Hamilelikten sonra pko geçer mi?

soruyu başlıktada sordum zaten arkadaslar bazıları pko doğum yaptıktan sonra geçer herşey normale döner diyorlar bu doğrumu bide ben doğum kontrol hapı kullanıyorum onu kullanmayınca sivilce oluyo ama hamilelikte o haplar kullanılmaz ve kullanmayıncada hamilelik dönemindede sivilce olur mu? yoksa hamilelikte hormonlar ve vücudun genel yapısı değiştiği için olmaz mı bilgilendirirseniz sevinirim

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• büyük ihtimalle geçer.sivilce sorununa gelince hamilelik,cildin ve saçların en sağlıklı en güzel göründüğü dönemdir o konuda rahat olabilirsin.ama dogum sonrası için aynı seyi söyleyemicem çünkü yogun saç dökülmesi ve sivilce sorunu tekrar görülür.emzirme dönemindede d.k hapları önerilmiyor.

• adetin düzene girince olmaz sanırım.ama söyle bişeyde var doğum sonrası 6 ay 1 sene gibi adet gecikmesi çok sık yaşanan bir durum.emzirme kaynaklı prolaktin yüksekliği sebebiylede normal kabul ediliyor.yani dogum sonrası hemen adet olmazsan sorun devam edicek demektir.

• evet benim ilaç kullanmadan olmuyo sivilcelerde ondan o zamanda olur diye çok korkuyorum olur mu acaba

• evet düzene girdiğinde geçer eğer sivilcelern düzensizliktense.zaten dogum sonrası buyuk cogunlukta duzene giriyor.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 2

• geçmez diye biliyorum ben

• doğum kontrol hapı hormon dengesizliği için veriliyo hormon dengesizliği de sivilce yapıyo. hamile kalmaya karar verdiğinde doktora gideceksin hapı bırakacaksın ve gerekliyse tedavi olacaksın. sanmıyorum hamilelikte sivilcee problemi olacağını vücudun farklı bi evreye giriyo ve hamilelikte cildin güzelleştiğini duymuştum. ama doğum kontrol hapı ve sivilcenin doğrudan bi ilgisi yok

• pko da bi tanıdığımız hala tedavi oluyo çocuğu oldu ama geçmedi. belki kimisinin geçiyordur

Yükleniyor...