Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için ne yapmalıyım?

17 yaşında erken menopoza girdim ve çocuğumun olması imkansız. O yüzden cinsel ilişkiye girerken prezervatif kullanmıyorum. Hamile kalmayacağımı biliyorum ama cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için ne yapmalıyım? Prezervatif hariç.

0|0
2|31

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu dusunecegine tedavisine baksana
    İleride evlendiğin zaman ne yapmayı dusunuyorsun
    Birden fazla kişiyle mi ilişkiye giriyorsun ki bu hastalığa kafa yoruyorsun

0|0
    0|0
    • Ne tedavisi? Erken menopozun tedavisi yok. Ayrıca benim özel hayatımdan kime ne? Aşın bunları artık, 21. yüzyıldayız.

• Onlar sizin kültürünüze ait gelenek görenekler. Hiçbir milletin mutlak gelenek görenekleri yoktur.

• Sizin derken? Sen. nerelisin

En İyi Kız Görüşü

• Pezervatif disinda kesin bir korunma seklin yok..
    Sadece bir seyler paylasacagin kisiyi iyi tanimalisin, temiz mi degil mi.. Cinsel hayati nasil * partner degistiriyor mu vs vsss...
    Sen kendine dikkat etsende beraber oldugun kisi saglikli degilse pezervatif disinda sansin yok malesef...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Temizliğine dikkat edersin
    tanımadığın adamların altına yatmazsin

1|1
    8|1
  • benim hanım 40 yaşında menapoza girdi. ona erken girdin derken sen 17 diyorsun. bir felaket mi yaşadın hayırdır?

0|0
    0|0
    • Menopoz bana bir sürü sağlık sorunu çıkardı ve ben bunun hakkında gerçekten konuşmak istemiyorum. Bunu anlatmaya gelmedim zaten.

• geçmiş olsun umarım sağlıklı günlere kavuşursun

• Bir kişiden gerçekten emin olmadan birşey yasamayabilirsin kaldıki o tip hastalığı olanlar herkesten gizler genelde nerden bileceksin? Beğenen de begenmesene o tip hastalıklarda en geçerli yol o başkada pek yok evlilikte herkes çocuk şartı koşmuyor çocuk istemeyen birini bulup onunla sevgili olursan her zaman rahat olabilirsin bence

0|0
    1|0
    • Çocuk, sevgililik ne alaka? Ben bunları sormadım ki. Neyse teşekkürler yine de.

• Direk eksi basacagina yazdığımı dikkatli okuyabilirdin. Sadece çocuğa takımlısın nedense boşver sana yorum yapmam hataydı.

• Bazı önlemler var.

0|0
    0|0
  • Prezarvatif dışında hastalıktan korunma yolu yok maalesef. Anladığım kadarıyla hassasiyeti azaltmak istemediğiniz için partnerinizin prezervatif kullanmasını istemiyorsunuz.

Düşüncemde yanılmıyorsam hassasiyeti arttırmak adına üretilen prezarvatifler var. Okey hisset kullanmanızı tavsiye ederim. Çok yakından tanımadığınız ve temizliğe dikkat etmeyen partnerlerden kaçının ve şahsi fikrim prezervatif olmadan ilişkiye girmeyin. Çünkü bunun kumar oynamaktan bir farkı yok.

0|0
    0|0
  • ne yapsan boş ten tene değdiğinde bile bulaşan hastalıklar var şansına artık eş seçimine dikkat edecen

0|0
    0|0
  • Tek eşliliğe dikkat et bir de çocuğu olan ve tekrar çocuk istemeyen birisi evlenebilir senle umutsuz olma

0|1
    2|0
  • Prezervatif dışında kullanabileceğin sağlam bir yol yok. Karşındaki insanın sağlıklı oldğundan emin olmak dışında.

0|1
    0|0
  • Hamilelik desen yolları var hani ilaç olsun başka şeyler olsun ama hastalık dediğinde bu cinselliği de aşan bir unsur. Sıvı yoluyla hava yoluyla temas yolu ile bulaşabilir bundan korunmanın yolu yok. Bir de mazur gör ama hani herkeslemi yapacaksın sanki.

