Sperm azalması - Tıp bilgisi olanlardan cevap bekliyorum

2 sene önce sol kasık fıtığından amliyat oldum. Ameliyattan önceki dönemde boşalma sırasında fıtık bölgesinde sancı oluyordu. Cerraha bahsettim, çok saçma, ilgisiz bir şey söylemişim gibi davrandı. Ameliyattan sonra da yine boşalma sırasında o bölgede hareket hissediyordum. Gün geçtikçe sanki bir tıkanma oldu ve şu anda doğru dürüst boşalamıyorum, yaş 50'ye yaklaştı, bu sorun yaşla mı ilgili yoksa fıtık ameliyatı ile mi ilgili bilgim yok. Boşalma sırasında kasık bölgesinde bir şey oluyor mu?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Ameliyat sırasında sperm kanallarınızın hasar görmüş olma ihtimali var. Ayrıca Sperm Sayımı (Spermiogram)testi yaptırmanız faydalı olur.

0|0
    0|0
    • ben de kanallardan şüpheleniyorum, bunun için cerraha mı, üroloğa mı gitmeliyim?

• Önce bir üroloğa görünün ve hikayenizi anlatın.O size gerekli yolu gösterecektir.

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 1

• yaş ilerledikçe sperm sayısı azalır. sigara, alkol de sperm sayısının azalmasında etkilidir

1|0
    0|0
    • sigara ve alkol kullanmıyorum. azalmadan ziyade sanki bir zorlanma var, çıkamıyor gibi.

• yine de ilginize teşekkür ederim, sağolun.

• rica ederim geçmiş olsun

Erkekler Ne Diyor 1

• marketlerde satılıyor kefir al ve devamlı iç...spermi çok artırıyor..her türlü hastalıklardan vücudu koruyor..ekşi ayran tadında müthiş bir süt ürünü..

0|0
    0|0
    • bence problem üretiimden ziyade dağıtımda :)

Yükleniyor...