Gercekten artik bekaret onemli degil mi?

Sosyal medya da gordugum kadariyla cogu erkek artik bekaret onemli degil diyor kadinlar mal degildir diyor bunlari gormek beni sasirtiyor bir yandan da acaba dedirtiyor gercekten onemli degil mi? Yoksa sanal dami boyle derler kiz kardesim bana abla onlar sanalda boyle derler ama bakire kiz ararlar sen bakma onlara dedi. Cevremde bakire olmayan kiz arkadaslarim var birtanesi cok yakin kardesim gibidir ona sordum pismanmisin bende sevgilimle biseyler yasiyorum ama gerisi gelmiyor korkuyorum dedim de ise sakin yapma ben bosluktaydim yaptim sen yapma normal klitoris orgazm daha guzel ve toplumdan ister istemez soyutlaniyorsun iliskilerinde guzel gitmiyor cinsellik yasiyorsun yetmiyor bide hakaret yiyip terk ediyorlar dedi. Simdi bana sende opusuyorsun falan diyeceksiniz ama sonucta benle evlenmis olan adam da illaki biseyler yasamis olcak. Eskiden erkeklerimiz daha katiydi bakirelik konusunda ama son zamanlarda dusunceleri daha degisik olmus yoksa sadece sanalda mi boyle? Duzgun bir dille argosuz cevap verirseniz seviniirim bunu okuyan genc kizlarimiz var belki onlar icinde bir fikir olur cunku google bir sekilde herkesi buraya topluyor.

Güncellemeler:
Anneannem sunu soyler hep; bir kizin ceyizidir bekareti der ve sunuda soyler ag agligini vermis te kiz kizligini vermemis.
Yani ben yine bu sozleri az cok duyuyorum bazi kesimden

0|0
12|40

En İyi Erkek Görüşü

• sen buradakileri boşver. bir de erkek ile kadını eşleştirmeye çalışmayın.

Allahın koyduğu bir kural var. insanlar inanır ya da inanmaz. o ayrı bir konu. insanların inançsız olması doğruları değiştirmez. tüm dinlerde evlenmeden ilişki yasaktır. bu aşikar. yani ademden bu güne tek kural vardır. ilişki evlilikte yaşanmalı.

bekaret olayı kadına verilmiş bir nişandır. Allah kadını paylaşılmaz görmüş değerli görmüştür. ama insanlar kendini değersiz kılıyor her önüne gelenle vücudunu paylaşıyor.

bekarete önem vermem diyen abazan erkekler. onlar evlenmeye geldimi bakire arar. bunu unutma

bir çoğuda evlenir ama içinde kuşku pişmanlık var. burada kaç genç yazdı. eşim bakire değildi. ya şimdi de başkasıyla aldatıyorsa, ya beni değil sevgilisini düşünüyorsa gibi bir sürü kuşku içinde ve sonunda ayrılıyorlar.

son olarak tavsiyem.
    arkadaşım unutmaki insanların her yaptığı eylem yani günah sevap iyi kötü ne var ise kişiseldir ve kendisi sorumludur.

asla ve asla kötü olanı yanlış olanı heveslerinize kapılarak kendinize örnek almayın. yani erkek yapıyor bende yaparım ya da herkes yapıyor bende yaparım çok yanlış bir savunma ve sebep.
    açık konuşayım herkes pok yese biz de mi yiyelim. herkesin yaptığı yanlış doğru olamaz ki. Sistemi koyan yaratan.

asla önüne gelenin seks objesi kölesi olmayın. paylaşılmaz olun

4|5
    1|2
    • 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏tesekkurler elinize emeginize saglik bunu herkesin gormesini isterim

• Valla bravo super bir yorum olmuş

• soruyu soran arkadaş ve @deliaristokrat beğenileriniz için çok teşekkür ederim çok naziksiniz