0|0
    0|0
  • Prezervatif haricinde korunma yolu yok hastalıklardan. Sevişmeyeceksin.

0|0
    0|0
  • Bu konuda emin olduğun kişi bulmalısın bu yüzden biz Kondoma baş vuruyoruz, yoksa kondomsuz hayat en zevk vereni yani ten tene değmeyince biraz durum yavan oluyor,

0|0
    0|0
  • Vay be. Çok zeki kız : )

Durumuna üzüldüm. ama yapacak bir şey yok.. kondom kullandır partnerlerine bence

0|0
    0|0
  • içine boşalmasa bile zevk suyu bile cinsel yolla bulaşan hastalıkları sana bulaştırır. preverzatif harici korunma yolu asla yoktur. ama görüyorum ki o yolun yolcusu olmuşsun senin aids gibi ölümcül hastalıklara kapılma riskin çok büyük.

0|0
    0|0
  • partnerini düzgün seçeceksin başka yolu yok bunun ama hikayen ilginç cidden.

0|0
    0|0
  • baska bır şansın yok

0|0
    0|0
    • asla yargılama dusuncem yok olmaz da. gunluk ılıskıler yaşıyor musunuz?

• Bana da öyle geliyor nedense. sevişmeden direk olaya geçmek isterim hep ilginç

• Aslında devam edilir sevişme şart değil ben genelde öyle birilerini buldum hep öpüyor falan karşılık alamayınca e yapalım bari mantgına geçiliyor😄

• çok zor korunman canısı

0|0
    0|0
  • Prezervatif şart.
    Birde seçici olmak gerekir.

0|0
    0|0
  • Hastalıklı biriyle ilişkiye giriyorsan prezervatif şart ama ilişki sırasında hastalık kapmayalım diyorsanız önce duş alacaksınız sonra ilişki

0|0
    0|0
  • temiz insanlarla birlikte olursan sıkıntı olmaz sanırm

0|0
    0|0
  • kan testi. erkekte sorun olup olmadığını 2 saate sonuc cıkıo

0|0
    0|0
  • Erken başlamışssın b*k mu vardı

0|0
    0|0
  • Cinsel ilişkiye girme.

0|0
    0|0
  • Çok partner değiştirme temizliğine ve sağlığına gÜvendikletinle birlikte ol

0|0
    0|0
  • evliysen sadece eşinle başka erkekler oluyorsa kesinlikle prezarvatif kullan

0|0
    0|0
  • Karşı partnerlerine özen göstermelisin, bunun başka korunma yolu yok.

0|0
    0|0
  • Cok uzuldum gecmis olsun

0|0
    0|0
  • Neden? Genel kadın mısınız?

0|0
    0|0
  • kondom kullanacan yoksa gidersin

0|0
    0|0
  • Yok abi önlem yok malesef preservatiftende geçiyor o hastalıklar sadece ihtimal düşüyor kim söylediyse kandırmış sizi sadece ihtimal düşüyor ama gene bulaşabiliyor preservatif dahi olsa hee hemen bulaşmıyorda fazla haşirneşir olursan bulaşıyor ama preservatiflede bulaşıyor hastalık sadece süreci yavaşlatıyor en iyisi bu agmun devletinden kurtulucan vergilerinden paran olucak kendi hanımların olucak o zaman hem kadın ihtiyacını karşılarsın hemde hastalık kapmazsın bence

0|0
    0|0
  • tek erkekle devam edersen sorun olmaz. ayrıca çocuğun olma ihtimali halen var. hekimim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• çocuğunun olması imkansız değil bir tanıdığım 30 lu yaşlarda menepoza girdi sonra hamile kaldı doktor böyle şeylerin olabileceğini söylemiş sen çok emin olma yani

0|0
    0|0
    • benimki gerçekten imkansız. umut yok.

• bilemiyorum başka bir rahatsızığın varsa ama adet olmamak hamileliğe engel değil kesin bilgi

Yükleniyor...