Mastürbasyon sağlık için yararlıysa neden günah?

Benim merak ettiğim şey;Mastürbasyon sağlık için gerekli ve yararlıysa neden günah? Sağlığa iyi olan birşeyin günah olması garibimde gitti.

DETAAY DETAY DETAY DETAY DETAAAAAAAAAAAAY

0|0
217

En İyi Erkek Görüşü

• Herşey günahsa hiç yaşamayak :D umrumda olmaz valla dinlemem tnryı

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Masturbasyon gunah degil zina gunah

2|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• İhtiyaç icin yapıyorsan günah değil ama sen onu zevk haline çevirip her canın sıkıldıgında yaparsan elbette günah.

1|1
    0|0
  • bagimlilik yaptigi icin + insanlari evlenmeye zorlamak icin

1|1
    0|0
  • Sağlığa iyi diye bir şey yok.
    Mastürbasyon günah çünkü sınavda kopya çekmeye benzer.
    Sadece sınava çalışmış tüm emeklerin boşa gitmiş ve dersten kaldığında zararı olacaksa mubah hale gelir.

0|0
    0|0
  • sağlık için yararlı olduğunu kim söyledi ya

0|0
    0|0
  • Masturbasyon ve p*rno izlemek sıgara gibidir... başlarsan içersin ve çoğalır bazen azalır ama tam bırakamazsın... tamamen bağımlılık bence

0|0
    0|0
  • Günah degil cahil

0|0
    0|0
    • ''Cahil'' tabirini kullanmadanda yazabilirdiniz cümlenizi... Bende bu sitede okudum yorumları %90 günah diyordu.

• Cahil kelimesi agir oldu kabul ediyorum. Asil konuya gelirsek bak ablacim bu site de ki insanlarin bir cogu cahil ve abaza. Bunlarin dediklerine bakma sen. Masturbasyon bir ihtiyactir. Yemek gibi su icmek gibi. Kuranda da mast gunahtir diye bir ayette yok. Hem zinayida onler günah. Sen beni dinle ve kafan ne zaman eserse masturbasyon yap ve tatmin et kendini

• Kim dedi saglikli diye Google vur bir sagliklimii sagliksiz mi

0|0
    0|0
    • Sonuçta vücudun bir ihtiyacı

• Zaten onun icin ruyalanma diye bisey vermis ALLAH ve genc yasta evliligi sunnet kilmiss.

• bagılılık yapıor ve insan baska bişi dusunemez oluyor anladın?

0|0
    0|0
    • O zaman az yapmak günah olmaz dimi?

• hayır gene gunah insanın kendini dizginleyebilmesi için koyulan bir kural bu hani yasak olmasa daha cok yaparlardı. Gene gunah ama gunahlar affedilebilir haram affedilebilirmi bilemem

• Anladım, teşekkür ederim

• millet kaptırmasın kendini diyedir

0|0
    0|0
  • Gunah degilki kim diyor onu

0|0
    0|0
  • bu kadar dusunme bosver :)

0|0
    0|0
  • günah değil

0|0
    0|0
  • Cenabet gezmek günah mastürbasyon yaptıktan sonra abdestini al günah değil diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • Fazlası günah diye biliyorum ben sanki ama yanlış olmasin

0|0
    0|0
    • Yani az yapınca günah olmuyor

• bir ara bakalim netten ama ben öyle biliyorum evet ihtiyacımız kadarı değil diye yinede vardır sitelerde bir bak bakalim

• Tamam teşekkür ederim

• günah olduğunu kim söylüyor..

0|0
    0|0
  • Böyle bir şey Kur'ân da yazmıyor. Günah değil.

1|0
    0|0
    • Kur'an da yazmayan şeye inanmamak lazım.

• Her şey kur'anı kerimde yazmaz mesela namazın nasıl kılındığı gibi kendinizce fetva vermeyin

• Kuran da namaz dite bir farz var ve hadislerde bunun açılımı var. Ama Kur'ân da mastürbasyon diye bişey yok. Allah ın kanunları kuranda yazar. Millet kendi kafasına göre haram, helal koyup, allah la (haşa) ortak din kurmaya çalışıyorlar/çalışmışlar. Bunun adı da şirktir. Sayğılar...

Kızlar Ne Diyor 1

• Sağlığa nasıl yararlı

0|1
    0|0
Yükleniyor...