Makatta siğil, yardım edin lütfen?

Merhaba arkadaşlar, 21 yaşındayım. Birkaç haftadır makat kısmımda küçük küçük siğiller çıkmaya başladı, kaşıntı yapıyor ve rahatsız ediyor. Genellikle jilet yapıyordum. İnternetten okudum, çoğu cinsel yokla bulaşır diyor fakat anal yolla ilişkiye girmedim ki genellikle korunuyorum ve o kadar aktif değilim. Ne yapmam gerekli? Doktordan da çekiniyorum biraz:)

0|0
0|18

En İyi Erkek Görüşü

• Genital siğil olabilir , sıcaktan vesaire sivilce tarzındada çıkmış olabilir. Bu şekilde olduysa zamanla geçer ancak genital siğilse acilen tedavi olman gerekir. Anal seks yoluyla oluşan bu siğiller kişiden kişiyede bulaşabilmektedir. Örneğin partnerin birisinden kaptıysa onunla anal seks yapmadanda vajina yoluylada bu siğil sana geçmiş olabilir. Genelde zararlı olanları karnıbahar görünümünde olup oldukça büyük ve belirgindir. Eğer ufaksa bir süre beklemende fayda var , 2 hafta gibi bir süre sonunda geçmezse mutlaka doktora görün , mutlak tedavileri var yakma dondurma lazer cerrahi vb gibi. Yoksa zaman içerisinde kansere neden olup cinsel organın işlevini ( çocuğun olması vb) durumlarını etkiliyor. Yinede ben doktora gözükmeni öneririm en azından dediğim gibi 15 gün içerisinde geçmezse mutlaka gözük. İçin rahat etmediyse internetteki resimlere bak benzerlik ara , tahriş olmuş pişikten olmuş vb de olabilir. Siğil sadece cinsel yolla bulaşmaz.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Rektal yoldan ilişkiye girmemen ya da ilişki boyunca korunuyor olman seni siğillerden korumaz. Çünkü bulaşması için sürtünme şeklinde ten teması yeterlidir. Anladığım kadarıyla sen HPV kapmışsın. Bu siğilleri yaktırman gerekecektir aksi taktirde çoğalması ve yayılması kaçınılmaz.(Lokal anestezi yapılırken acı hissedersin sadece) HPV aynı zamanda kadınlarda rahim ağzı kanserinin en önemli nedenlerinden biridir. Jiletle o bölgede temizlik yapman siğillerin daha fazla çoğalmasına neden olur. Tamamen o bölge siğillerden arınana kadar cinsel perhiz şarttır. Siğiller alındıktan sonra tip testine de gönderilmelidir.

0|1
    0|0
  • Cinsel hayatın varsa onla ilgili olabilir. Hemen dermatoloji bölümüne git.

0|0
    0|0
  • doktora gitmekten başka çaren yok sana buradan ilaç tavsiye edende olur peki ya bir yan etkisi varsa ya da çok yanlış bir ilaç tavsiye ederlerse ne olacak?

bu arada doktordan niye çekiniyorsun?

0|0
    0|0
  • Genellikle korunmadığın zaman da bulaşmış işte.

0|0
    0|0
  • Doktordan çekinme

0|0
    0|0
  • Pamuğa kolonya dök biraz sonra kolonya ile sil onları geçer hemen..

0|0
    0|0
  • Anal şart değil erkekte varsa normal ilişkide de zaten o bölgeye temas çok miktarda oluyor

0|0
    0|0
  • Kıl dönmesi olmadığından emin misin?

0|0
    0|0
  • Mikrop kapmışsın bence doktora görün derim...

0|0
    0|0
  • Kızartılmış yiyecekler cips patates kızartması ya da patlıcan vs çok tüketme

0|0
    0|0
  • gel bana dogru yavrucugum bakmam lazım :D:D:D

0|0
    0|0
  • hemoroid de olabilir

0|0
    0|0
  • Bana gel ben geçirrim kesin ćözüm

0|0
    1|0
  • doktora git olmazsa bana gel incelemek lazım

0|0
    1|0
  • sevgilini analdan arzuluyorsundur artık isyan etmiş :D

0|0
    0|0
  • Krem var 3 tane söleyim onu karıştır kullan iyi gelicek

0|0
    0|0
    • Nedir acaba

• Slmlr dün çıkmış bulundum Burdamısn

• Makatta çıkması senin analdan yaptığının göstergesi değil. Bulaşan hpv virüsünün cinsine göre o oraya bulaşıyor. HPV virüsü korunsanız bile cinsel yolla bulaşan bir deri hastalığıdır. Bunun iyi ve kötü cinsten olanları vardır. Eğer genital bölgende siğiller cıkıyosa bu iyi huyludur. Ve bu virüsü kaptıktan sonra ömür boyu bu virüs sende kalır. Ve hemen doktora git. Rahim ağızı kanserine yol açar bu HPV virüsü adı da internetten git araştır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...