Mast. Günah mı?

Evt sorumuz açık günah mı değil mi (ben günah değil diyorum hadi beni günah olduğuna ikna edin) bende size günah olmadığını ispat edecem hadi oyun başlasın

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• bence değil

0|1
    1|0
    • Sana bana göre bir durum yok Allah`a göre durum vardır

En İyi Erkek Görüşü

• evli - bekar, kadın - erkek, büyük - küçük her insanın yaşamının herhangi bir evresinde muhakkak denediği bu yöntem hakkında maalesef çok fazla spekülatif söz ve yargı dolaşmaktadır. bu söz ve yargıların geneli, maalesef kuvvet kazandırma amacıyla din ve özellikle de islam jargonuyla verilmeye çalışılmaktadır. araştırmaya ve okumaya maalesef kapalı olan toplumumuz ise her sakallıyı hacı her külahlıyı alim sanmak hastalığından henüz tam olarak kurtulamadığından olacak, bu spekülatif söz ve yargılara hemen inanmakta ve yaşamının büyük bir bölümünü "vicdan azabı" ve "kendinden utanma" duygularıyla geçirmektedir."masturbasyon" ya da daha doğru bir deyişiyle: "elle boşalma" olarak ifade edilen yaşamsal gerçeklik kur-an'ı kerim'de yasaklananlar arasında yoktur. sahih hadislerde de bu konuya değinilmemiştir. kur-an'ı kerim'de, bir prensip olarak emirler ve yasaklar konusunda genel sınırlar belirtilir ve ötesi insanın aklına bırakılır.
    fert, toplum ve ötesi için* faydalı ve zararlı bâzı ayrıntılara girilse de genel kaide budur. elle boşalma konusunda da aynı kaide geçerlidir ve allah, kur-an'ı kerim'de masturbasyona doğrudan atıf yapmamıştır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• tek kişilik el zinası günah tabiiki

0|0
    1|0
  • mast yapmamak zararlıdır

0|0
    0|0
  • keyfi yapılmıyorsa değil (olmamalı)

0|0
    0|0
  • Ha ha ha. Seninle niye polemiğe gireyimki. Ben 5 kuruş etmeyecek insanları pek kayda almam..

0|0
    0|0
    • Günah mı değil mi polemik degil dogruları öğrencez hangimiziki doğruysa

• Ben bilmiyorum hic de yapmadım ama erkekler zorunluluktan yaptıgı icin gunah degildir herhalde

0|1
    0|1
    • Herhalde yok tam bilgi tam bilgi

• seni niye günah olduguna ikna edelim ahahah kendi açtı konuyu bide tövbe est :D

0|0
    0|0
    • Yok günah diyolar ben günah olmadığını biliyorum çoğu inatla günah diyor ikna etsinler istiyorum :)

Erkekler Ne Diyor 6

• İlahiyat profesörü Ali Rıza Demircan Hoca ya sormuşlar

Masturbasyon haram mıdır?

CEVAP: Erkek veya kadın için mastürbasyonu yasaklayan doğrudan bir âyet ve sahih bir hadis yoktur. Eşlerden birinin mastürbasyon yapması; cinsel görevini aksatması durumunda- eşe zulüm olacağı için haramdır. İhtiyaç yokken mastürbasyon yapılması ise hayat maddesinin israfıdır. İsraf' ise haramdır. Ancak arzular şiddetlenir de zinaya düşme tehlikesi belirirse mastürbasyon caiz olduğu gibi vacib/yapılması gerekli bir görev olur.

0|0
    0|0
  • Olmadığını ispatla , sen göster âyetleri hadisleri, hodri meydan

0|0
    0|0
    • Ispata ne gerek var mı sence?

• Neden olmasin , ortaya bir iddia atiyo san ispatlayacaksin

• Ya şimdi kopyala yapıştır yapamam aşağıda bir kişi görüşüne yazmış onu oku :) yapmak mekruh olduğunu anlıycaksın

• değil

0|0
    0|0
  • çok net günahtır hatta yaptığın ele göre bile günah değişir.

0|0
    1|0
  • al sana hadis-i şerif
    - “Elini nikâhlayan (eliyle istimna yapan) kıyamet günü eli hamile olarak gelir.” (Beyhakî, Şuabu’l-İmân 5233)

0|0
    0|0
    • Evet ilk delil olarak gerçeklikle alakası olmayan bir hadis devamı var mı?

• soran kardeş ben seni de kurtarmak adına söylüyorum yanlış anlama tamam biz de yapıyoruz ama günah olduğunu kabul ederek yapıyoruz yoksa senin yanman beni alakadar etmez iyiliğin için söylüyorum

• Sol el ile mast. Yapmak mekruhtur sağ el ile haramdır. Sırf zevki bir arzu için yapılırsa yine günahtır egerki arzu ve istegi dışa atmak için yapılıyorsa mekruhtur eğerki arzu ve istek tavan yapmış zinaya teşkil ediyorsa yapmak vacip olur. :) her hadise inanma şu ilk yazdığın hadis uydurma oldugu herhalinden belli yumurta olmadan sperm tek başına bisey yapamaz Kur`anı Kerimde çocuk oluşumu açık açık yazarken böyle bir hadisi doğru kabul etmek Kur`anı Kerime ters düşer :)

• Büyük günahlardan değil lakin mast yapmayınca gidip zina yapma ihtimalin varsa mast yapman daha makbuldür...

1|1
    0|0
    • Ayet Ayet :) deliller :)

• Masturbasyon genellikle hoş görülmemiş, fıtrata (normal yaratılışın gereğine) zıt bir eylem kabul edilmiş, cinsel sapma halini alması, psikolojik hastalık oluşturması gibi olumsuz yönleri hesaba katılarak, haram, ya da mekruhtur denmiştir. Ancak daha büyük zararlara düsme endişesi olduğu yerde; "iki zarardan başka alternatif yoksa, küçük olan zarar tercih edilir", "zaruretler haram şeyleri mubah kılar" kurallarınca yapılması câiz görülmüş, hattâ zina endişesi kesin ise, vacip bile olur denmiştir. Alışkanlık oluşturması ve zevk için yapılması ise ittifakla haramdır. Hanımının eli vs. azaları ile yapılması ise her halûkârda câizdir, helâldir. Sorularla islamiyet ten alıntıdır güvenebilirsiniz...

• :) evt gayet güzel bir açıklama :)

Yükleniyor...