Dünya çok acımasız, haksız mıyım?

Birkaç yıl önce hata yaptım bekaretımı kaybettım canımdan cok güvendiğim inandığım sevdiğim beni ortada bıraktı. Hayata nasıl tutunacagımı bilemiyorum. Ben de cok temız olmasam bıle tek hatayı sevmekle yaptım.Kişilik olarak sadık ve dini inançları olan bırıyım, bu yüzden vicdan azabım yakamı bırakmıyor O kadar pişmanımki neredeyse hergun aglıyorum.Neden bilmiyorum ama dünya bana çok kirli geliyor.Sevdiğim adam bile sahiplenmedi beni.. Elimde olduğu kadar dua etmeye çalışıyorum erkeklere yanasmıyorum ortamlara kirli çevrelere bulaşmıyorum yalnız başımayken bıle açıpta p*rno film gibi şeylere bakmayı kişiliğime ters geliyor ve Allahtan korkuyorum artık hata yapmamak için elımden ne gelırse yapıyorum ve uzun süredir ruhumu böyle temizlemeye çalışıyorum..Eğlencelere gitmiyorum çünkü insanların bu kadar cok rahat olmaları bende gelecek kaygısı oluşturuyor.Sanki hiç hayalimdeki insan yokmuş gibi geliyor..Kişilikli karakterli bir o kadar çok ihtiyacım varken erkeklerın nerdeyse hepsı cinsellikten bahsedıyor capkınlıktan nasıl gününü gün edeceğinden bahsediyor.Allahım bu dünya nereye gidiyor ben ne haldeyım dıyorum İnanın bana bu pişmanlık beni öldürüyor.Ve en acısı ne yaparsam yapayım bakire olmadığım için geleceğime kim girerse girsin bunu yüzüme vuracaktır...Bunu nasıl atlatabilirim bu acımasız önyargılı insanların arasında ? Ben nasıl yeneceğim bunu?

Güncellemeler:
Erkek arkadaşım çok koşmuştu peşimden, Ailesiyle tanıştırdı evlenecektık.Üniversitesi bitirmişti benim üniversitemın bitmesini beklıyorduk.Ben iyi bir bölümde okuyordum onun bölüm olanakları o kadar iyi değildi mühendislik yazdı 2. üniversite olarak ben her zaman destekçisi oldum.Mühendisliği kazanınca beni terketti.Kendi hayatına baktı benim hayatım ne olacak diye ona sordugumda ailem senınle evlenmemı istemiyor bizim memleketten kız istiyorlar diye ailesini bahane gösterdi.Nankörlük Etti...
BİZ BARIŞTIK ARKADAŞLAR BENI HİÇBİR ZAMAN UNUTAMAMIŞ HEP SEVMİŞ MEĞERSEM PİŞMAN DA OLDU BENİ ARADI BUNLARI SÖYLEDİ... ÇOK MUTLUYUM ÇOK İLGİLİ DAVRANIYOR VE O DA COK MUTLU...BU NİKAHLA BİTECEK İNŞALLAH DEDİ EVLİLİKTEN SÖZ EDİYOR ...MUTLULUGA HASRET KALMIŞIM...

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Depresyonu , aklınla yenip bu durumdan çıkmalısın

2-Bütün erkekler şerefsiz değil , ama sen elinden tutacak olanı da göremezsin bu şekilde yere bakarken

3-Sevinmelisin , gerçek yüzünü gördün bunun ve konu aslında herşeyi koparmış oldu, seni daha fazla kullanamadı.

4-Seven erkeğin bahanesi olmaz, ailem istemiyor bilmemne aslında ailesinin de haberi yoktur olan bitenden.

5-Zorla evlenmen de mümkün , iki şahit bir mahkeme yeter ya 7 yıl yatar ya da evlenir

6-Her koşulda bir şerefsizin yüzünden hayat çizgini değiştirme, icindeki kirlilik inancını da yen kafanı kaldır çünki sen bunu insanlık olarak yaptın , bu nedenle kirlenen birşey yok, ne inancına karşı ne de allaha karşı. O herseyi biliyor.

7-Aklından bu adamla yaşanan maziyi sil, ve asıl şimdi ayağa kalk, ünv den sonrasını planla ve asıl buna asıl .

8-Etrafındaki erotik malzemelerden kaçmana da gerek yok , sen kendini cezalandırıyorsun bu konuları kendine kısıtlayarak ama , bil ki senin gerçek ve bütün olarak sana ihtiyacın var.

Kabullen , kafandan at ve yürü, çok daha iyi güçlü bakımlı alımlı hayat dolu bir kız ol.

