Bu dış gebelik olayını anlayamadım yardimci olur musunuz ?

Arkadaslarlar biliyorum çok saçma geliyor ama nette öyle şeyler okuyorum ki kafam allak bullak oldu öncelikle
1. Dış gebelik nedir nasıl olur
2. kız arkadaşımın vücudunun her hangi bir yerine Sperm gelse dış gebelik durumu oluşabilir mi?
Kusura bakmayın cahil im bu konuda dış gebelik kafamı karıştırıyor

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• dış gebeliğin böyle bir şeyle alakası yok, tabii ki hamile kalmaz arkadaşın. dış gebelik en kısa haliyle vajinaya giren spermin rahim yerine başka bir yerde döllenmesidir ve çok tehlikelidir. yani illa cinsel ilişki gerekiyor

0|0
    0|0
    • Ben kız arkadaşımın göğsüne bosaliyorum bu sayılmaz saniyorum bahsettigimiz olayın rahim çevresinde olmasi gerekiyor vajina ağzına gelmesi falan doğrumu anladım

• doğru anladın. göğsüne boşalmayla gebelik mümkün değil

Erkekler Ne Diyor 1

• Dış gebelik demek rahim dışı oluşan gebelik demektir. Rahmin iki kulağı vardır (Fallop Tüpleri). Bu kulakların içinde yumurtalıklar (OVER) bulunur ve belli dönemlerde rahmin içine yumurtalar salınır. Sperm eğer yumurtayı rahmin içinde döllerse bu normal gebeliktir. ya da sperm fallop tüpünün içine girip yumurtayı burada döllerse buna DIŞ GEBELİK denir. Dış gebelik sağlık açısından çok riskli ve acil müdahale gerektirecek bir tehlikedir.

0|0
    0|0
    • Yani dış gebelik için vajina ağzına spermin gelmesi gerekiyor.
      normal gebelik içinde cinsel birliktelik gerekiyor. Doğrumu anladım

• Kardeşim konu hakkinda bilgi sahibisin anlıyorum ama daha sade bir dil ile anlatirmisin kız arkadaşım Sperm tutarsa hamile kalır mı fallop tüpü nedir biraz daha sade anlat kurban olayım

• Sperm tutarsa hamile kalmaz. Spermin, rahmin içinde olması ve o esnada spermin rahimde yumurta ile karşılaşması ve onu döllemesi gerekir. Döllenmiş zigot yani vücudumuzun tek bir hücresi yani her birimizi meydana getiren 46 kromozom, rahimde rahim duvarına tutunup oraya kök salıyor ve hayat böylelikle başlıyor. O kök saldığı yerden damarlar vasıtası ile 9 ay 10 günlük bir süreçte annenin kanından besleniyor.

Ayrıca fallop tüpünü senin testis torban olarak farz et. Kadınların yumurtalığı yani yumurta üreten merkez (erkekteki testisin kadın versiyonu). İşte bu iki yumurtalık kadınlarda bu iki fallop tüpünün içinde varlığını sürdürüyor.

Yükleniyor...