Kız kardeşim için endiselendim?

Kız kardeşim henüz 10 yaşına girdi bugün tabletine bakarken bir kaç aratmasini gördüm "en sapık oyunlar, terbiyesiz oyunlar" gibi şeyler aratmisti. Onun yaşında bende boyleydim ve ardından cinselliği çok çok erken tanıdım bekaretini kaybettim bir çok kötü şey yaşadım. Onun böyle olmasını istemiyorum yolun çok başında ağladı biraz abla bir daha olmayacak annemlere söyleme falan dedi ama sizce söyleyeyim mi aileme (ilgili anne babam var) ? Belki psikolojik yardım alır önlemiş oluruz böyle bir şeyi.

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Merak etmesi doğaldır.
    Sert çıkmadan, anlatabilirsin. Bilgin doğrultusunda merakını gidermeye çalışabilirsin.
    İlerleyen yaşlarda sorun olabilir yoksa.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• bence sürekli kontrol et ve kardesini uyar kız gerekirse ki korksun

1|0
    0|0
  • vay anasini :D ikaz et bence şimdiden böyleyse ooohoo 15 yaşinda ucar :D cocuk ama ilgisini çekmiş olabilir

0|0
    1|0
  • isteklenmeye başlamıştır

0|0
    1|1
  • oyunlar demese tamam da sapık oyun diye tarattıysa birinden bişi duymuş olabilir.

0|0
    0|0
  • annene söyle ama belli etmemesini sağla. yoksa o çocuk ömür boyu sana güvenmez. evt, psikolojik tedavi alması da doğru. keşke gördüğünü söylemeseydin çocuğa.

0|1
    0|0
  • Eğer ailen anlayışlı ise söyleyebilirsin ama sende tecrübeliymişsin sende ona bazı şeyleri anlatabilirsin belki bu sayede daha çok güvenini kazanırsın bu sayede sana herşeyini anlatır

0|1
    0|0
  • ailenle paylaş tabiki. ama anlayışlı insanlarsa. yani öyle "sen nerelere giriooon bacaklarını kırarım seniiinnnn" diye uyaracaksa hiç söleme.

0|0
    0|0
  • Ilgili anne baban varken sen bir cok yanlışı nasil yaptin merak ettim

0|1
    1|0
    • Her şeyi böyle saptırmak konusunda üzerine yok.

• E soruyu gör o zaman kardeşim. Bu durumu ailemle paylasayim mi diye sordum size

• Cevabimi saptirmak olarak algilaman hata ben ne yapiyim? Demek ki ailen ilgili degil demek istedim. Sen anlamak istedigini anladin ben ne yapiyim?

• Kontrol et durmadan aranızda kalsın sen yetiştir doğruyu yanlışı sen anlat.

0|1
    0|0
  • Şimdi söyleme tabi Konuş onunla ve takip et devamlı merak ettiği bişey olursa sana sorsun sende uygun bir şekilde anlat

0|0
    0|0
  • Kendi dustun ucuruma onu dusurme sakin muhtemelen idolu sen olmussun seni ornek almis bu zamana kadar yaptiklarini ezberlemis ve izinden ilerliyo

0|0
    0|0
    • Hayır Beni hiç görmediğine eminim henüz 2 senedir aynı evde yaşıyoruz zaten

• Durumlar kötüydü beni ve abimi yatılı okullara biraktilar ilk okulda liseyi bitirdiğim zaman ayrıldım yurttan üniversiteye başladım yalnızdim bitirdim çalışmaya başladım ve şimdi ailemleyim ben lisedeyken doğdu kız kardeşim de

• Zor bir hayat la yuzlesmissin anliyabiliyorum seni enazindan simdi farkindasin herseyin yutlarda donenleri herkez biliyor malesef cok uzuldum gercekten

• önce yapmaması gerektiğini anlat yapacaksan da en azından böyle yap diyip nasıl araması gerektiğini öğret :D
    çünkü ailene falan söylemek sadece onun üzülmesine ve inadına daha fazla devam etmesine yol açar bence :/

0|0
    0|0
  • sahip çık kardeşine ne gerekiyorsa yap.

0|1
    0|0
  • Uyar ailen aşırı tepki gösterirse daha çok ilgi duyar baskıyla olmaz

0|0
    0|0
  • hıc bısey olmaz yanlıslarını kendı duzeltır bırkın

0|0
    0|0
  • söyleme çocuk güvenini kaybeder sana çöker kendi öğrensin bırak normal

0|0
    0|0
  • Mast. Gibi şeyler yaptığını düşünüyor musun?

0|0
    0|0
  • Soyle bence annenle babana

0|0
    0|0
  • Bence ailenin psikolojik olarak daha da çok etmeyeceğini düşünüyorsan ailene anlat bide eğer cinselliği tanimaya basliyorsa şimdiden neyin ne olduğunu anlatmak iyidir diye düşünüyorum şuanda akli o kadar ermez ama kendini cinselliği tanimaya sürekli devam edecektir yanlis şeyler yapmasin

0|0
    0|0
  • kızlar cinselliğin farkına 8 12 yaşları arasında tanımaya başlar bu normal bişey. kardeşin yeni yeni öğreniyor bu tür şeyleri. ama yapacağı yanlış kendisine ağır getirisi olabilir. sana tavsiyem kardeşini al karşına konuş. ailene söyleme utanır kardeşin. anlat bakireliği kızlık zarını cinsellikle ilgili şeyler anlat. ilerde düşeceği hatalardan koruyabilirsin.

0|0
    0|0
  • 11 yasinda kesfettim kendimi, merak salmasi dogal

0|0
    0|0
    • Ben onun öyle olmasını istemiyorum en az 15 yaş iyidir cinselliği keşfetmesi icin regl bile olmayan küçük bir kız çocuğu cinselliği ogrenmemeli

• merak salmasi dogal dedim kesfetmesi dogru degil

• Evet pardon

Kızlar Ne Diyor 8

• Onun yaşında yasak görünen şeyler ilgi çekicidir. Üstüne gidersen daha kötü olur. Bırak boşver. 3-4 sene sonra hatırlayınca güleceği bir şey bence. Cinsellik konusuna gelicek olursak çok erken yaşta cinsellik yaşayacağını düşünsek dahi daha çok zaman var. Bırak ilerde kendi yolunu kendi çizsin

0|0
    0|0
  • Sende konusabilirsin kardesinle devam ederse annene anlatirsin al karsina anlat hata yapmani istemiyorm bz seninle arkadas gibide olabiliriz falan diye smdi direk annene gidrsen hc guvenmez sana bence

0|0
    0|0
  • Cinsini sevdiğim cinsine çeker derler bilemedim şimdi

1|1
    0|0
  • söyleme bence, gayet normal bir şey her şeyi sen öğret ona

0|0
    0|0
  • Hayır bu araştırdigi yaşına göre doğal

0|0
    0|0
  • Ergenlik bu çok da sıkma

0|0
    0|0
  • Ailene soyleme sen kardesinle hallet

0|0
    0|0
  • Bence sen kardeşini karşına al anlat durumu. Mesela aileler bize kızlık zarı diye bir şeyin olduğundan bahsetmemişlerdi. kızlar vücutları tanırken gidip oraya parmak sokuyor bekaretini kaybediyor. Bence sen kardeşine anlatmalısın ki bilgili olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...