Her sevgili eş olur mu?

Sorumu samimi olarak cevaplayacağınıza inanıyorum. Bekaret önemli bir kavram biz türk toplumunda. Bekaretten kasıt sadece zarın korunması değil, her anlamda bedenen ruhen. Bazı bayanlar artık o kadar rahat kocalarıyla yaşamaları gereken mahrem hayatı erkek arkadaşlarıyla yaşadıklarını ve bunu birey olmakla ilintili olduğunu yazıyorlarki. Bireyselleşmek için evlenmeden sanki yatmak gerekliymiş gibi. Bana çok saçma geliyor. Birey olmak kendinize saygı duymaktan geçmezmi? ''öncesi beni ilgilendirmez'' diyen beyler sizler evlendiğinizde peki düşünmeyecekmisiniz benden başkası ile de aynı şekilde olmuşdur diye? Şimdi eleştiri yağmuruna tutulacağım belki ama bir bayanın özeli eşi ile olmalı diyorum. Sizlerin düşünceleri nelerdir? Her sevgili eş olurmu?

0|0
3|21

En İyi Erkek Görüşü

• Çok kadın endeksli bir yazı olmuş ben birey endeksli bakıcam konuya. Erkeklerde iffetlerini korumalılar bence. Birey olmak hayvansı dürtülerin peşinde koşup biranlık zevklere kendini malzeme etmemektir herşeyden önce.

Bahsettiğiniz bu yaşadıkça birey olduklarını zanneden herkes kendini kandırıyor malesef. Şüphesiz herkes kendisi gibi birisine denk düşecektir diye düşünüyorum ben çünkü Allah'ın adilliğine iman eden birisiyim.

Yani kısacası ne kadar saf temiz eş istiyorsak kendimize o kadar saf temiz olmalıyız.

0|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• bu konu çok derin aslında. öncelikli olarak şunu söylemeliyim. bekaretin yitirilmesini guruplamamız gerek. bilinçli olarak kaybetmek, kaza sonucu kaybetmek, tecavüz sonucu kaybetmek, kandırılarak kaybetmek olarak ayırmalıyız.

bilinçli olanda zarı korumak dokunulmamışlığın ispatı değil. ters ilişki yada yüzeysel sevişme yaşayıp sonrada bakireyim demek sadece ahmaklık yalancılık şahsiyetsizlik. böylesi ile elbette evlenilmez. en büyük aldatma yalandır ve daha başta eşini aldatmış olur. bekaretini bilerek kaybedenlerde bu durumda

kaza sonucu yada tecavüz sonucu olanda kız suçlu değildir. erkek tarafından evlenme vaadiyle kandırılıp nasılsa nikah kıyacağız demesi sonucu olanda her ne kadar erkek suçlu isede kız da iradesiz davranmakla suçlu. dereyi görmeden paçayı sıvamış

bu ön bilgiler sonucunda önceki hayatın beni ilgilendirmez düşüncesi asla olamaz. mutlaka ilgilendirmeli ama kadını dışlamada olmaz. kazara bekaretini kaybetmişse yada tecavüze uğramışsa iradesi dışında olan bu olaydan sorumlu tutulup toplum dışına itilmesi de zalimce olur. sebebini dürüstçe söyleyecek erkekde ona göre kabullenecek ve asla evlilik esnasında önceki sorunları gündeme getirmeyecek.

fakat bilerek sevişip bekaretini yitirmişede geçmişi beni ilgilendirmez demek o da erkeğin kişiliksiz olduğunun ispatıdır

0|0
    0|0
    • Zaten yazımdan kaza ve tecavüz sonucu kaybetmek çıkmıyorki.

• teşekkür ederim açıklamanıza. peki neden evlilik dışı bir çok ilişki yaşayıpta evlendikleri hanımda kriter olarak masumiyet ararlar demeden geçemiyor insan?

