Mantar nicin olur vaginada?

lütfen başına gelenler cevaplasın sürekli bir bayan mantar olurmu

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Bütün kadınlar kızlar olabilir. Hatta hayatlarında bir defa olmuşlardır. Temizlik en başta geliyor. Ben mesela umumi tuvaletlere giremezdim zorda kaldım girdiğimde bir kaç gün sonra mantar oldum verilen ilaçlarla hemen geçiyor büyütülecek bir hastalık değil

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• mantarın sebebi bakteri yani mikrop. genelde terleyen bölgelerde yani koltuk altı ayaklar meme altları genital bölgelerde çıkar.

mantar oluşturan bakteriler nemi sever. nemli ıslak ortamda çabuk ürerler. bu nedenle kuru tutmak gerek
    yapılacaklar
    --tüy temizliğine dikkat edilmeli
    --terlendiğinde wc. ye gidip yıkanmalı
    --yıkamadan önce elleri yicie yıkamalı pis elle o bölgeye ellenmemeli
    --yıkadıktan sonra çok iyi kurulanmalı ıslak kalmamalı
    --umumi tuvaletlerdeki kağıtlarda mikrop olabilir yanında kendi kağıdını taşımalı
    --mast yapacak olursa ellerini yıkayıp temiz elle yapmalı
    --terletecek naylon karışımı iç çamaşır kullanmamalı
    --iç çamaşırı penye olmalı yani pamuk olmalı ter emmeli
    --sık külot değişmeli

tabi bu sürekli uygulayacakları. ilk yapacağı doktora gidip mantar tedavisi olmalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Candida dedigimiz mantarlar vajina florasinda hep mevcut ancak hastalik yaratmiyorlar. Nemli kaldigi zaman bunlar cogaliyor ve patolojik sonuclar olusturuyor. Sebebi cok, temizlige onem verildigi taktirde onlenebilir

0|0
    0|0
  • Temizliğe daha çok önem versin olmadi doktora gitsin

0|0
    0|0
  • Bicok nedenden olabilir, pamuklunolmayan ic camasiri, dogum kontrol hapi, ic camasirin fazla islak kalmasi, gunluk pedler, antibiyotik kullanimi vs vs. oyle bir illet ki surekli tekrarlayabilir. Kiz arkadasinda surekli
    Oluyorsa sakin ondan suphe edeyim deme, her kadinin basina illaki gelir ve ust uste tekrarlayabilir.

0|0
    0|0
    • Hatta asiri temizlikten bile olabilir dedi bana doktor. Temizlgi abartinca vajinadaki iyi bakteriler de oluyor ve kotu bakterilerin cogalmasina neden oluyor. Valla kadin olmam yeterli bu illete yakalanman icin

• iliskiye girmem tedavi bitene kadar da cok oluyor pek hijyene dikkat etmez

• dedim ya hijyenin fazlasi da zararmis, sadece suyla temizlemek yeterliymis, bir de tabi ic camasiri * degisterecek ve sentetik naylon yerine pamuklu giyecek. Bol yogurt yemek bagisikligi artiriyor probiyotik oldugu icin. faydasini gordum. elma sirkesiyle silmek de cok faydaliymis denemedim ama herkes oneriyor

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...