O küçücük çocuğun annemsiz kalmak istemiyorum diye ağlarken gördükten sonra nasıl hayır diyebilirim ki?

Yıllar önce nişanlanmıştım ve hemen askere gittim bir an önce dönüp evlenmek için. Fakat öğrendim ki nişanlım ben askerdeyken abim diye bildiğim bir adamla ilişkiye girmiş hamile kalmış. Biz ayrıldık ve nişanlımın böbrek yetmezliği var zamanın da ben kendisine böbreğimi verecektim ve uygun bulunmuştu ama o zaman kardeşi verdi. Şimdi iki böbrek te iflas etmiş ve şu an dönor bulamıyorlar ve benim böbreğim ona uyuyor. Siz benim yerimde olsanız böbreğinizi verirmiydiniz.

Ben mi ben verdim o küçücük çocuğun annemsiz kalmak istemiyorum diye ağlarken gördükten sonra nasıl hayır diyebilirim ki. Cuma günü ameliyata gireceğim.

0|0
15|7

En İyi Kız Görüşü

• Oncelikle sunu diyeyim bu dunyada hicbirsey tesaduf degil. Zamanin da senin eski nisanlin ile tanisman alin yazisi.Onunla nisanli kalman alin yazisi.Seni aldatmasi alin yazisi. Senin bobreginin ona uymasi da alin yazisi. Amaaaa TEK birsey var alin yazisi olmayan, o da bobregini verip vermemen.ALLAH (c.c.) seni bu kararlinla sinamis.Siniyor.Vicdanin seni dogru karara yonlendirmis. Eski nisanlin zamaninda yaptigiyla kaldi ama sen bir sevap kazandin.Sinandigin sinavdan gectin. Tebrik ederim ve iyi bir ameliyat gecirmeni dilerim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Gerçekten cok etkilendim taktir edilecek bir davranış bu senin sinavinmis başarıyla atlatmissin Allah gonlunr göre versin demek hala iyi insanlarda varmış bu hayatta dedim sayende eski nisanlinda bunun vicdan azabini hayati boyunca yasayacaktir zaten insanlardan inkikam almadanda cirkeflik yapmadanda ders verebilirsin seninkiside böyle olmuş ...

0|0
    0|0
  • gerçektenn müthişsin ... ben hastanede çalışıyorummm... bı hastamız var babası ıle hemen hemen her gun hastanedeler... kımı zaman servıste yatarak kımı zaman ayaktan tedavı oluo ama mutlaka sık sık gelıolar... küçük kızımızda böbrek yetmezliği var ... baba böbreğini vermeye razı ama böbrek uygun bulunmadı... annenın böbreği uyuyor ancak anne de böbreğini vermıyor... ne ınsanlar var ... yüreğin dert gormesın .. allah gönlune gore versın arkadasım

0|0
    0|0
  • valla ne bileyim ben çok vicdanlıyımdır ama zamanında yaptığıda affedilir bişey değil ama sen yinede doğru olanı yapmışsın diyim. Sağduyundan dolayı kutlarım

0|0
    0|0
  • senin yaptığın doğru olan şey vicdanın için rahat olur. ancak verirmiydim tartışılır ben onunla tamamen iletişimimi keserdim ölse dahi haberim olmasın isterdim cunku bobreğimi değer verdiğim birine veririm beni aldatana değil. ne vicdanımı rahatsız ederdim nede böbreğimi verirdim.

0|0
    0|0
    • Aslında herşeyini unuttum bilmiyordum bile ama bir şekilde önce aileme sonra bana ulaştılar. Yapamadım o çocuk için hayır diyemedim.

• helal sana kardeşim. ben yapamazdım çoğu insanda yapmaz. seni tebrik ediyorum.

• Teşekkür ederim. Allah razı olsun.

• :( Offf üzüldüm Bu noktada devreye kimse giremez çünkü tamamen vicdanını dinlemen gerekiyor... Hayat bizi böyle sınavlardan geçirdiğinde yapmamız gereken tek şey sadece vicdanımızın sesini dinlemektir...Ama çok ilginçtir ki uygun donör bulunamıyor fakat sende var uygun olanı BU NASIL sınavdır... Lütfen iyi düşün kardeşim bu konu önemlı bır konu...

0|0
    0|0
    • Ben kabul ettim vereceğim. Ama şimdi verirken sadece o kişiyi bana ihtiyacı olan bir yabancı olarak görüyorum ve küçücük bir çocuğun annesiz kalmasını istemediğim için veriyorum.