En İyi Kız Görüşü

• Çok yanlış var. Öncelikle evet eskisi gibi önemli değil ve bu iyi bir şey. Kimse seni bedeninden sorumlu tutamaz. Ben de yaşadım ve yaşadığıma pişman değilim, bu benim hayatım ve benim kararlarım. Şu ana kadar da hiç öyle hakaret durumu falan olmadı, aksine ciddi düşünenler oldu bir süre ben istemedim. Şu an bir sevgilim var mesela ve cok cok iyiyiz nazar degmesin. Bunlar sorun olmuyor aklıselim birini bulursan.
    Orgazm konusuna gelince, başlarda diğerinin olmaması normal ama zaman geçtikçe gerçeğini yaşadığında yani anlıyorsun hangisinin daha güzel olduğunu :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• hamd olsun bende ilklerimi eşimle eşimde bende yaşadı. 9 yıl çıktık onun ne namusu şerefini haysiyetini yüzünü düşürecek. harekette bulunmadım. ve 1.5 yıldırda evliyiz. rabbim daim eder inş.
    hem şöyle birşey var. sen düzgün olursan karşı tarafta sana karşı düzgün olmalı olmak zorunda olmuyorsa yolu aık olsun.
    bazı kızlara bakıyorumda kendileri hemen erkeklerin kollarına atıyorlar. üzülüyorum. ve aklıma çoluk çocuk sahibi olduğumda benim evlatlarım nasıl olacak diye düşünmeye başladım. inş. dinine bağlı güzel ahlaklı evlatlarım olur. inş.
    konuya dönelim.
    sanalda genelde kimse umrunda olmaz net başında bol keseden atsada net dışında artık gençler bakire olmuş olmamış pek takmıyo dul gözüyle bakan insanlar var sen evlenmemiş o güzelim gelinliği baba ocağından telli duvaklı namusunla şerefinle çıkmak her genç kıza nasip olmaz. bağzı erkekler uçkurunu düşünür kızı kullanır kullanır sonra bir tekme kız ortada saf duygularla gitmişti. nerde kaldı. o saf duygular. bitti. sonra kızın bakireliği gidiyo bazıları namuslu olduklarını sanıyorlar intahar ediyorlar. bağzıları para karşılığı seks başlıyor. bağzıları başka erkekle çıkıyor bir süre sonra ben bakire değilim dediğinde oğlanın işine geliyo seks ilişkisi başlıyor.
    hamd olsun ben yaşamadım yaşatmadım. rabbime şükürler olsun.
    nefsine hakim olamıyorsan iradesiz bir insan olur.
    insan oğlu ne yaparsa kendisine yapar ama yanındakileride mağlesef bataklığa sürekler
    ve böle olmasınıda artık yadırgamıyorum
    çünkü kız erkekte ne din var ne iman var
    namazında niyazında insanlar olsa ne böle saçma sapan şerefsizlik namutsuzluk olurdu. allah böleleri ıslah etsin. herşey helaliylen güzel oluyor. bereketi huzurun artı :) hayırlı cumalar.

1|0
    0|0
    • Eline emegine saglik cok guzel yazmissin 9 yildir sevgililik masallah ve sonunda evlilik olmus cok sevindim buna ins uzun uzun omur bir birliktiginiz hayirli evlatlariniz olur. Hayirli cumalar efenim☺

• Amin inşallah. cümlemize nasip eder rabbim.
      teşekkür ederim. sanada hayırlı cumalar.
      darısı senin başına kardeşim. ;) ;)

• Bence bekaretin bir onemi yok. Önemli olan kadinin ya da kizin nasil olsa bakire degilim diyerek her onune gelenle yatip yatmamasi. Yabi ruhunun temiz kalması.

Ama suna sinir oluyorum. Sevgilimle iliskiye girdim bekaretimi kaybettim ayrildim napicam simdi diye diktirmeye ya da cozum bulmaya calisanlar. Hic kimse ilk ya da ikinci ya da bilmem kaçıncı sevgilisi ile evlenecek diye birsey yok ve eger böyle bir korku tasiyorsan bunu yapmaman daha dogru.

Esas sorun ise su; hemcinsim oldugu icin utanc duydugum yüzbinlerce erkek kizlari bir sekilde kandirip bekaretlerini bozarak bunu kendilerine gurur sayip kizdan ayriliyorlar yani elde edene kadar birlikte oluyorlar. Birde belki onlarca kizin hayalleri ile oynayarak bekaretini bozup sonrasinda evlenecegi kizin bakire olmasini isteyen serefsizler var ki onlara uygun bir kelime bile bulamıyorum

0|0
    0|0
  • tamam da bak misal ben hayatımda kızla öpüşmedim
    el ele bile tutuşmadım

ben böyle birini istiyorum.

0|1
    0|0
  • Bence bekaretin bir önemi olmamalı. Ancak her önüne gelenle birlikte olan bir kişi ile kimse evlenmek istemez. Sevmiş olabilirsin. Sevgilin ile paylaşmış olabilirsin. Hangi erkek sevgilisi ile birşeyler paylaşmak istemez ki? Zaten istemiyorsa o sevgili değildir. Normal arkadaştır. Erkek isteyince yiğit kadın isteyince o... mu oluyor. Hayır tabii ki. O.. spuluk beyindedir iki bacak arasında değil.

