Denge bilekliği, Şifalı taş gibi son dönemde popüler olan ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son dönemde denge bilekliği, şifalı taş gibi bazı ürünler baş ağrısına iyi geliyor, diş ağrısını geçiriyor, iktidarsızlığı gideriyor adı altında satılıyor. Üstelik epeyde bir revaçtalar ve adeta bir sektör olmuş durumdalar...

Özellikle bu şifalı taş olayı çok popüler. Şahsen Eminönü'ne her gidişimde yeni bir taşçı dükkanı açıldığını farkediyorum... Üstelik küçücük bir taş parçasını 50 lira 100 lira gibi faiş fiyatlara satıyorlar ve buna rağmen de ciddi bir alıcı kitlesi buluyorlar... Tabiri caizse dükkanlarında iğne atsanız yere düşmüyor. Hani içten içe bende bir taşcı dükkanı açıp kısa yoldan zengin olsam mı diye düşünmeden edemiyorum... :)

Tertemiz iş valla masrafı yok, elektiriği yok, suyu yok, benzini yok canlı para... Gerçi halkımızın saflığımı dersiniz yoksa taş parçasının sihrimi dersiniz ne dersiniz bilmiyorum ama bana hiçte mantıklı gelmiyor. Özellikle bazı kişiler bu işi çok abartıyor, öyleki dükkana girip her çeşit taştan birer tane alarak tüm rahatsızlıklarını tek seferde çözebileceğini düşünen vatandaşlarımız var ne yazık ki.

Bu iş bana biraz umut tacirliği gibi geliyor belkide ben abartıyorum milletin parası bol, harcamaya yer arıyor bilemiyorum ama... Sonuçta o taşı alırsın kolye, küpe, aksesuar olarak takarsın saygı duyarım fakat ondan medet ummak şifa beklemek çok saçma değil mi? Hem bu taşlar üstünde yazdığı kadar şifalı ve her derde deva olsa bilim adamları bundan faydalanmaz mıydı? bu mübarek taşlar insanlığın hizmetine sunulmaz mıydı? Ne güzel o zaman kimse ilaç filan da içmezdi, kimse doktora da gitmezdi herkes taşcıya gider hastalığına göre bir taş alır çabucak sağlığına kavuşurdu. :)

Hele bir denge bilekliği var ki o konuya hiç girmeyeceğim sadece üretici fima bile denge bilekliğinin bir işe yaramadığını itiraf etmiş diye duydum. Sonuçta bu ürünlerin hiç bir bilimsel dayanağı filan yok.

Bende Akik taşı kanseri önlüyor, Turkuaz tansiyonu düşürüyor, Yeşim ömrü uzatıyor derim tabi yersen :) He şuda var bilimsel olarak ıspatlansın en büyük taş sever ben olacağım her gün gidip yeni bir taş yeni bir denge bilekliği satın alacağım hatta evimi, arabamı satıp gidip bütün paramı taşa, denge bilekliğine filan yatıracağım buradan bunun sözünü veriyorum. :)

Aslında bu taş olayları bana biraz da şu olayı hatırlatıyor; Babamın bir arkadaşı var adam işsiz, güçsüz acınacak halde evde sobayı yakacak kömürleri bile yok, alacaklılar kapıya dayanmış... Adamcağız çaresizce düşünüp dururken aklına birşey geliyor. Hemen gidip son parasıyla bakkaldan bir kaç kilo un ve tuz alıyor. Sonra bunları karıştırıp küçük poşetlere dolduruyor ve saç dökülmesine iyi geliyor, ayak kokusunu geçiriyor, saç beyazlığını önlüyor diye Eminönünde satıyor, adamcağız o gün kadar çok para kazanıyor ki kendi deyimiyle çoluk çocuk 3 ay o parayla geçiniyor. :) Yani burada atalarımızın ''sen eşek olunca semer vuran çok olur'' sözünün önemi anlaşılıyor.

Peki siz ne bu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanıpta faydasını gören, dengesini bulanınız var mı?

Güncellemeler:
pörtletmek

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• geçen beşiktaşta stand kurmuşlar, kız elemanı tuttu açtırdı kolları ittirdi, çocuk sallandı tabi, bak şimdi dedi bilekliği taktı ittirdi muhtemelen ittirmedi bile, eleman daha az sallandı, bak dedi denge :DDD insanoğlu iki ayağı üzerinde denge kuralı 3 milyon yıl oldu. tabi bunlara kabuklu yemiş atıp kaçtım, dengeli kaçtım ama, ne çok hızlı ne çok yavaş, kalabalığa uydum.:DD

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hava civa ben inanmıyorum , sırf trafikde delleniyorum diye arkadaşım bana bileklik yaptırmıştı özel taşlardan burcuma uyan , teli bileğime battı bir kaç gün sonra ısrarla taktırdığında .. anmıştım epey kendisini gelmişini geçmişini ..Ankarada bildiğim bir bayan sırf reiki ile uğraşıyor telefonda telkin ve enerji aktarmasyonu yapıyor .. nasıl olur bilemedim :))

0|0
    0|0
  • Onu yapan

Avustralyalı şirket biz kandırdık diyor ama bizim Türkler inanmıyor.Haberlere bile çıktı bu.Yok öyle bir şey olay psikolojik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Denge bilekligi dolandırıcılık.

0|0
    0|0
  • tamamen para tuzağı... insanları psikolojisi üzerinden para kazanmaya çalışıyorşar... bir ara da stres bileziği vardı... böyle saçmalıklar dünya döndükçe varolacak

0|0
    0|0
  • güvendiğim bir kişiden denge bilekliği aldım 2 tane aldım tanesi 50 tl den 100 tl piyasada satılan ürünlerden değil dedi bazı faydalarını gördüm ama kullamıyorum

0|0
    0|0
  • insanları böyle zayıf noktalarından yakalayıpta rant elde edenler; umarım ki siz ağrıdan sürünürsünüz...para tuzakları..KANMAYIN,ALMAYIN

0|0
    0|0
  • sorunu okuyamadım...

da millet dengesizleşti... ne bulduysa abogan gazı gibi yutuyor...:D doyumsuzluk aldı başını gidiyor...

0|0
    0|0
  • Doğal taşlarda eğer orjinal taşsa faydası olabilir.Fakat denge bilekliği işe yaramıyormuş ki işe yaramasını beklemek bile saçma.Adamlar davaların içinde boğuşuyorlar şimdi.

0|0
    0|0
  • kardeşim Allah'tan istedinde vermedimi sana çareyi taşlarda aramak niye?

0|0
    0|0
  • kocaman bi saçmalık

0|0
    0|0
Yükleniyor...