Yaratılan ilk kadın nasıl adet oldu? tepkisi ne oldu? kafamda deli sorular... ?

bugün işyerinde oturuyordum.. birden aklıma geldi.. ilk kadın nasıl adet oldu? ne tepki verdi? bunu zararsız bişi oldugunu nasıl anladı kme sordu? ne işe yaradığını nerden bildi? bu konular hakkında bilgisi olan var mı acep?

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• Allah'ü teala hava annemizi dünyaya yetişkin olarak yolladı.. sonrasında çoğalmalarını ilham etti..! bu evrede yaşanılanlar onlardan sonraki nesiller gibi olmayabilir.. çünki ilkler..!

Ona bakarsan aynı anne ve babadan olma kız ve oğlan evlilik yaptılar ve nesiller çoğalmaya başladı..!

Esas olan kulluğun ve ibadetin ve ahir yaşam için esas görevlerini yapman.. bahsettiğin konular sadece formalite bilgi misali senin için.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen nasıl adet oldun? Adet olduğunda tepkin ne oldu? Adet olduğunu nerden anladın?

1|0
    0|0
    • bana annem öğretti... ama o ilk kadın !!

• Herkese annesi öğretemiyor ama öyle düşün bir an garipser sonra alışır belli bir düzene, belki de olmamıştır

Erkekler Ne Diyor 24

• bakın adem ile havva yaratıldıklarında dünyevi işleri için Allah tarafından eğitildi. her şey onlara öğretildi.

yani yaratılıp hadi ne haliniz varsa görün deyip dünyaya salınmadı. her şeyi biliyorlardı. nasıl yaşayacaklar, ne yemeliler, nasıl ilişki yaşayacaklar... hepsi öğretildi.. biliyorsunuz bunlar bebek olarak yaratılmadı. belli olgun yaş dönemi ile yaratıldı. konuşma öğretildi. yani her şey öğretildi.

0|0
    0|0
  • Benim de aklıma adet olduktan sonra ilk erkeğin başının etini yedi mi diye geldi. :)

1|0
    0|0
  • ilk insanlar hakkında en fazla bilgisi olan kişi bile fikir veremez, yok maymundan doğdu yok, bilinçleri vardı, yok boyları uzundu falandı felandı, siz daha bir ateist sorusunu cevaplayamıyorken kafanızı, dinlerin hiç ayrıntı vermediği Adem ile Havva konusuyla bozmayın. Öğrenmeniz gereken birçok dini konu varken en gereksizleri ile uğraşıyorsunuz

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Öğretildi.

Bu kadar basit. Onu oraya koyan bilgiyi de aklına koydu.

Düşünmek yeter. ;)

0|0
    0|0
  • Sanırım.. adet olmadan önce trip atıp etrafta keyfim yok diyerek gezmiş ve kendinde bir gariplik olduğunu sezmistir

1|0
    1|0
  • keşke bu dünyaya gelmeseydin

0|0
    0|1
  • benim cahıl kafamla şunları cevaplıyabılırım ancak, ilk yaratılan kadın hava, ve ademe sormuştur elbette, tabikide bilgisi var bu dönemdeki kızlar gibi tripe girecek halı yokki

0|0
    0|0
  • Adet olmadı belkide hiç :D

0|0
    0|0
  • Takılma boyle seyelre

0|0
    0|0
  • Onu dusunmen için beyninide allah verdi
    Böyle şeylere kafa yorma sen napican adet filan obur tarafta napicani dusunsene kızım.

0|0
    0|0
  • Nasıl mı keşfetti. Sen ne hissettin ise aynı histir ama öğrenme kısmı biraz farklı olmuştur.

0|1
    0|0
  • guzel soru:)

0|0
    0|0
  • Enteresan gerçekten...

0|0
    0|0
  • İşsizlikte jübile yapmak bu olsa gerek

0|0
    0|0
  • sen kafanı aşırı kullanma
    yıpranırsın bebeğim
    deliğini doldurmaya bak

0|0
    0|0
  • Aha bir regllı hatun daha o. O

0|0
    0|0
  • cok derine girme batarsınnn

0|0
    0|0
  • Ne kullaniyorsun sen?

0|0
    0|0
  • fakir misin sen

0|0
    0|0
  • Sen filozof ol

0|0
    0|0
  • öyle birşey yoktu yanlış ve yasak meyvayı yedi sonra gördü ebesininkini!!

0|0
    1|0
  • penim çüküm kanasa düşer baylırım zor iş..

1|0
    1|0
  • bu benim de aklıma gelmişti :) pek fazla insan ve iç çamaşırı olmadığı için bacaklarından sızmıştır muhtemelen :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ilk basta korkmustur ama sonra düzene oturmustur bence hamile kalıp karnının sismesi gibi bir şey bu :D

0|0
    0|0
  • mavi göl filmi geldi aklıma birden :D ilk insan zaten Havva anamız ve Adem babamız onlarda bilinçlidirler herhalde zaten insanlıkla ilgili

0|0
    0|0
  • Aynen hee :o :D

0|0
    0|0
  • bana sormadı da @Lahmacunsurat sen ne dersin?

0|0
    0|0
  • yaratılan ilk kadın hz havva zaten allah ona sölemiştr

0|0
    0|0
Yükleniyor...