Vajina mantari olan?

Arkadaslar vajina disi ve bacagin bittiği yer arasi kasiniyordu bir süredir ve hep akinti vardi vajine ici de arada bir kasiniyor sizce vajina mantari mi var ve bu geçiyor mu? Neden oluyor?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• mantar terden ıslaklıktan ve mikroptan olur. eğer şu an var ise hemen doktora git buralarda oyalanma. ilerisi vajenite çevirir ve daha çok sorun yaşarsın.

mantar olmamak için ne yapmalı
    --tüy temizliğine dikkat etmelisin
    --günlük külot değişmelisin
    --bu sadece vajinada değil memelerde de olur. eğer memeleriniz teninizle temasta ise memenizin altına penye bir bez koyun ya değilse meme altınız da mantar olur
    --mantar nemi sever. nemli ortamda üreme yapar.
    --asla pis elle vajinanıza dokunmayın. bu nedenle tuvalete girerken elinizi yıkayın ve temiz elle altınızı yıkayın.
    --yıkadıktan sonra çok iyi kurulayın ıslak halde külotunuzu giymein.
    gün içinde terlediğinizi hissettiğinizde tuvalete gidip yıkayın ve kurulayın.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim vajenitb nedir

• rica ederim geçmiş olsun

• doktoru ihmal etmeyin. mutlak gidin. tedavisi 5-7 gün gibi kısa bir süre. mantar sadece dış dudaklarda ise krem ile tedavi edilir. ayrıca şiddet durumuna göre ilaç da verbilr. içte de var ise ilaç ve fitil verir. bakirelere fitil verilmez. yeni çıkan bazı ilaçlar var. tek içimlik tek kapsül. bir kez içiyor ve geçmesini bekliyorsunuz. en rahatı bu.
      rahatsızlğın durumuna göre en geç bir hafta. içinde tedavi biter. ilaca başlayınca 2- 3 gün içerisinde kaşıntı durur.

En İyi Kız Görüşü

• Neden olduğunu tam bilmiyrm ama yanlış hayırlamıyorsam vajinanın ph dengesinin bozulmasından oluyordu çok yukamaktan ya da yıkamamaktan ya da kimyasallardan falan filan diye hatırlıyorum yanlış değilse çok bir bilgim yok sadece üst komşumuzun vardı sirkeli ılık su yapıp oturuyordu enjektörle hafifçe içine de sıkıyordu bir süre snra iltihabı akıyormuş geçmiş olsun

0|0
    0|0
    • Ben cok yikarim temiz olsun temiz kalsin terliyoruz aman kokmasin falan cok dikkat ederim bu da böyle oldu tuh ya

• burada bunu tartışmıcam araştır sen de bir kadın doğumcuya sor @soran
      salladığım bişey yok @deutscheboy neyini sallıcam bn söyleyenin yalancısıyım illa doğru diye bir iddaam da yok ki yalanıma kılıf bulmaya çalışayım amcacım

• Bos bos konusup milletin kafasini bulandirma. Senin gibi cahillerden yeterince var sen eksik kal cahil ufaklik @kelebek4.
      Kadin dogumcu su an yanimdaydi zaten ona sorarak cevap yazdim. Senin gibi biryerlerimden sallamadim ;) Tartismaya vaktim yok. Hadi selametle.

Erkekler Ne Diyor 9

• Kaşınma normal değil. Enfeksiyon da olabilir

0|0
    0|1
  • Vajina mantari kendiliginden gecmez!!!
    Vajina ici fitil ve dış tarafi icinde merhem yaziyor doktor. Eger ihmal edersen kötü olur. Ve bulasıcıdır. Camasirlarini ayri yikaman lazim yüksek isida.

0|0
    0|0
  • travozol ya da ketoral krem sür her sey gecer kaşıntın gecer ben cok öneriyorum bu ilacı saglık personeliyim.

0|0
    0|0
    • Tamam olur:)

• Travazol değilde başka bir tane kullanıyorum genede faydasını görürmüyüm @son_terapist

• Tabiki gorursun sicak hava akinti havuza girip cikmak ter gibi etkenler sonucu oluyor

• iyyygghhhh midem...

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun. Sudan uzak dur diyeceğim ama o bölgeyi temiz tutman gerek.

0|0
    0|0
  • ayy evet oldum ben çık ktü. s. s

0|0
    0|0
  • mantar ilacı kullanacan ve kurulanman gerekiyor ha bide kılları kesmen lazım bide hijyen önemli mesela hergün yıkan ve iyice kurulan ilaç tavsiye edecam travazol 10tl lik ucuz bişey kullan bence

0|0
    0|0
    • Bu dediklerinin hepsini yapiyorum ama akinti hep oluyor mikrop mu kaptım anlamadim

• hangi kremi kullanıyon mesela

• kaşıntı olan yerde sulanma ve kızarıklık yara var mı

• Evet mantar var

0|0
    0|0
  • vajinanı kuru tutmalısın ıslak ve nemli vajina kaşınır kaşınan yerde mantar oluşur
    doktora görünmende fayda var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• doktora git balim

0|0
    0|0
  • mantar olmasa bile enfeksiyon kesin var. akıntıdan dolayı gerçekleşiyor çamasırını temiz tut ve acilen kadın doğum doktoruna gözük. ilaç kullanırsın 1 hafta geçer ama sakın ihmal etme

0|0
    0|0
    • Hep temiz ama neden anlamadim kuzenlerimde de oldu onlarda cok temizdir ama bir kuzenimde hic gecmek bilmedi mesela

• Mantar bu
    bakireysen sadece krem
    değilsen fitil
    1haftaya gecer
    iyileşmezse çok fena ağrılı ilişki yapar

0|0
    0|0
    • Bakire degilim kanka ama annem bunu bilmiyor tabi napmam lazim anlatir misin

• Fitili gece yatmadan koyacaksın düşmeyecek
      1 hafta kullansan yeter baktın yetmedi
      1 hafta daha devam et

• Teşekkür ediyorum canim

Yükleniyor...