Kapat

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Kızlık zarı davasında tazminat talebi kabul edilmedi

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, evlilik vaadiyle kendisini kandırıp kızlık zarını bozan kişi hakkında manevi tazminat talebinde bulunan kadının istemini reddetti. Resmi nikah olmaksızın kendi iradesi ile evlenmeyi kabul eden kadının daha sonradan "kızlığı bozulduğu" iddiasıyla manevi tazminat isteminde bulunması kabul edilmedi.

0|0
12|26

En İyi Erkek Görüşü

• bu karar aleni şekilde

yasalarla

kızlık zarının erkekler tarafından alınan kızlar tarafından verilen bir değer olmadığının kanıtıdır.

kimse kimseden bişey almamıştır herkes "aklının" razılığıyla iradesiyle her haltı yemiştir.

devlet resmen akıllı olaydın kardeşim git başının çaresine bak demiştir.

yani kızların yetişin kömşüleeer şeftelüm elden getttiiiiiii

boyu devrilsiciyi pırlantamı benden çaldiii

şeklindeki figanları sokak anayasasını meselesi olarak algılanmalıdır..

erkeğin yaptığı ise tam bir o.ç luğudur.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 25

• Haklı bir karar, eğer kadın kendi rızası doğrultusunda yatmamış olsaydı zaten adam tecavüzden yargılanırdı, bu durumda dolandırıcılıktan mı yargılanmış. Davaya konu olan kadın asıl hakareti, insan değil eşya muamelesini kendi kendine yapmış. Evet adam yalan söylemiş, ama yetişkin bir şahıs olarak kadının bunun farkında olması gerekirdi. En azından bu kadar önemliyse evlenmden omaz deseydi.

0|1
    0|0
  • Belki dogru belki degil ama dogru karar diyenlerin sanırım kızlık zarlarını önemsemedikleri apacık ortada. Yani obje olmaya devam etmek isteyen cok

0|0
    0|0
  • böyle bi vaaat yoktur kız onunla birlikte olmak için kendine bahane bulmuş o kadar sadece kendini kandırmış sonuçda zorla tecavüz yok

0|1
    0|0
  • kız: '' ben salaklık yaptım hakim bey, bana para verin '' demiş; hakim: '' ne diyon gızım sen yau '' demiş :D

0|2
    0|0
  • Bu soruyu 2 kere sormusun ya :)

0|0
    0|0
  • Davaya bak haha, dogru bir karar :)

0|0
    0|0
  • zorla olan bişey yok intikam almak için dava açmış

0|0
    0|0
  • Yargıtay Hukuk Genel Kurulu,en doğru olanı yapmıştır.Kızlık zarı gibi bir mesele mahkemeye dava konusu bile edilmemesi lazım.Zaten bana göre,ama ediyorlar.

Tecavüz varsa tamam ama oda yok.Sadece evlilik vaadiyle kandırdı.Kanmayacaksın cinsel ilişki evlilik sebebi sayılamaz.Sonuçta kendi isteği ile biyolojik bir olay yaşamış.Suç teşkil edecek bir durum oluşmamıştır.

0|0
    0|0
  • doğru karar. böyle önem verilen birşeyin bile maddiyata vurulması komik durum tabiki.

0|0
    0|0
  • Allah akıl vermiş madem kızlık zarın önemliydi niye evlenmeden ilişkiye giriyosun. İyi olmuş

0|2
    1|0
  • Doğrudur çünkü kızlık zarı bir tane ve dikkat etmek lazım. Kırılan bardak parçalarından tekrar bardak yapamazsın. Önce iste sonra tazminat aç var mı boyle bişe

0|0
    0|0
  • Erkek de karşı dava açaydı, duygularımla oynadı diye. Beni mahkemeye verdi, moralim bozuldu, derslerime çalışamıyorum diye :) Oh olsun.

0|0
    1|0
  • hay ben bu kızlık zarına:)bıraz ıtme kuvvetı bıraz acı bı kac damla kan belkı oda olmaz sorun o degılde ne olacak bu fenerın halı:(

0|0
    0|1
  • kac para istemis acaba

1|0
    0|0
  • nedense hep evlilik vadiyel kanıyorlar. başka bahaneye hadeeee

0|1
    0|0
  • hahaha gece gece gözlerim yaşardı gülmekten.

0|0
    0|0
  • "Evlilik vaadi ile kandırmak" ne demek :D

0|0
    0|0
    • evlenecegiz deyip her şey olduktan sonra yüz üstü bırakıp gitmek, evlenmemek yani

• Bir çok nişanlı evlenmeden ayrılıyor

O zaman bu arkadaşlarda birbirlerini evlilik vaadi ile kandıyorlar değil mi ?

• doğru bir karar...isteyerek bir birliktelik söz konusu...

0|0
    0|0
  • takdir ettim.

0|0
    0|0
  • hep de evlilik vaadiyle kanarlar ..

0|0
    0|0
  • Bu tür davranışlara kanmayacaklarını düşünüyor Yagıtay demek ki.

0|0
    0|0
  • yırtılan zar geri alınmaz demiş mahkeme doğru bir karar. kandıran da suç yook. kanana bakmalı.

0|0
    0|0
  • adam sağlam sevmiş ki bırakınca dava açmışlar

0|0
    0|0
  • Yasalar ilk defa düzgün işlemiş

0|0
    0|1
  • keresa allah senı dabul etsın:)kızın canı cekmıs ıstemıs canı cekemezmı:)

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• detaylı hali de şudur hatta haberin:

link

0|1
    0|0
  • Bir kadın istemediği sürece -ırza geçmek ve kas gücü gerektirecek şiddet dışında- bir erkeğin hiç bir şey yapabileceğine inanmam.

O seni kandırdı, sende kanmayacaktın o zaman. Resmi nikahsız, iman nikahını çok istiyorsan resmiden sonra yaptıracaktın..

Sadece imam nikahı ile evlilik sürdüren kadınları İranlı fahişelere benzetiyorum, hiç kimse kusura bakmasın.

0|0
    0|0
  • Kızlık zarını tazminatla kapatmaya çalışmak çok iğrenç birşey ayrıca zorla yapılan birşey olmamış kesinlikle doğru karar

0|0
    0|0
  • Benim yakın bir kız arkadaşşım bu konuda Maddi tazminatın yanında manevi tazminat aldı.evlendikten 4 ay sonra adam evi terketmişti

0|0
    0|0
  • doğru bir karar..yap et sonra tazminat davası aç komedi ya :) aklın nerde diye sorarlar adama..

0|0
    0|0
  • hak yerını bulmus ne guzel bahane ya evlenme vaadıyle kandırdı bende bırlıkte oldum eee kanmasaydın aslında adam onu kandırmıyorkı kadın ınanmayı seçıyor ben olsam adama altın portakal bıle verırdım

0|1
    0|0
  • bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.?

adam tecavüz etmemiş sonuçta. Kız salaklık yappıp ta inanmasaymış.

bence adam manevi tazminat davası açabilir. "salak bir kızla birlikte oldum. bende salaklaştım onun yüzünden" diyebilir.

0|1
    0|0
  • Doğru bir karar bence.

0|0
    0|0
  • uzun zamandir bukadar gulmemistim

0|0
    0|0
  • Yüce adalet.

0|0
    0|0
  • bazı kızlar hakediyor

ben erkek olsam bende kullanıp atardım böylelerini

0|0
    1|0
  • Aldığı tazminatla diktirmeyi düşünüyordu herhalde diye düşünüyorum.

1|2
    0|0
Yükleniyor...