1|0
    0|0
  • ben bu sitede hep şunu yazıyoruh kızları uyarıyorum. Allah kızları bir hazine olarak yaratmış o hazine sahibi hazinenine sahip çıksın , korusun herkes ona ulaşamasın diye , varsayalım bakireliği biri elinden aldı. yarın evlenince kocası olacak, çocukları olacak hiçmi pişman olmayacak bence çok pişman olacak , namus, iffet vede en kötüsü ömür buyu vijdan azabı onun için gelin kızlar hazinenize sahip çıkın

0|1
    0|0
  • öyle yazmışsın ki arkadaşım yaşın sanacaklar 30 falan heralde görmüş geçirmiş gibi soruyu kaleme almışsın benim şahsi fikirim ve düşüncem diyelim benim için pek önemli değil, yalnız bu demek olmuyor ki tüm bakire kızlar gitsin birileriyle yatsın falan kasdetmiyorum herkes kendinden sorumlu yani

0|0
    0|0
    • Nasil yazmisim ki ☺☺☺ tekrar okudum sayende yazdiklarimi 😃22 yasindayim saol yorumun icin

• ahahha anladım soru için teşekkür ederim o zaman :D

• Yorumunuz icin ben tesekkur ederim bayim☺☺☺😃

• Benim için hala önemli. Başkasının altında zevkten titremiş birisini eş diye kabullenemem. Aynı şeyler eş adayım içinde geçerli tabiki ben nasıl onun ilki olacaksam o da öyle olmalı. Bunu cahillik olarak görenler var onlarada saygı duyarım birbirlerine yaptıkları kaçamakları anlatırlar gülerler en azından..

0|0
    0|0
  • Kadinlar özel ve degerli varliklardir cogu erkek guzel ve hanimefendi bir eşim olsun ister buyüzden bakire kizlara yonelirler ama bazen sadece bakire olmakta yetmez aile kulturunu bilmek gerek be daha bircok sey bakire kalmak ilk asamadir bakire olmayan kadinlar degerliliklerini gözle gorulur bicimde kaybederler tabi bu anlattiklarim erkekler icinde gecerli tek yonlu dusunmemek lazim

0|0
    0|0
    • Haklisiniz dogru diyorsunuz ama keske bakire ve degiller diye ayrilmasalar insanlar tesekkur ederim yorum icin

• Ama bu doğanin kanunu onüne gecilemez engelli bir insani engelli deyip farkli bir statüye koyabiliyoruz bu ornek pek iyi olmadi ama net anlasilmasi icin mecburen yazdim, bir durum olmasi gerekenden farkli ise ayristiriliyo onun icin genel bakimdan dogrusu ne ise oyle davranin ve yasayin derim benim nacizane onerim

• Haklisiniz tesekkurler

• evet, ben şahsen eskiden kesinlikle önem veriyordum. ama bir kadını yargılamak veya değerlendirmek için tek başına bir kriter olmamalı. artık kızların çoğu yaşıyor, hatta bakireliğini korumak için önden yapmayıp onun dışında her şeyi yaşayan kızlar var. şahsen önden de yapıp bunun arkasında duran kız, diğerine göre daha doğrucu ve saygıdeğerdir benim gözümde.

0|0
    0|0
  • Herkes birşeyler yaşıyor elbet ama evlenmeden ilişkiye girmek doğru değil. Arkadaşın da söylemiş zaten.

1|0
    0|0
    • Evet soyledi beni gercekten bu konuda uyardi saolsun biraz burdakilerinde fikrini almak istedim cunku cogu kiz eminim ki googleye boyle bisey sorar ve karsilassin fikri olsun istedim herkesin tesekkurler

• Her insanın bekaret anlayışı farklıdır. Kimi için önemlidir kimi için değildir. O yüzden sen senin için ne kadar önemli olduğuna bak ve ona göre karar ver :)

• Haklisiniz☺

• Yaw sadece sanalda böyle tabiki
    Çünkü karşı cinse bak ben açık görüşlüyüm banagel mesajı verip kız tavlama fası işte
    Ama yumurta gelip kapıya dayanımca işler degişiyor
    Evlilik yaklaşınca tutturur bakir/bakre diye

0|1
    0|1
  • bu yasadıgın cevreyle alakalı bir durum aşık oldugun kişi bakire olma şartıyla seninle evleneceğini söylerse orda senin için bir kayıp olur bu durum ama seni geçmişini silerek yeni bir başlangıç olarak gorup evlenecek erkek bulursan bu durum pekde onemli olmayacaktır ama bana kalsa bekaretini koru lazım olur

0|0
    0|0
  • Ben bakir değilim, çıkıpta bakir biz kız isteyemem karşıma.. Ama benim için bekaret önemli değil, önemli olan; Dürüst, saygılı, duygulara önem veren, olduğu gibi görünen, egosu tavan yapmayan birini istrrim.