• Kıyamam sana ben ya ... :( Allah senin kalbine göre versin inşallah...

• Eyvallah teşekkür ederim.

• Verebilecegimi zanbetmiyorum. Tebrik ederim seni sagduyun ve cesaretin icin..

0|0
    0|0
  • ben olsam bende verirdim ama helal olsun sana gercekten doğru karara varmışsın hiçte pişman olma doğru yoldasın sen

0|0
    0|0
    • Pişman değilim çok şükür.. Teşekkür ederim.

• sen cıddımısın? cıddı olarak algılıyorum senı tebrık edıyorum senı aldatmıs baskası olsa bettua eder sen yasatmaya calısıyorsun bobregını verıyorsun herkezın harcı degıl allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • Amin Allah Razı olsun ... Teşekkür ederim.

• gercekten tebrık edıorum senı kımse yapmaz bu yaptıgını allah ıns senn karsına senı cok seven mutlu olablıcegn ınsan cıkarır umarım amelıyatın sag slım gırer cıkarsın

0|0
    0|0
    • Amin çok teşekkür ederim. İnşallah sağ sağlim girer çıkarım ameliyata.

• çok üzüldüm çok zor bir karar. için nasıl rahat edecekse öyle yap.umarım hayırlısı olur...

0|0
    0|0
  • birşeyi merak ettim sen evlendin mi?

0|0
    0|0
    • Hayır.

• senin karşına rabbim öyle birini çıkaracakki kardeşim hiç bir iyilik hak katında karşılıksız kalmaz sen buna emin ol mazlumun ahıda kimsede kalmaz.. gönülden tebrikler ama karar senin ama annen babanında rızasını bu işte almayı unutma derim çünkü onlar hayata gelmeni vesile olanlar

• Zaten onlar bana ailemden ulaştılar. Onların söylediği tek şey bir insana yardım edeceksin iyi düşün dediler ve kararımın arkasındalar. Ne olursa olsun. O yüzden rahatım..

• Nasıl oldun

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim ben çok ama çok iyiyim.

• merak etmiştim iyi olmanıza sevindim :)

• Teşekkür ederim.

• eğer bu yazdıkların gerçekse ve yaptıysann sana helal olsun allahım o gönlüne göre ni verecektir ya hayran kaldım davranışına insanlara aslında en iyi cevap onları iyilikle utandırmaktır profilini de gizlemişsin tanımadan sana dua ediyorum eğer gerçekten yaptıysan allah razı olsun senden

0|0
    0|0
    • Bilerek gizledim profilimi bunu reklam yapmak istemiyorum ama sadece sormak istedim. Gerçekten yaptım ve evet dedim cuma günü ameliyat ta olacağım. Allah senden de razı olsun.

• türk filmi gibi:)güzel yürekli insan ayakta alkışlıorum seni.herkes vicdanı ile başbaşa unutma.sen en doğrusunu yapıosun:)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• şuan sigara yakıyorum , helal olsun sana ben bunun cevabını bıle veremem derken son satırı okuyunca şok oldum , o kadar dızı cekıyorlar ya işte konu budur ders budur

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim.. Kardeşim sağolasın.

• Harbi ne diyeceğimi şaşırdım, ben olsam hayatta vermezdim böbreğimi, çocuğa da o abim olacak adam baksın derdim

0|0
    0|0
    • Valla bende ilk başta onu düşündüm ama o çocuğun günahı yok dedim. İşte tamam dedim...

• yerinde olsam aynı şeyi yapardım

0|0
    0|0
    • Eyvallah ama umarım aynı şeyi yaşamak zorunda kalmazsın.

• eğer doğru yazmışsan helal olsun sana böbreğini vermekle... o kadın seni her gördüğünde acı üstüne acı yaşayacaktır başkası ile evli olduğu için tabi

0|0
    0|0
    • Yok yahu bir daha ne görüşmesi. Ameliyat sonrası herkesin Allah yolunu açık etsin.

• senin kararına diyecek lafım yok ama ben vermezdim.

0|0
    0|0
  • abicim valla helal olsun yerinde olsam bende yapardım. yanlış anlama ama birşey sorcam konuyla pek bir alakası yok ama olsun çünkü bu konu askerlik filan benim fobim olmaya başladı. sen nışanlınla askere gitmeden önce birşeyler yaşamışmıydın cinsel anlamda? bu kız nasıl korkmadan böyle birşey yaptı anlamadım...

0|0
    0|0
  • en doğrusunu yapıyorsun Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...