Cezasını , kaçırdıklarını göstererek verebilirsin .Tabi oturduğun yerden olmaz bu

1|0
    0|0
    • ÇOk güzel özetlediniz...Teşekkür ederim

• Bunlar tabi senin karar vereceğin şeyler . Dilerim etkiye tepki yolu secmez ve başka bir soruna bu sefer yasal bag ile gommezsin kendini .

Selim kafayla karar verirsen , dogru ise , davetiyeni almaktan onur duyarım :)

• :( ne para ne pul ALLAH herkese kalb huzuru versin... tesekkurler...

Erkekler Ne Diyor 17

• çok fazla yükleniyorsun kendine. dünya böyle değil. ruhen bu durumda olmanın temel nedeni inandığın bildiğin ait olduğun toplumdaki kuralları yıkamadığından, yıkılmayacağını sandığından, cesaret edemediğinden. seninkisi öğrenilmiş çaresizlik sendromuna giriyor. çok fazla yükleniyorsun kendine enerjini boşa harcıyorsun. bataklıkda ki gibisin cırpınıryorsun ama çırpındıkça batarsın. böyle kurtulamazsın. kendine bu kadar fazla yüklenme. rahatlamaya calıs. olan olmuş. olan seyler seni güçsüzleştirmemeli. kuvvetlendirmeli. seni öldürmeyen güçlendirir demişler. senin için öncelik kendi hayatın ve bu dünyda mutlu olmak önceliklerini iyi belirle. hiçbirsey seni bundan vazgeçirmesin. bugüne kadar yaptıkların seni mutlu etmiyorsa artık yapmaktan vazgeç yeni yollar bulmaya calıs.

1|1
    0|1
  • yazdıkalrına bir bakıyorum adamla birlikte olurken vicdan azabı kirlilik karakltersizlik yok ama adam senden uzaklaşınca dünya kirli erkekler karaktersiz vicdan azabı her şey var allah korkusu baş gösteriyor p*rno izleyince insan kirleniyor başkalarının rahatlığı seni rahatsız ediyor lütfen bunları bekaretinizi kaybetmeden yada yanlış insanlara güvenmeden dile getirin burda senin karakterine bi sözüm yok yanlış anlama yazdıklarımı ama haksızsın başından sonuna kadar haksızsın

0|1
    1|0
    • Kullandığın nick gibi, felaket tellalısın , üstüne benzinle gidiyorsun konunun

• söylediklerim doğrumu değilmi sen onu söle bütün bu yaşadıkları 5 dakkalık zevk için değilmi zaten gerçekten durumuna üzüldüm seviniyor değilim ama sadece daha fazla üzülmemesi için de yalan söyleyecek değilim bu saatten sonra yağacağı tek şey önüne bakmak umarım mutlu olur canı gönüden isterim

• Hayatta başına gelen her kabahati başkasında aramayacaksın.Erkekler sürekli kadınlardan cinsellikten bahsetmez.Kızlar yurdunda da sürekli erkeklerden cisnellikten bahsederler.Yani bu ortam psikolojisyle alakalı birşey.Karşına çıkan adamı sen seçememişsin.Yakışıklılığına kapıldın belki bilmiyorum elinden kaçırmamak için bekaretini vermişsin belkide.Önce sen adım atmadıkça erkek gel seni yatağa atayım demez zaten.Bekaretini artık kaybetmişsin geri dönüşün yok.Artık bundansonra daha temkinli olursun.Bekarete önem veremyen sürüyle erkek var.Onlardan biriyle evlenirsin olur biter.Ama bakir bir erkek tabiki yüzüne vurur ilerde.hayatın sonu değil fazla kafaya takma bence.

1|0
    0|0
  • bu kadar sorun yapmayın bunu kırılmıs olabılırsın pişmanlık duyabılırsın ama hayata küsmek kendını yıpratmaya degmez ders cıkarabılırsın bundan evet kımseye guvenme hayatına kım gırerse gırsın yuzume vurur deme yuzune vurursa o yanlış kısıdır zaten kımı ıcın kızlık zarı önemlıdır kımı ıcınde yuregı tabı öyle bırını bulmak zor ama ımkansız degıl dunyanın herseyın sonuda degıl unutma demesı kolay dıyosun dımı :)

1|0
    0|1
  • Merak etme bu dünyada iyi insan sayısı kötülerden çok fazla.Kendini kısıtlama önyargılı davranma hiç kimseye.Bir 5 sene sonra bu yaşadıklarının hepsi boş gelecek.Kendin için arkadaş seçimi kriteleri oluştur ve o kişilerle arkadaşlık yaparak insan seçmeyi öğren herkesle hemen arkadaş olma.

1|0
    0|0
  • belki evet zor şeyler yaşamış olabilirsin sevgilin kötü olabilir ama bakire değilsn diye kendine bu kadar yüklenme ve öyle beni böyle kim kabul eder deme namus vs orada ise eğer bu dünyada neler yapan oluyor hessey bir yana bence bir kızın namusu orasında değil kalbindedir.