0|0
    0|1
  • boktan bir zarı önemsemeyecek kadar değer veriyorum kadınlara. isteyen sanaldan kız düşürmek için yazdığımı düşünsün umurumda olmaz yeter ki kadınları aşağılamayı bırakın kendinize gelin

1|0
    1|1
  • Söylenilene bakma, istenilene bak..

*Asıl mesela bekaretin, bekaret sahibi kişi için anlamı ve değeri?

0|0
    0|0
  • Arkadasin hakli sakin yapma. Hatta yaklasma diyor Allah.
    Gunaha girme. Kinamak bize düsmez ama umarim biraz ders cikarirsin kendine.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sanalda boyle ben. Ben bekarete asiri onem veriyorum patlak catlak kiz istemem kimse kusura bakmasin

0|0
    0|0
  • bakire olan, saygısız, tembel, cahil biriyle evlenmek istemem. Saygı sevgi sadakat güvenilir biri olsun, gerisi hikaye

1|0
    0|1
    • Haklisiniz tesekkurler

• 😃😃😃😃 yani hos benzetme olmamis bir insanin akli da beynide bacak arasina gore kiyaslanamaz. Ben bu yorumu bakire olupta biyle boyle olmasin diye soluyor dusundum

• yanlış anlaşıldı sanırım. Bekire olupta saygısız tembel bir insandan bahsettim. Bakire olmayan saygısız insanda çok. ama bana saygısı sevgisi sadakati varsa bakire olmasa da olur ;)

• Bekaret önemlidir. Olmasa neden olsun zar. Sakın yapma sen kocanı bekle gerdek çok önemli ilk gece onu yaşa !!!

0|0
    0|0
    • Bende oyle dusunuyorum birgun cok asik olursam evlenirim ve mutlu olsun diye o ani yasarken her ne kadar o bazilariyla bisey yasamis olsada o an uzulmesini istemem.. yengem bahseder ilk gecesinden amcamin nasil mutlulukla ona sarildigini aklima hep o gelir. Ama o zar cidden bilimsel olarak ta bebeklerin makatindaki pislik ona zarar vermesin diyerekten bir islev goruyor ama kim nasil kesfetmisse etmis orayi 😃

• Ben zina yapmayacağım inşallah evleneceğimde bakiredir !!!

• Sanalda erkekler bu işten nasiplensin diye çoğu kişi sallıyor. Kimse samimi değil bu konuda. Onlar da neye sebep olduklarını bilmeden apptal aptal yorumlar yappiyorlar bu konuda. Sen inanma bu tür kişilere. Seni kullanıp atarlar.

0|0
    0|0
  • Yaptiklarin saan yetmiyorsa ve daha baska seyler yasamak istiyosan yapman lazim yol bunlar bana yetiyo diyosan yapma

0|0
    0|0
    • Sadece karsimdaki insana eziyet mi oluyorum diye dusunuyorum onu yarida birakiyorum arkadaslari daha baska seyler yapabiliyordur diye dusunuyorum sahsen bikere bile boylesi biseyi bana hissetirmemisti

• Yani bu konularda detayli bilgi almak istersen bana yazabilirim yani evliyim ben istersen tecrubelerimi aktarabilirim

• Bence cok onemli digerlerini bilmem

0|0
    0|0
  • onlar ıcın onemsız olduğu ıcın ıkı kelıme konuştukları kızlarla fantezi dunyalrını susluyorlar !!!

0|0
    1|0
  • Haklısın.

