Normal dogum yapabilecek olup olmadigim hamile degilken anlasilir mi?

Su an hamile değilim. Bebek düşünüyoruz. Ama ben korkuyorum dogum yapmaktan. Esim de senin rahmin geniş sayılır, ağız kısmı esnek gibi seyler soyledi. Normal zamanda anlasilir mi bu, kendisi uyduruyor mu? Son aylarda dogum yaklaşınca bakilmiyor mu?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Normal doğum isteyen hastanın suyu geldiyse ağrı ölçümü yapılır ve daha sonra odaya alınır. Burada saat başı vajina açılması ölçülür vajina yaklaşık 4 parmak (10cm) kadar açılıp açılmadı gi hemşireler tarafindan düzenli kontrol edilir. Tabi bu arada sancı had safhada.. sancılar az ise doktor Sünni sancı verebilir. Eğer belirli bir sürede (şu geldiği için) yeterli açılma olursa normal doğuma başlanır. Eğer olmaz ise ameliyat için hazırlıklar başlar. Burada hem anne hem bebek sağlığı önemli. Sezeryan yapan doktor (özel hastane ise bizim ki gibi) bikini bölgesinden kesik atar (yani bikini alti giyildiginde hiç gözükmez) devlet hastanesinde herhangi bir doktor gelişigüzel keserse göbek deliği altından ömür boyu siritir.. vs vs..

0|1
    0|0
    • Teşekkürler. Ozel mi devlet mi o da ayri bir konu. Kimisi ozel kimisi devlet hastanesi diyor

• Nereye gidersen git doktor önemli. Doktor devleti bile isterse özel gibi yapar.

• Tabiki ama herkesten baska bir sey duyuyorum. Devlet hastaneleri burada acaip kalabalık ortam falan kötü bilemiyorum artik

En İyi Kız Görüşü

• Benim kadin doktorum bebek cok buyuk normal dogura bilmem icin dogum gununu atlatmadan deniycez dedi normal dogum icin. Evet cok dardim. Normal dogurdum ama yirtilma oldu cok aci cektim ama bebegimde bende saglikliyiz. Iyi bir ebe ve doktor onemli. Daha hamile deyilsin kafana takma bence dogumu. Ztn duzenli kontrol olursan bebegin buyuklugu uzunlugu hesaplanir ve normal dogum yapip yapmycagin anlasilir. Ben sezaryan istemedim dogurcam dedim yine yaptirdilar. Hic bir cocuk icinde kalmadi hepsi dogdu demisdi ebem :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Normal doğumda vajinan esner ve açılır. Ancak kadinlarda vajina kisminda çatı diye tabir edile bir bolge var burasi da tam vajinanin oldugu yerdeki kemikli bolge. Eger bu bolge dar ise ve vajinanda da darlik var ise normal doğum olmasi pek mumkun olamayacaktır. Ancak bu soylediklerim yok ise rahatlıkla yapabilirsin. Çünkü bebegin kafasinin cikabilecegi kadar genisliyor vajinan. Tabi hamilelikden once ilk yapman hatta yapmaniz gereken bir kadin dogum uzmanina giderek hamilelik icin bir sakinca olup olmadığına dair testler yaptırmaniz. Herhangi birsey olmayabilir ama tedbirli olmakda fayda var çünkü beslenme aliskanliklarimiz cevre ve yasam faktörleri gormedigimiz sorunlar ya da etkiler bırakabiliyor. Esimde benzer bir durum oldu mesela. . Arzu edersen ozelden sorularını yanitlayabilirim

0|0
    0|0
  • hayır anlaşılmaz

0|0
    0|0
  • Anlaşılmaz doktor kontrolünde anlaşılır o durum hamile kaldığınız zaman

0|0
    0|0
  • Anlaşılmaz

0|0
    0|0
  • Eşin nereden biliyormuş senin rahminin geniş olduğunu kendisi Doktor mu?
    Her kadın normal doğum yapmak için yaratılmıştır hamilelik döneminde karnın nasıl büyüyorsa doğum esnasında bebeğin doğması için rahim ağzı ve vajina girişi o kadar genişliyor.

0|0
    0|0
  • anlaşılmaz..
    hamileliğin nasıl seyir edebileğini kestiremeyiz..
    son anda bile karar değiştirebilirler..

0|0
    0|0
  • Dogum zamanin yaklastikca vajinanda genlesmeye baslar buyur yani

0|0
    0|0
  • Doktora danis

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hayır bu dogum anında degısebılıyor. Bebek ters donebılıyor mesela. Ablam 2 yıl once normal dogum ıcın herseyı denedı spor yaptı en son ana kdarda böyleydı ama son dakıla degıstı. Ve hastanenı ıyı sec. Dev. Hastanesınden uzak dur suni sancı manyğı yapıyorlar adamı

0|0
    0|0
    • Evet suni sanci cok zormus. Zaten korkuyorum da sezaryen bile dusunebilirim gerci o da zor..

• Bak canım asla normalden cayma bebekler 6 aya kadar yanı sezeryan bebegı kendını anne karnında sanıyor. Gıttıgın hastane ozelse yaparsın. Ve dev. Hastanelerınde sezeryana sokmak ıcın 1 gun bıle sana suni sancı vereblıyolar benım ablam hemsıreyı dovupte sezeryana gırdı. Kızın kolu şişmiş sabaha kadar bekleyeblırsın demıs ablamda dalmıs 😂😂😂

• eşin doktor mu? degilse bilemez...

0|0
    0|0
    • Değil , bence de bilemez ama oyle dedi bana. Rahim ağzın esnek senin falan dedi

• özel hastanelerde genelde bir bahane uydurup sezeryan yapıyorlar. maalesef durum böyle.

0|0
    0|0
    • ayrıca son zamanlarda çatı muayenesi oluyorsun normal doğuma hazır olup olmadığını söylüyor doktor. ama gene de yok şu sorun yok bu tehlike diye yatırıp kesen çok.

• evet. anlaşılmaz normal zamanda. bebeğin son haftadaki konumu, doğumun seyri... her şey etkili

• O zaman bu manyak bana hakaret mi etti ya :D anlamadım. Ben bir daha sorayım. Senin rahim ağzı esnek baya kolay dogurursun dedi

• Benim arkadaşımda korkuyordu çatı muaynesi diye bir şey varmış bir bak istersen canım şimdiden hayırlı olsun umarım doğum şeklin istediğin gibi olur

0|0
    0|0
  • Off şu an kötü hissettim sayende

0|0
    0|0
  • Bence annene Daniş öyle şeyleri kocan nerden bilcek sonuçta annene benzersiz yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...