Eşcinsellik hastalık mı?

Ben peşinen fikrimi söyleyeyim ki bence psikolojik bir rahatsızlık, İç bulandırıcı bir durum. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Ne kadar hoşgörülü bir toplummuşuz da haberim yokmuş... Eşcinselliğe hoşgörü gösterilmesi gerekir. İnsanlar kendi özel yaşamlarında özgürdür elbette. (bir rahatsızlık olduğu konusundaki fikirlerim aynen geçerli bu arada) Ama sanal alemde hoşgörü gösteren insanlar gerçek hayatta ne derece hoşgörülüler tartışılabilir. Kimsesi suçlamıyorum, genel olarak böyle olduğu kanaatindeyim. Kaideyi bozmayan istisnalar hariç tabi:))

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• Ne hastalık denır nede tercih'tır.

Onların seçeceğı olsa herkez gibi normal olup evlenıp yuva kururlardı, bukadar belayı kendı başına getırmek isteyen cok nadir.

Sen nasıl bayanlara karşı duygular hissediyorsan ve bunu neden hissettığını açıklamiyorsan onlar hemcinsine öyle duygular hissediyor ve çoçukken başlar bu şeyler.

Mesela benim eskiden bi arkadaşım vardı, çoçuktuk hatta beraber büyüdük. Herkez derdı bu çoçuk gay olacak. Hareketlerı değışikti, kız oyunları severdı çiçeklerle oynamayı severdı konuşması kız gibiydi yürüyüşü kız gibiydi ve bu yürümeye başladığı an böyleydı :)) yani öyle doğdu.

Gay cıktı, evden atıldı :) artık kötu durumlarda. Kimse bunu bilerek secmez

0|0
    0|0
    • Haklısın bilerek seçmez. Ama tedavisi olabileceğine inanıyorum ben. çünkü insanın yaradılışına ters bir şey...

• benim bayanlara karşı olan ilgim insan tabiatının gereği. Ama bir erkeğe aynı şeyleri hissetsem bu doğama aykırı olurdu. Tabi eşcinsel olan insanları suçlu görmüyorum. Onların durumunun ne derece zor olduğunu anlamak da lazım...

• Eşcinsel olan bir kişide , karşı tarafa duyduğu ilgiyi kendi tabiatının gereği olarak görüyor :) kapişş ;)

Kızlar Ne Diyor 10

• profilimdeki beşinci resmi bu soruya adıyorum.

0|0
    0|0
    • anlamı ne resmin inglizcem iyi değildiR?

• "Eşcinsellik 450'nin üzerinde canlı türünde bulunur. Homofobi ise sadece tek bir türde mevcuttur.'

Peki şimdi hangisi doğaya aykırı görünüyor?"

• Çok zekisin... yalnız bana vermek istediğin cevabı Türkçe verseydin keşke:))

• Yapılan araştırmalar eşcinselliğin doğuştan olabileceğini ispatladı.

Aynı şartlar altında yaşayan tek yumurta ikizlerinin bile tekinde olabileceği saplanmış.

National Geographic de izlemiştim

0|0
    0|0
  • ne var bunda? gayet doğal bir şey. nasıl insanların din dil seçme hakkı varsa bunuda seçebilirler. onlarda insan onlarında duyguları var. sırf biz hoş bakmıyoruz diye onlara hastalıklı demeye hakkımız yok.

2|0
    0|1
    • katılıyorum tebr,kler

• o konuda haklısın ama kimi insanlar 40 yaşına gelse bile mantıksız oluyor.. belki bende senin yaşına geldiğimde senin gibi düşünürüm .)

• Zeki birisi olduğun kesin. Benim yaşıma geldiğinde düşüncelerinin oldukça olgun olacağından şüphem yok... Aynı fikirde olmasak da tanıştığımıza sevindim!

• Hayır hastalık falan değil. kendini yakın hissettiği cinse karşı bir seçim sadece. oldukça saygı duyuyorum ve doğal karşılıyorum bu durumu.

2|0
    0|2
    • Yani bir kadın sana ilgi duysa ve bunu sana söylese saygı duyup doğal mı karşılarsın?

• bir an kendimi düşündüm de bir erkek benle ilgilenseydi çok kızardım... aman düşünmek bile istemiyorum:)) Ben çekici falan hissetmezdim kendimi, direk dalardım herife:)))

• Asla yapmam. :)

• Hasta insanlar olduklarını düşünmemekle birlikte, kendilerine özel bir sevgim/ilgim de yoktur.