• bu da erkeklerin saçmalığı demeden geçemiyor insan :)

şunu kabullenmek gerek. eğer birini kandırıp yalan dolan ilişkiye giren kandırılmış birinin de kendisine eş adayı olarak karşısına çıkacağını bilmeli. masumiyet arayan uslu durmalı. yaramazlık yapan da masumiyet aramamalı.

• sana çok saçma geliyo ya, ben ve benim giiblere de bekaret takintisi cok sacma geliyo. onun icin birbirlerimizin dusuncesini degistirmemize zaten imkan yok. bi sekilde bir arada yasamamiz geerkiyo iste. evelnecegim kiza gelince, hiç yoktu bakire kız takıntım, evleneceğim kişinin daha önce ilişkileri olmasından daha önemli şeyler vardı benim için. ama gel gör ki şu an evlenmeyi düşündüğüm kız, buna hayatı boyunca çook önem vermiş bi kız. ben de onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmıyorum. bi şekilde yuvarlanıp gidiyoruz işte. hani diyolar ya zina yapan ancak zina yapanla evlenir diye. ee nooldu şimdi şeyime su yürüdüğünden beri sizin tabirinizle zina (bizim tabirimizle sevmek sevişmek) yapıyorum ve evleneceğim kız bakire :)) ve benim için zerre kadar önemi yok

1|0
    0|0
    • onu sevip değer vermenizde belki bu bile bilnç altında bir faktör olamazmı? siz her ne kadar önemsemiyorum desenizde. Tamamen bir rastlantımı yani bakire olması?

• bu düşünce de yersiz bence. bu iki şeyi birbirinden ayırmak gerekiyo. cinsel ilişki yaşayan insan aldatacak diye bi kaide olmadığı gibi, kendini ilk kez kocasına açmış bir kadının da kocasını hiç aldatmayacağı gibi genelleme doğru değildir. avrupa da kimse takmıyo bekareti, tüm avrupalı kadınlar kocalarını aldatıyolar o zaman. hiç biri de anne olmaya layık değil. böyle bişey saçma geliyo bana

• benim katolik bir arkadaşım var ve evlenmeden beraber olmayacağını söylüyor. Bu arada verdiğiniz örnekdekiler mğslğman olmayan bayanlar (avrupa ) biz müslümanız ama.

• Sen soyleneceklerimi yazmışsın sayın gizli ;) AGZINDAN BAL DAMLIYO ;) doğru yoldasın... Sıkma canını kim ne derse desin :)

0|1
    0|0
  • Tabi ki hayır kızlar ikiye ayrılır. 1) Evlenilecek kız / 2) Eğlenilecek kız bu iki seçenekteki kız türünü erkekler seçmez kızlar kendi kişilikleri yada olmak istedikleri hüviyetlere bürünerek ya 1. şık yada 2. şık olarak görünürler erkeklerde bu durumda serbest kalmak için eğlenilecek kızları kapmaya çalışır eğlenir ve sonunda bırakır hoş kızlarda bu dönemde tek gecelik ilişkilere erkekler kadar yatkınlar ama neyse. Zaten eğer bayanlar ilişki konusunda biraz daha kapalı olsalardı emin olun bu dönemdeki çoğu bekar gezen erkekler hele ki 40 a kadar evlenmem diyen erkeklerin tamamı şimdiye evlenmiş olurlardı seks hayatın bir parçası evet kızlar o fırsatı sunmasalar işte o zaman erkekleri evlenmeye direk ikna etmiş olacaklardı ne yazıkki bunun aksi oluyor şuanki zamanda :)

0|0
    0|0
    • Benim gibi düşünenlerde kezban oluyor bazılarına göre .Ama gurur duyarım böyle nitelendirilsem bile. En azından doğrumu yaşadığım için eksi bile değil tarafımdan etkisi.

• bir kadın neden aldatır bunuda anlamam? Anlaşılmıyorsa ayrılınır ama kimse hakketmiyor aldatılmayı.

• olurmu hiç başım ağrımadı tabiki, ama neden aldatmama durumunda şanslı olsunki eş, aldatan kendini aldatır öncelikle.