1|0
    0|1
  • nasıl oluyorda her sederinde bir şerefsize aşık oluyorsunuz merak ediyorum.

1|0
    0|0
    • Bilmiyorum :( bukadar profosyonel oldugunu nerden bilebilirdim...

• bol dua et namaz kıl tövbe et arkadaşım yapabileceğin başka birşey yok acıkcası.

1|0
    0|0
  • o nasıl birşey ya bence sen kendini kötüleme o sevgilinin şeyliği ne yani o zaman umut vermeseydi. Bazısı arar bulamaz bulanda böyle nankör olur.

1|0
    0|0
  • senin ahını aldıysa emin ol mutlu olamaz bende benzerini yaşadım değişen sadece roller..

1|0
    0|0
    • inşallah..

• ömür boyu unutamassın ama sadece aklına gelir,ilk başlarda çektiğim acıları ben bilirim geceleri uyuyamamıştım,sen sanıyomusun tam olarak unutacaksın?için acıması farklı aklına gelmesi farklı

• anlıyorum...

• sonuna kadar haklısın dünya adaletsiz ...

1|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun,bende ön yargılıyım bu konuda ,evlendiğim kişi herseyi ilk benimle yaşasın isterim.

0|0
    0|0
  • inşallah sonu nikah olur inşallah mutlu olursun bidaha yaşatmaz sana bunları

0|0
    0|0
    • İnşallah... Çok teşekkür ederim...

• Yine bir kızlık zarı yine bir dram..

0|0
    0|0
  • Fazla üstünde durma,canınıda sıkma,bekaret bedeninle alakalı istemiş ve yaşamışsın..Bence çokta önemli değil...İnsanlarla'da hayatın boyunca mesafeli ol,Unutma az insan çok huzurdur..

0|0
    0|1
  • Sen Zor Olan Birşey Başarmışsın.İnan Bana Sen Alman Gereken Dersi Aldıktan Sonra Birileri Çıkacaktır,Sevecektir Diyeceğim ama Oolmuyor.Önyargı Denen Şey Yüzünden.Keşke O Hatayı Yapmasaydın..İnan Bana Yaşım Tutuyor vs. Olsa Nikahıma Bile Alırdım Seni veya Senin Gibi Birini.Çünkü Dersini Almış Çok Az Kişi Var Bu Dünyada..

1|0
    0|0
  • ben 4 yıl boyunca kızla yattım evlenelim diyorum yok diyor,bekaret onun için önemli olsa benle evlenmezmiydi?

0|0
    0|0
    • Yazıkk gerçekten yazık..Bazılarının vicdanı hiç sızlamazken ben hala hergün kendimi affedemiyorum..

• yazık etmıs...

• kendinede yazık etti banada,şimdi dönemiyor aileyle olaylar oldu ama haketti

Kızlar Ne Diyor 5

• En büyük önyargıyı acimasizligi sen kendine yapiyorsun sen o kişiyle isteyerek beraber olmussun o zaman herşey güzelmiş senin icin bu kadar onemliyse o zaman yapmasaydin ama olmuş kirlenmiş namussuz bir insan oldugun anlamina gelmiyor bu sevmek sevilmek eğlenmek bunlar normal insanı ihtiyaçlar bunlari yaşıyor diye kimse kimseyi suçlayamaz hayati kendine zindan etme yasamaya hayattan zevk almaya bak sadece doğru insanlari sec kaliteli ortamlarda bulun hayatta iyi insanlarda var

1|0
    0|0
  • Bu şekilde anlattığında normal olan her erkek anlayışla karşılar.Kadının namusu bir zar parçası değildir.İnsanız hata yapabiliriz.Hatandan pişman olman bile yeterli.Hayatını böyle zehir etme kendine.Umarım istediğin gibi biri çıkar karşına.

1|1
    0|0
  • Pişman olman çok güzel tövbe edersen Allah afeder Dua et sonra harakete geç çevre çok önemli güzel arkiler bul zaten iyi arkadaşlar seni yönlendirecek. Saçma şeylerle ilgilenmemem güzel ama pozitiv ol eğlen namaza başla. UNUTMA! Kaderimizi değiştiren tek şey dua

1|0
    0|0
  • Hayat değilde sevdiğin kişi acımasızmış. Allah yardımcın olsun

1|0
    0|0
  • böylepişman olup tövbe ettiysen Allah seni affetmiştir zaten bilirsin. bOsver hepimiz bu kirli dünyada yasayıp gidiyoruz baska care yok. Seni şu anda cokta iyi anlıyorum bende kullanıldım cünkü,daha acım cok yeni :/

1|0
    0|0
Yükleniyor...