0|0
    0|0
  • benim fikrim anormal olduğu

0|1
    0|0
  • adamlar boşuna okuyor.arkadaş tanıyı koydu.

0|0
    0|0
  • Bazı gay ve biseksüeller çok çekici geliyor bana:)bknz.resim:Brian Molko

0|0
    0|0
    • merak ettim hatta gecen bu soruyu sordum.bayanlar gay lerden neden hoşlanır.2sinin arasında olmak gibi bir amaçmı söz konusu?

• bilmiyorum.henüz çözemedim.

• neden mi hoşlanır? sana göz dikmeyecek vede seninle dişi çekişmesine girmeyecek tek varlık odurda ondan..:)

• Dünya Sağlık Örgütü (WHO) eşcinselliği hastalık sınıflandırmasından çıkarmıştır.

1|0
    0|1
  • Eş cinsellik bir hastalık değildir.Eş cinsellik bir yönelimdir.Eş cinsel olan duygusal ve cinsel yönden kendi cinsine dönüktür.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bence psikolojik rahatsızlıktır. bu tür ilişkiler insanlar için normal olmayan iğrenç bir ilişki türüdür. bazıları buna tercih meselesi isterse yapsın gibisinden cevaplar veriyor lakin benim görüşüme göre bu, bir annenin yeni doğmuş çocuğunu öldürme seçeneği ile eşdeğerdir. o annenin gözünden bakalım: 'hanımefendi niye çocuğunuzu öldürdünüz?' , 'bu dünyada çile çekmeden direk cennete gitmesini istedim' diyebilir. bu olayda çocuk acı çekmiyor, dünyadan herhangi bir zarar görmeden hayatına son veriyor. annenin görüşüne göre hiçbir sorun yok. eşcinsellerin görüşüne bakalım: 'beyefendi/hanımefendi niçin hemcinslerinize ilgi duyuyorsunuz?' , 'valla benim karşıcinslerime karşı hiçbir ilgim yok, ayrıca size ne kardeşim biz iki kişi geçinip gidiyoruz' . burada da aynı olay, karşı çıkacak bir durum gözükmüyor ikililer arasında. annenin çocuğu zaten akla ve hisse sahip olmadığında tüm karar annede hakkı oluyor, diğerinde ise iki kişide. tabi bu farklı bir perspektif. kavrayamıyorsanız lütfen demogojik yorumlar yapmayınız. benim görüşüme göre bu iki olay da YANLIŞTIR.

0|0
    0|0
  • hastalık denildi,sapkınlık davranış bozukluğu denildi DSM-IV de tedavi edilebilir hastalıklar kategorisine konuldu,dinler lanetledi,kavimler yok oldu...biseks,gay ve lezbiyenlere göre normal, normalllere göre anormal ama asırlardır var olan hatta bundan bir kaç yıl öncesinde masum tavuklara bile suçu yüklenilen eşcinsellik...kimine göre doğru kimine göre yanlış... ama var...aramızda ...yaşıyor ve dolanıyor...sadece sinri olduğum bunu her zaman yazıyorum çok çok kadınsı erkekler...onlar yüz karası...

0|0
    0|0
  • hastalık kabul edilmiyor ama bence hastalıktır

dinen çok büyük günahtır

0|0
    0|0
  • Hastalıktır. doğal değildir. tedavi edilebilir. şu son yıllarda bu görüşü saptırıyorlar, sanki tercihmiş gibi sunuyorlar. cinsellik içgüdüdür, tercih değil. benim bir horozum vardı kendini kedi sanıyordu. yani doğal davranmıyordu. bu da öyle bişe.

0|1
    1|1
  • tercih meselesi,hastalık değildir

0|1
    0|1
  • Tedavisi olan bir şey olduğunu düşünsem , hastalık derim , Tercih desem yok , çok mantıklı gelmiyor , genelde eşcinseller doğuştan kendilerini öyle hissettiklerini söylüyor . Ama NORMAL olmadıklarını biliyoruz ! bir çoğuda bunu kabul ediyor zaten.

0|0
    0|0
  • hiçbir fikrim yok...yanlış birşeyde söylemek istemem

ama onların hastalık denmesine kızdıklarını duymuştum...

0|0
    0|0
  • hastalıktır tabi.

0|1
    0|0
  • Hastalıkda olabilir.

Cinsel tercih meselesi ama...

0|0
    0|0
  • bilmiyorum valla. eşcinsellere sormak lazım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...