Doğum kontrol hapı ve ertesi sabah hapının birlikte kullanımı

doğum kontrol hapını düzenli olarak kullanan bir bayan korunmasız ilişkiden sonra partnerinin ısrarı ile ilişkiden hemen (1 saat kadar) sonra ertesi sabah hapı içerse;

bir yan etkisi olur mu?

iki ilacın birbirine yada ilacı kullanan hastaya zararı olur mu?

işlevselliklerini yitirmesi yada seyrelmesi,gebeliği engellemesinde bir etkisizliğe bağlı tehlike durumu oluşur mu?

cevaplar için teşekkür ederim şididen...

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• ertesi gün hapı denen şey doğum kontrol hapının yüksek dozu diye biliyorum içerik olarak. hiç bi sorun oluşturmaz. zaten ertesi hapı kullanma endikasyonlarında da yazıyo oral kontreseptifin 1 gün unutulduğunda içilebiliyor. 1 gün unutulunca içilebiliyorsa bişey olmaz sana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hormon fazlalığı olur hormon bozukluğu yapar düzenli olarak dogum kontrol hapı kullanan kişinin ertesi gün hapına ihtiyacı yoktur.

0|0
    0|0
  • bünyenin de hormonların da içine edilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Zaten doğum kontrol hapını düzenli kullanması yeterli.İkisini birde kullanması dış gebeliğe neden olur diye bir jinekoloğun söylediğini biliyorum.Dozaj yükseliyor ertes gün hapında çünkü.Kullanmasın ertesi gün hapını.

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla hayır özel bir etkileşimleri yok (ama emin de değilim) .. ertesi gün hapının çok fazla mide bulantısı, sancı, sinirli bir ruh hali yaptığını biliyorum .. en azından deneklerimde en sık gördüğüm yan etkiler bunlardı ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...