0|0
    1|0
  • Bakire olmayan başkasıyla yatmış kızla evlenmem

0|1
    0|0
  • burada böyleler ibineler

0|0
    0|0
  • önemi hala var o kişiden kişiye değişir eskiden olduğu gibi

0|0
    0|0
  • sanalda bakire olmayan kız düşürmek için böyle davranıyorlar , erkeklerin cogunlugu ilk olmak ister

0|0
    0|0
    • Bunu sevdim umarim cogu genc kiz da ben gibi sanalda boyleler diyerek galeyana gelmeden bu yorumu gorur tesekkurler

• bakire olmayan kızla evlenmem

0|0
    0|0
  • Sen kafaya koymussun ki bekaretini vermeye

0|0
    0|0
    • Bende biri cikip ne zaman bu yorumu yapacak diyordum cok gec kalmadan geldigin icin tesekkurler kardesim

• Hehe kardesim

• Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 11

• Çoğu sanada boyleler onlarda evlenmek için bakire kız arayacaklardır emin ol. Mal lıkla alakası yok her insan kendine sonuçta ben şahsen hiç bir insana yakıştıramıyorum evlenmeden ilişkiye girmeyi bu kız olsun erkek olsun farketmez. Ve bunlar kıyamet alametleri diye düşünüyorum benim fikrim bu herkesin fikrine saygı duyarım

1|1
    1|1
  • Büyüklerimin bir lafı var. Ve ben buna çok değer veririm." On kere gelin olabilirsin ama bir kere kız olursun"
    Yaptığın seçimleri kimse sorgulamayaz. Toplumun değerlerine göre değil, kendi değerlerine göre hareket et.

1|2
    1|0
    • Cok haklisin bu sozu bende aklimdan cikarmayacagim tesekkurler

• Yine de bakire kalinmali toplumdan ya da insanlarin s* dusuncelerinden dolayi degil arkadasin dogru demis kendini bir garip hissediyorsun kendi kendini soyutluyorsun bunu kendine yapma sen opustugunle kal gitsin en iyisi o çünkü bir de erkekler bakire aramiyoruz diyor ya evet sadece sanalda gerçek dunya böyle degil cevremde bir cok sey gördüm hepsi herkesle her seyi yasayip bakire kadin istiyorlar 😒😒😒😒😒😒😒

1|1
    1|1
    • Haklisin bende bunlari cok goruyorum ve sanalda bazen diyorum ki aa onem vermeyenlerde ne kadar cokmus bitek bizim buralarda onemliymis herlade der olmustum ki ben gibi cogu kiz da sanala aldansin istemem gercek fikirlerini ogrenmek istedim insanlarin tesekkur ederim

• Benim için çok önemli

1|1
    1|0
    • Neden peki diye sorsam olur mu?

• sence? annene sorsana önemli miymiş?

1|1
    2|2
    • Annem 39 yasinda onlar koyde yasadi bu sekilde yetistirildi bizide boyle yetistirdiler ama sonzamanlarda bakilana gore bisey sordum ;)

• Haklisin cok guzel yazmissin eline emegine saglik evet bu kadin bu sekilde intihar eden toreyle oldurulen cok kadin gordu ne yazikki. Genc kizlarimiz bu paylasimi gorsunler diyerekten paylastim cunku cogu sey artik sosyal medyadan takip ediliyor sanal da da bu sekilde bakirelik onemli degil izlenimj verdi google bir sekilde insanlari buraya yonlendiriyor kizlar ariyor biseyler yasamadan oncebakiyorlar googleye umarim gorurler tekrardan tesekkurler guzel yazmissin ama keske yoruma yazsaysin ilk basta gercekten herkes gormus olurdu saol yinede ☺

• rica ederim. sanalda yaşamıyoruz ki.. herkes her şeyi kendi gerçeğiyle değerlendirmeli.

• Şimdiki Erkekler Legen gibiler bakma sen...

0|1
    1|0
  • Kizlari yataga atabilmek icin her turlu gavatligi yapiyolar iste inanma. Onemli erkekler icin bekart. Zaten bekareti onemsemeyen erkekle isim olmaz.

0|0
    0|0
  • bekaret tabi ki önemli en önemli şey hatta. Namus bu ya buraya sorucak kadar düşmesin bu konular

1|1
    1|0
    • Buraya dusen okadar komik sorular var mi ben sadece birkere paylasim yaptim oda budur.
      Erkek arkadasim ustume bosaldi mi hamile kalirmiyim bugun bukadar mast yaptim erkekler buramda killi ama severmisiniz gibisinden bir cok sey beni icin onemli olan bir konuydu paylastim. Tesekkurler

• önemmli değil diyenlermi oldu?

0|0
    0|0
  • Erkeklerin yeni oyunu bir alım kanma sakın :-)

0|0
    0|0
  • Herkesin vajinası kendine boşver başkalarını sen kendine bak

1|0
    0|1
Yükleniyor...