• Eğer ben daha ileri düşünürsem elele tutuşmakta mahremiyettir, bazılarına göre kızın cinsel dürtüleri ile mastürbasyon yapması bile kabul edilemez. Genel ahlak kuralları nerde başlar, kızın masütrbasyon yapmaması mı, biriyle yatmamasımı, elele tutuşmaması mı? Hiç biriyle öpüşmemiş olsa bile bir çok kişi ile çıkmak da ahlaksızlık olabilir mi? Önceden pantolon giyen kadın ahlaksızlıktı, şimdi ilkokul kızları dudak büzerek resim çekip koyuyorlar profillerine. Mesala örnek olarak annelerimiz zamanında KS olsaydı kızların erkeklerle çıkmasını ahlaksızlık değil mi diye sorabilirdi burda, şimdi biz çıkanların yatmasını soruyoruz.

0|0
    0|0
    • Siz çok detay ve derin incelemişsiniz ama eskiden olanların artık olamamsı bunu taa bekarete kadar götürmemeli sonuç olarak .El ele tutuşmakla beraber olmak aynı olabilirmi? dudak büzüştürmek örneğinde size katılıyorum.

• Kezban demek çok saçma ve bencilce. Kendi isteklerini karşılayamadıklarından ya da aynı kategoriye getiremediklerinden yapıştırılan bir yafta. İnsanların birbirine saygılı olması esastır. Mesala karşıt görüşte sayılmamıza rağmen, seviyeli bir tartışma oldu bu. Ayrıca teşekkür ederim bunun için.

• rica ederim, ne demek. Zaten hepimiz farklı bireylersek farklı psikolojilerimiz var demektir buda farlı düşünce sistematiği , değerler dizgesi anlamına geliyor.Ortak toplum ve kültürümüzün getirisi bazı genel geçer kuralalr bütünü yönüyle benzerliklerimiz olsada. benim çok uç arkadaşlarımda vardır fikren ama önemli olan ikili ilişkilerde dediğiniz gibi saygıdır.

• Senin gibi düşünen bir kız kaldığını görmek beni duygulandırdı ulan yok mu böle biri diyodum seni tebirk ediyorum umarım bu düşüncenden hiç vaz geçmezsin kızların saçma sapan düşünceleri beni ben olduğum için sev zarım için sevme diyolar yaa nefret eder oldum kızlardan helal sana...

0|1
    0|0
  • guzel dusunuyorsunda zamana kasarlari off pardon zamane kizlarinin beyni yokki kukusuyla dusunuyor

0|4
    0|0
  • En ideali kızın ilklerini kocasıyla yaşaması. Bu doğru bir laf.

0|0
    0|0
  • Her kadının arzusu olan şey her erkeğin arzusu olmuyor. Biriyle yaşayıp başkasıyle evleniyorlar.sevgili olup evlenenler var...Ama erkeğin adam olmasına bağlı..

0|0
    0|0
  • qercekten cok quzel bır sekılde dıle qetırmıssın tebrık edıorum..

0|1
    0|0
    • Bazı bayan arkadaşların eleştiriceklerini düşünüyorum ama sorun değil. Eleştirilere açığım.

• burda herkes kendı dusuncesını yansıtmıokı.. mıllet zaman qecırmek ıcın qırıo..

• sana sonuna kadar katılıyorum bir erkek olarak helal diyorum seni eleştirmiyorum çünkü çok doğru konuşmuşsun

0|1
    0|0
  • Ben seni asla eleştirmem, önünde de saygıyla eğilirim arkadaşım bu çok doğru keşke tüm kızlar senin gibi düşünse

0|1
    0|0
    • Ben evliyim, eşimle nişanlıyken beraber olalım demişti ben istemediğim için saygı duymuştu. Sonrasında evlendiğimizde ''iyiki kabul etmedin yoksa seni şu an gördüğüm gözle göremezdim'' demişti.

