliiklerde.Saygıyı bilmeyen cahldir

• Olayı bütünüyle ele alınca ya annesini hayatınızdan tümden çıkarmalısınız, ya da eşinle ayrılmalısınız. Bu nedir ya çekilir eziyet değil. Bu arada eşinin erken boşalmasının yaşadıklarınızla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. İsteksizlik olsa neyse de

0|0
    0|0
    • Annesi olduğu için, aldığım aile terbiyemden ben çekilmek istedim hayatından. Ayrılmak istedim. Kabul etmedi eşim.Ya ayrılmalıydım yada hayatımda bir salise dahi tek başına tahammül edemeyeceğim birine katlanmalıydım. dizi vardı, ''Fatmagül'' onun yengesi mukadder'in bakışları bile annesinin gülmesi sayılır. Normal bakmaz süzer.

• Erkeği bu durum etkiler ama erken boşalma şeklinde mi tezahür eder bu durum işte bundan emin değilim. Geç boşalma ereksiyon problemi yaşatması daha olası gibi geliyor.

• baş başa kalamadık ki ruhen, kaldığımız süreç sadece 20 gündü, o zaman dediğim gibi 2 saat sürüyordu.

• Ayrı bi eve taşinin bence...

0|0
    0|0
  • annesı allah kımsenın basına vermesın dıyecegımız turden bırısı ısınız gercekten zor

0|0
    0|0
    • Eşime ayrılalım dedim onu görmemek için artık huylanıyorum bakışlarından. Ama ayrılmıyor.

• saçamala yahu nasıl katlandın sen bu duruma :S

• oğlunu başka biriyleevlendirmek istemiş.başka bir izahı yok,yoksa ilk günden çirkeflik yapacak kadar adi olamaz bir insan

• kaynanayı kovala evden gitsin

0|0
    0|0
  • HİÇBİR ŞEKİLDE SÖYLEDİKLERİNE ALDIRIŞ ETMEYİN BEN OLSAM İNADINA BİR ÇOCUK DAHA YAPARIM. :)))

0|0
    0|0
    • Nasıl mümkün bu? Eşim gözlerimin içinebkar hep. Bende bakma derim annesinin yağları erir.

Kızlar Ne Diyor 7

• bunların seni çok yıprattığı çok açık bence profesyonel yardım almalısınız. piskolog iyi olabilir hatta evlilik danışmanlarına bile gitseniz sizin için iyi olacaktır. yaşamınıza çok etkisi var ve mutluluğu yakalamak için dışardan profesyonel bir göz iyi olabilir .

0|0
    0|0
  • fişfikçi bi kadınmış oğlunu senle paylaşamamiş :s

bence herşeye müstehak o kadın...

sizin ona karşi davranişinizda saygınızda çok doğru...

ama o anlamamiş...

ondan uzak dursaydınız, onun hayatınızı etkilemesine izin vermeseydiniz ki eşinin işi dolayısıyla zaten ayrı şehirlerde yaşiyomuşsunuz bunlara gerek yoktu bence..

haytınızı 3 kişilik yaşamanıza gerek yoktu

0|1
    0|0
    • bilseniz nasıl bir baskınlık yarattığını? Düşünsenize bize geldiğinde misafirime hangi tabağa meyve koymam gerektiğini bile o belirlemek istiyor.beğenmiyor ve eşine diyor bu tabağa koyulurmu? bunlaldım...

• fesuphanallah...

sabrını takdir ettim..

taş olsa bçatlardı senin yerinde

• sabır bendede taşdıki artık taşıyamıyorum.

• 1 bidon bensiz al dük kaynananın üzerine yak onu sonra kocanla sabahlara kadar yüksek sesle seks yap oh yeaa :)))

0|1
    1|0
    • gqz verme dertli zaten kadın

• bir şekilde çözmelisin bunu en iyi sen bilrisin çünkü o ortamı yaşayan sensiin.kocanı ayrı evde yaşamay ikna et derim

• Ayrı evdeyiz zaten. Ama bir ay gelip kaldığında ortalığı karıştırmaya yetiyor.

• Evlenmeden şart koysaydın keske

0|0
    0|0
    • ne şartı?

• Bu istemediğin seyleri bana yapmiyacaksin diye

• bence bugün bi değişiklik yap mumlar falan eşinle bol şehvetli be gece geçirin bence hakediyosunuz tamam 3 kişlik bi ilişki olmş ama sen eşini kendine dahada fazla bağla bence bugeceye değerlendir ilişki bittikten sonra seni çok özlemişim gibi güzel sözlerde bulun bakalım ne diycek ne tepki vercek

0|0
    0|0
    • iki kişilik yaşayabilseydim ilişkimi emin olun her gün bu dediğinizi yapardım:(

• Takmamalısın acelimiz var ki yaptık deseydin yatakta biz cok mutluyuz oğlun bana sarılıyor mışıl mışıl uyuyoruz ya da oğlun uslu durmuyor dıyerek hafif bir gülümseme at. Onun oyununuda sen oyna hiç bir şeyinden memnun olma falan :) cinselliği etkilemesi normal ama bunca yıl normal değil psikolog iş görür.

Bazı annelerde oğullarına karşı aşk vardır bızım bı tanıdığımız "ayy oğlumla gelin yatıcak ay oksucaklar beraber olucaklar" diye diken ustundeydı ve gelinden nefret ederdi. yani kolay gelsin

0|0
    0|0
    • Onun gibi al,cengiz oyunlarını kendime yakıştırmıyorum:( Yoksa tek sözümle dövmekten bin beter etki yaratbilirim ama bana yakışmaz.

• Hayır olmadı bilakis moralimi bozduğunda oğlu bana yanaşıp cinsellik yaşadığımızda unutuyorum her şey sanki ben galip gelmişim gibi mutlu oluyorum sonucta oğlu benimle yuvasını kurdu ve benim yanımdaysa mutlu :)

• o halde sizin kayınvalideniz hayatınızın her anına hükmetmemiş. Bizimki çocuğumuz olacağında bile hayırlı olsun yerine korunamadınızmı demişti:(

• normal tabi ya bence evleri ayırın eşin de ister bence bunu

0|0
    0|0
    • evler ayrı ama telefon yetiyor.

• taşınsanız başka bi şehire tabi meslekler ne bilmiyorum ama memursanız falan tayin isteseniz?

Yükleniyor...