Hamileyken ilişkiye girilir mi?

Yani hamileyken girince bir sorun olur mu bilen birisi cevaplayabilir mi bir de reglkende giriliyor mu ilişkiye merak ettiğimden soruyorum

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• kadın hamile iken zaten rutin kontrolleri olur. bu kontrollerde doktor düşük tehlikesi var ise zaten kadını uyarır. cinsel ilişkiye girmeyin der.
    ama hamilelik normal ise düşük tehlikesi yoksa çiftler son güne kadar ilşki yaşayabilir. sadece karın bölgesine baskı yapmamalılar.

regl iken de sevişilebilir. regl halinde vajina mikroplara karşı en savunmasız halidir. bu nedenle ilişki risktir. dinen de haram kılınmıştır. ama bunun dışında sevişilerek boşalınabilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bebege mandikmi atıcaksınız :0

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Doktor onay verdikten sonra girilebilir. Riskli bir durum olmaması gerekli ondan doktor onayı gerekli.

0|0
    0|0
  • hamilelik döneminde doktor kontrollü cinsel ilişki yaşanabilir fakat regl döneminde hem dinen günah hem de sağlık açısından kadın için tehlikeli olabilir mikrop kapma olasılığı yüksek.

0|0
    0|0
  • regk ken ılışkıye gırılmez haram hamıle ıken bellı bır sureye kadar gırılır

0|0
    0|0
  • Girilmemeli.

0|0
    0|0
  • regliykende hamileyken girebilirsin regliyken dinene uygun görülmüyıor hamileykende kontrollü olarak 6 aya kadar girebiliyorsun ama tehlikeye atmaya gerek yok bence

0|0
    0|0
  • Sorun olusturmaz. Hamilelik esnasında doktor kontrolünde sorabilirsiniz. Eğer sakıncası olacaksa ilişkiye girmeyin der. Reglken senin için sorun yoksa ilişkiye girebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Adetini gecikti test yaptınız belli oldu o tarihten sonra bir kaç hafta yapmayın sonra doğuma kadar fazla sarsmamak üzere yapabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Hamileyken evet ama karin üstüne baski olmicak. Regl iken hayor hem gunah hem hijyenik degil.

0|0
    0|0
  • regl olmaz çok günah ve sağlıksız hamileyken girilebilir bebek altı yedi aylık olmadan

0|0
    0|0
  • Aylar ilerledikçe pozisyonlar zorlaşsa da son 1 ay dışında girilebilir..

0|0
    0|0
  • dikkat edilmesi gerekir hard yapamazsın ama hamilelikte seks gayet normal girebilirsin

0|0
    0|0
  • Ne hamileyken nede regli iken iliskiye girilmez.

0|0
    0|0
  • hanile iken çocuğu zararı olur regl iken de girilir

0|0
    0|0
  • günah değil mi?

0|0
    0|0
  • girilir ama hard değil

0|0
    0|0
  • girilebilir

0|0
    0|0
  • Hamilelikte cinsel ilişki kesinlikle doktorun onaui ile olmali çünkü bazi hamilelikler riskli olabiliyor. Esimin hamileliginde 9 ay süresince ilişkimiz olmadı mesela.

Regl oldugunda ise iki farkli yorumum var:)
    1) dinen uygun degil kesinlikle haram
    2) hijyen açısından da pek önerilmiyor bu nedenle bence tercih edilmemeli

0|0
    0|0
  • doktorlar çok tavsiye etmez

0|0
    0|0
  • Ben olsam girmezdim 9-10 ay dayamıyacaksam yuh olsun benim idareme.

0|1
    0|2
  • İlk 6 aya kadar girilebilir ilişkiye regl'ken karşı cinsin pek istekli olcagını düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • Bazıları regl iken daha itekli oluyor.. hormonal bir durum

• Ben bayanlardan bahsetmiyorum zaten soruyu soran kişi için karşı cins diyorum erkekler istekli olmaz yani

Kızlar Ne Diyor 4

• Girilmez

0|0
    0|0
  • hamileliğin son zamanlarında riskli olduğu söyleniyor bide düşük tehlikesi olduğu durumlarda bebek ölümüne sebep olabildiği için ilişkiye onay verilmiyor regl drumu farklı kadının mikrop kapmaması açısından regl döneminde ilişkiye girilmemesi daha uygun olur

0|0
    0|0
  • bir ayı var o aydan sonra girilebilir ama hangi aydan sonra bilmiyorum, eğer dinin müslüman değilse ve eşinde rahatsız değilse girilebilir müslüman isen girilmemesi gerektir.

0|0
    0|0
    • Neden?

• Yok hayır neden müslüman birisinin girmesi yanlış

• Sana hayz halinden (kadınların belirli günlerinden) soruyorlar. De ki: “O bir ezadır. Bu yüzden hayz zamanında (belirli günlerinde) kadınlardan (cinsel olarak) uzak durun ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri zaman ise artık Allah’ın emrettiği yerden onlarla biraraya gelin. Muhakkak ki Allah, tevvabin olanları (tövbe edenleri) sever ve temizlenenleri sever.

• Giriliyor hamileyken

0|1
    0|0
Yükleniyor...