• Yani kadın birlikte olunca başkası kadınla evlenmez gözüyle bakılıyor ya ondan bu düşünce ;)

• öyle olduğunu biliyorum zaten ama demekki çözüm olarak düşünmüş.

• katılıyorum sana evlilikle başlamalı seks.öncesinde olmamalı

0|0
    0|0
  • bencede bi bayanın ve erkegin ilk ve son yatak arkadaşı eşi olmalı! ha sen halt yedin dersen dürüst olmak gerekirse ben bende degilim meçhullerdeyim :) ayrıca bi bayanın bunları düşünmesi çok güzel verdim beşini :)

0|0
    0|0
  • Noktasına virgülüne katılıyorum tebrikler...:)

0|1
    0|0
  • çok uzun özet geç derdini söyle bune böyle ya

0|0
    1|0
    • uzun değil. Siz öyle algılamışsınız.

• her sevgili eş olsaydı bu yaşımıza kadar bekar dolanmazdık :D o yüzden evlilik çok zor çoooook

0|0
    0|0
    • Evlilikmi zor, güven duyamamk mı?

• hayat kötü :D

• öyle düşünmeyin, doğru insan illaki varıdr kısmet belli olmaz.

• olsaydı herkes ilkiyle evlenirdi

0|0
    0|0
    • bencede:) Ondan daha önemli 1 ay sonra nasıl gördünüz soruyu?

• doğru yoldasın bende biriyle beraber olmadım hiç:)

0|0
    0|0
  • çok haklısınız kendini için ne düşünüyorsan karşı içinde düsünmelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Toplumumuzda bekaretin bu kadar önem taşıması (haddinden fazla),seksin doğru bir şekilde açıklanmıyor,tabu olarak aktarılıyor olmasından kaynaklanıyor. Senin gibi düşünenlerle aynı fikirde olduğumu söyleyemem.

1|1
    0|1
    • Evlilik öncesi yaşanmasınıda ben doğru görmüyorum. Aynı fikirde olmayabiliriz.

• Evlenip boşananlar,dul kalanlar ya da eşcinsellerle ilgili ne düşünüyorsun? Onlara haksızlık olmuyor mu senin düşünce tarzın?

• Bir bayan olarak bu soruyu burda sormak sizce hangi jategoridur.cinselligin C sini bile esinizle konusmaniz gerekmezmi.sanane milletin fikrinden

0|0
    0|1
    • milletin fikri neden sizi gerdi bu kadar? kaldıki fikirlerimizi paylaşmayacaksak neden ks'deyiz?

• Sen devam et fikitlerini paylasmaya rastgele

• fikir sahibi olmak istemeyenin sosyal bir forumda da olmazı tezat değilmidir?

• tüm bu yazdıklarına birtek nokta haricinde bir diyeceğim yok .

bir bayanın eşi özeli eşi ile olmalı cümlesi neden sadece bayan yönünden görüyorsun . erkeğin de özeli sadece eşi olmamalımı. erkek her istediğini yapsın istediğiyle yatsın kalksın tatmin olsun ama kadın ?

0|0
    0|1
    • erkekde aynı şekilde tabi, ama bayanlar böyle düşünüyor yani erkeklerde bakir olmalı ama değillerse bile bu bizim evlilik dışı yatmamızı doğru göstermezki.Biz kendimizden mesuluz. Karşımızdakine göremi yaşayacağız hayatı yoksa doğrularımıza göremi?

• kendi ahlakı kendi düşüncesi ve kendi seçimleri vardır herkezin. bunu yaparken dışarıya diğerlerine zarar vermiyorsa söyleyecek söz yok . seçimleri beni ilgilendirmezde rahatsızda etmez. herkezin yaşadığı kendine

• herkesin kendi tercihi ve dünyası, biz seçimlerin bizi ilgilendirdiğinden değilde genel bir değerlendirmeden bahsediyoruz. Ahlak derkende kendi, ahlakı kendi seçimi diyecek kadar özgürmü ahlakdan anladığımız? Ben, gelinimin bu kriterlere uygun olmasını isterim.

Yükleniyor...