Anal Fissür (makat çatlağı) den kurtulan çaresini bilen var mı?

Uzun süredir süregelen kabızlık peoblemimden dolayı makat çatlağım oluştu bundan kurtulan var mı? Geçer mi bu hastalık?

0|0
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba 4 yıl önce bahasur olduğumu lavaboya cıkıp kan geldıkden sonra öğrendim askere gittikden 2 ay sonra ağrılarım şiddetlendi ve hastaneye sevk falan derken doktora gittiğimde catlak olduğunu söyledi neyse bu süre zarfından 3 ay sonra fissur amaliyatı oldum 1 yıl herşey çok iyidi hatta amaliyattan 2 saat sonra lavaboya cıkmısdım okadar iyiydi ne oldu bu 8 ay içinde bilmiyorum ama kabızlık ve şişkin başladı geçmicek gibi hissediyorum birdaha hastaneye gidicem demem o ki bu kadar uzattım ben askeri hastane oldum amaliyatı sen sen ol amaliyat olucaksan iyi bir hastane de iyi bir doktor seçmeye bak tanıdıkdan eşden dostan öğrenilcek şeyler. geçmiş olsun sana tekrardan ve tafsiye olarak doktorum söylediğini söylim lavaboya cıktıgında zorlanıyorsan eldıven giyerek şeffaf makatı elinle genişlete genişlete çıkarmayı kolaylaştırabilirsin ve delik dar olmadığı için daha rahat gelicek bizzat uyguladım işe yarıyor

1|0
    0|0
    • Ameliyatı araştırdım fakat tekrar tekrar edenler olmus ve ameliyat sonrası dışkı kaçırma yaşayanlar var o yüzden korkuyorum acıkcası. Ameliyat zor mu peki cok acılı mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Genel cerrahiye git, yeni kremler var, belli bir kullanımda çatlağı kurutuyor..

Lif kaynaklı yiyecek ve meyveler tüketiceksin, salata, yağlı yemek, posalı gıdaları seçeceksin.. en son ihtimal ameliyat..

Bağırsaklara iyi gelen ve metebolizmayı güçlendiren limon ve sarımsak var..

Limon suyu ve sarımsağın mucizesi diye netten araştır :

12 parmak bağırsağına faydalı ve daha çok faydası var ama doktora danış.. sonrası genel cerrahiye git ve muayene ol ben oldum ama çatlaktan kabızlıktan değil.. bir biriyle alakadar.

0|0
    0|0
  • Öncelik ile bir Gastroloji hekimine gidip muayene ol.. Belki cerrahi müdahele gerekebilir..

0|0
    0|0
  • en güzeli kaliteli bir vazelin alıp vazelin sürmek

0|0
    0|0
  • hemoroid memesi var mı?

0|0
    0|0
  • O çatlaktan kurtulmanın yolu küçük bir operasyon geçirmen gerekiyor bazı zamanlarda kabız olup dışkılama esnasında zorlanmaktan kaynaklanan bir durum ilaç tedavisi olmaz. Kabızlık diyip geçmemek gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Bunu bir doktora sor. Buradaki yorumları dikkate alma.

1|0
    0|0
  • Vardır belki

0|0
    0|0
    • Tamamen geçiyo mu peki? Ne kadar sürede geçti

• Doktora gidiyon krem veriyor

0|1
    0|0
    • Faydası oluyormu bari kremin. Dışardan pek faydası olmaz ki

• Önce zaten elini içeri sokup tespit ediyor derinliğe gire fitilde veriyor genelde anal yapanlar da gider bu şikayet en :)

• Geçmez bende de var çok sinsi bir hastalık besinşerine dikkat etmen gerekiyor gazlı içecekler kahve kesinlikle yok günde minimum 2 lt su en fazla 2 bardak çay doktorum bana böyle söyledi

0|0
    0|0
  • doktora git krem veriyor birde dalın diye hap birde toz vermişti gecti

0|0
    0|0
  • kendi kendine geçer de uzun sürer onun için kremler var daha çabuk iyileşir.

0|0
    0|0
  • Bende tamamen geçti.

0|0
    0|0
  • doktora görün

0|0
    0|0
  • onun icin ilac alabilirsin

0|0
    0|0
  • Beton mu sıçıyosun arkadaş sende. Bize maaşallah demek düşer.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yırtık mı var

0|0
    0|0
    • Çatlakmış işte :(

• canım ben 2012de yırtıktan dolayı amelıyat oldum. ama yine tekrarladı yine olucam :(

Yükleniyor...